شب گذشته مایکروسافت بیلد پیش نمایش جدیدی را برای اعضای اینسایدر ویندوز 10 منتشر کرد که شامل ویژگی های جدید و بهبودهای فراوانی در بخش های مختلف است. این بیلد در دسترس اینسایدرهای حلقه فست و Skip Ahead قرار گرفته و نسخه ویندوز را به 17040 ارتقا می دهد. برای آشنایی بیشتر با تغییرات این بیلد در ادامه با وینفون همراه باشید.

چه چیزی در این بیلد جدید است؟

  • تنظیم روشنایی محتوای SDR روی صفحه نمایش HDR خود: با شروع از بیلد 17040، ویندوز اکنون به شما اجازه می دهد مقدار روشنایی محتوای SDR در هنگام اجرا در حالت HDR روی دسکتاپ را تنظیم کنید. در یک سیستم دارای پشتیبانی از HDR، در مسیر Settings > System > Display یک صفحه با عنوان “HDR and advanced color settings” وجود دارد که در آن شما یک اسلایدر را مشاهده می کنید.
  • مکان نما، نشانگر و بخش بازخورد لمسی جدید در تنظیمات Ease of Access: در ادامه تلاش های اخیر مایکروسافت برای سازماندهی مجدد این بخش در تنظیمات، شما متوجه خواهید شد که “change cursor thickness”، “Change pointer size and color” و “Change touch feedback” به این مکان جدید منتقل شده اند.
  • شکل نویسی (Shape-writing) با صفحه کلید لمسی عریض: با به روز رسانی فال کریترز، مایکروسافت ورودی شکل نویسی برای صفحه کلید یک دستی را معرفی کرد. در حال حاضر این شرکت به بازخورد توجه کرده و با این بیلد جدید، این ویژگی همچنین در هنگام استفاده از صفحه کلید عریض نیز در دسترس قرار دارد!
  • بهبود ژست درج: بر اساس بازخورد کاربران در مورد تشخیص ژست، ژست درج (برای اضافه کردن فضا بین کلمات یا حروف) به روز شده و حالا یک نشان کوچک آن را نمایش می دهد (در GIF زیر می توانید این ژست را مشاهده کنید).

  • ژست Commit جدید: اکنون یک ژست جدید اضافه شده تا شما بتوانید متن خود را تایید کرده و آن را از پنل دست خط پاک کنید. این ژست مثل یک علامت زاویه 90 درجه در پایان متن به نظر می رسد (در GIF زیر می توانید این ژست را مشاهده کنید).

بیلد 17040 همچنین شامل مجموعه بزرگی از بهبودها است که تجربه کاربری سیستم عامل را ارتقا داده اند و در آن، بسیاری از مشکلات بیلدهای پیشین رفع شده است.

منبع :

WINDOWSCENTRAL

2236 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,