_ویندوز پنل جدید

بیلد 17083 ویندوز 10 در دسترس اینسایدرهای حلقه فست قرار گرفت تغییرات و قابلیت های جدید یکی پس از دیگری از راه می رسند...

مدتی است که روند انتشار بیلدهای جدید ویندوز 10 سرعت بیشتری گرفته و همچنین ما در هر نسخه شاهد اضافه شدن ویژگی‌های جدید زیادی هستیم. ساعاتی قبل مایکروسافت بیلد پیش‌نمایش جدیدی را برای اعضای اینسایدر ویندوز 10 منتشر کردند که نسخه ویندوز را به 17083 ارتقا می‌دهد , شامل پیشرفت‌ها و بهبودهای زیاد و تغییراتی در Quiet Hours، پوسته ویندوز و موارد دیگر می‌شود. در ادامه با وینفون همراه باشید.

اکنون قصد داریم نگاهی به تغییرات صورت گرفته در بیلد 17083 ویندوز 10 داشته باشیم و آنها را به شما معرفی کنیم.

تنظیمات

  • فونت‌ها و تنظیمات در مایکروسافت استور: فونت‌ها یک دارایی مهمی برای خلاقیت بصری شما هستند. در این بیلد، تجربه‌های جدیدی برای مدیریت فونت‌ها در تنظیمات و به دست آوردن فونت‌های اضافی از مایکروسافت استور معرفی شده است.
  • Diagnostic Data Viewer یک اپلیکیشن ویندوز است که به شما اجازه می‌دهد تا اطلاعات تشخیصی خود را که دستگاه شما به مایکروسافت ارسال می‌کند بررسی کنید و اطلاعات را به دسته‌های ساده بر اساس نحوه استفاده مایکروسافت طبقه‌بندی کنید. برای شروع به Settings > Privacy > Diagnostics & feedback بروید. در آنجا Diagnostic Data Viewer را فعال کنید و از گزینه پایین آن، اجرا کنید.
  • شماره ورژن اپلیکیشن UWP خود را ببینید: بازخوردهای کاربران شنیده شده و علاوه بر موارد دیگر، در صفحه تنظیمات اپلیکیشن UWP در بخش تنظیمات ویندوز، اکنون به‌روزرسانی صورت گرفته و شماره ورژن اپلیکیشن ها برای دسترسی سریع‌تر اضافه شده است. به عنوان یک یادآوری، ساده‌ترین راه برای دسترسی به صفحه تنظیمات اپلیکیشن برای یک برنامه UWP خاص، این است که روی آن اپلیکیشن در منوی استارت کلیک راست کنید و سپس More > App settings را انتخاب کنید.

تایم لاین

  • کاربران از مایکروسافت درخواست کرده بودند که امکان حذف فعالیت‌ها در تایم لاین ساده‌سازی شود. مایکروسافت اذعان داشته که حذف فعالیت‌های متعدد دست‌وپا گیر است، به همین دلیل اکنون گزینه‌ای برای حذف همه چیز از یک ساعت و یا یک روز در منوی زمینه اضافه شده است. هنگامی که شما در نمای پیش‌فرض هستید، با کلیک راست روی یک فعالیت، گزینه‌ای جدید به نام “clear all from day” را مشاهده خواهید کرد. اگر روی “see all” کلیک کنید تا فعالیت‌های فقط یک روز را مشاهده کنید، این گزینه به “clear all from hour” تغییر می‌کند. از آنجا که این گزینه می‌تواند فعالیت‌های زیادی را به یک‌باره حذف کند، قبل از حذف فعالیت‌ها از شما درخواست می‌شود که این گزینه را تأیید کنید.
  • تغییر دوم به شما امکان کنترل دقیق‌تر حریم خصوصی فعالیت‌های خود را می‌دهد. یک ویژگی جدید به شما امکان می‌دهد تا فعالیت‌های خود را به منظور تجربه بین دستگاهی یکپارچه در فضای ابری همگام‌سازی کنید. شما می‌توانید قابلیت “Let Windows sync my activities from this PC to the cloud” را در تنظیمات فعال کنید؛ همچنین شما می‌توانید آن را از طریق یک گزینه که در پایین تایم لاین ارائه شده است فعال کنید. تا وقتی‌که کاربران جدید این ویژگی را فعال نکنند، تایم لاین تنها فعالیت‌های چهار روز را نشان می‌دهد.

پوسته ویندوز

تغییر دوم به شما امکان کنترل دقیق‌تر حریم خصوصی فعالیت‌های خود را می‌دهد. یک ویژگی جدید به شما امکان می‌دهد تا فعالیت‌های خود را به منظور تجربه بین دستگاهی یکپارچه در فضای ابری همگام‌سازی کنید. شما می‌توانید قابلیت “Let Windows sync my activities from this PC to the cloud” را در تنظیمات فعال کنید؛ همچنین شما می‌توانید آن را از طریق یک گزینه که در پایین تایم لاین ارائه شده است فعال کنید. تا وقتی‌که کاربران جدید این ویژگی را فعال نکنند، تایم لاین تنها فعالیت‌های چهار روز را نشان می‌دهد.
ساده‌تر شدن راه‌اندازی و تنظیم ویندوز هلو: اکنون کاربران حساب کاربری مایکروسافت در آه اندازی ویندوز هلو در دستگاه‌های خود برای ورود سریع‌تر و ایمن‌تر، مسیر ساده‌تری را در پیش دارند. پیش از این شما مجبور بودید به عمق تنظیمات بروید تا ویندوز هلو را پیدا کنید. حالا می‌توانید در لاک اسکرین با کلیک روی کاشی ویندوز هلو در زیر گزینه‌های ورود به سیستم، ویندوز هلو را برای چهره، اثر انگشت یا PIN تنظیم کنید.

اگر شما نیز این به‌روزرسانی را دیرافت کرده‌اید، تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع :

WINDOWSCENTRAL

2233 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,