این روزها با نزدیک زدن به زمان انتشار به‌روزرسانی بزرگ بعدی ویندوز 10، سرعت انتشار بیلدهای حلقه فست و همچنین Slow بسیار بالا رفته و ما هر هفته شاهد یک و حتی چند بیلد برای این سیستم عامل هستیم. همین چند روز پیش مایکروسافت بیلد پیش نمایش 17758 را برای اینسایدرهای حلقه فست ارائه کرد و حالا این شرکت اقدام به انتشار این بیلد برای اینسایدرهای حلقه Slow کرده است. در ادامه با وینفون همراه باشید.

بیلدهای اخیر ویندوز 10 اکثراً با هدف رفع اشکالات بیلدهای قبل و آماده شدن این نسخه برای عرضه عمومی با نام به‌روزرسانی اکتبر 2018 عرضه شده‌اند و بیلد 17758 نیز از این قاعده مستثنا نیست، هر چند این بیلد قابلیت‌های جدیدی را نیز به همراه دار.

قابلیت های جدید در Storage Sense:

بخش  Storage Sense تنظیمات ویندوز 10 اکنون قادر است به‌صورت خودکار با فایل‌های قدیمی، استفاده نشده روی دستگاه را به فضای ابری انتقال داده و فضای ذخیره‌سازی بیشتری روی کامپیوتر شما فراهم آورد. در صورت تمایل به بررسی جزییات این قابلیت به این صفحه مراجعه کنید.

تغییرات عمومی، بهبودها و مشکلات برطرف شده برای کامپیوترهای شخصی

  • واترمارک بیلد در بخش پایینی سمت راست دسکتاپ دیگر نمایش داده نمی‌شود.
  • مایکروسافت مشکلی که باعث شده بود تا دکمه بازگشت در بخش تنظیمات یا سایر اپلیکیشن‌ها در پس زمینه سفید به رنگ سفید درآید و در نتیجه خوانایی مناسبی نداشته باشد را برطرف کرده است.
  • مایکروسافت مشکلی که باعث شده بود تا راوی ویندوزی هنگام تایپ کردن با استفاده از یک IME (برای مثال در زبان ژاپنی)، راوی ویندوز کلمات انتخاب شده را قرائت نکند، برطرف کرده است.
  • مایکروسافت مشکل کرش کردن برخی از اپلیکیشن‌ها هنگام ذخیره‌سازی یک فایل را برطرف کرده است.
  • مایکروسافت مشکلی که باعث شده بود تا هنگام کلیک کردن روی گزینه import photos and videos از اعلانات خودکار، فایل explorer.exe کرش کند، را مرتفع کرده است.
  • مایکروسافت مشکل غیر فعال شدن قابلیت Near Sharing یا به اشتراک‌گذاری از راه نزدیک را در صورت استفاده از اکانت محلی روی دستگاه با نام‌های ژاپنی، چینی، کره‌ای را برطرف کرده است.
  • مایکروسافت مشکلی که باعث شده بود تا هنگام استفاده از قابلیت نمایش بزرگتر نوشته‌ها در بخش Ease of Access تنظیمات ویندوز، کلیپ‌بورد به درستی عمل نکند را برطرف کرده است.

مشکلات شناخته شده

  • گاهی ممکن است راوی ویندوز قادر به خواندن نوشته‌ها در اپلیکیشن تنظیمات هنگام استفاده از کلیدهای تب و پیکان کیبورد نباشد. برای برطرف کردن موقتی این مشکل می‌توانید گزینه Narrator Scan mode را روشن کرده و در ادامه هنگامی که آن را مجددا خاموش کنید، عملکرد راوی ویندوز بدون مشکل خواهد بود. راه دیگر برای برطرف کردن این مسئله راه اندازی مجدد راوی ویندوز است. ما در حال برطرف کردن این مشکل هستیم تا در بیلد بعدی تجربه‌ای بدون نقص را داشته باشید.

اگر شما نیز یکی از اعضای اینسایدر حلقه Slow هستید، در حال حاضر می توانید بیلد 17758 را روی دستگاه ویندوز 10 خود دریافت کنید.

منبع :

WINDOWSCENTRAL

2224 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,