این یک هفته‌ی جدید است، این به آن معناست که زمان پیش نمایش اینسایدر جدید ویندوز 10 فرا رسیده است، مانند بیلد 18277 که اکنون در حلقه‌ی Fast در دسترس می‌باشد. همچنین این به‌روزرسانی برای بیلد هر نسخه‌ی 19H1 از زمان ورود آن‌ها به حلقه‌ی Fast، از روز چهارشنبه در دسترس می‌باشد.

19H1 نام کد برای ویژگی‌های بعدی به‌روزرسانی ویندوز 10 می‌باشد، که قرار است در اوایل سال 2019 عرضه شود. بسیاری از این ویژگی‌های جدید که ما دیده‌ایم جزئی بوده و می‌توان گفت که بیلد جدید متنوع نیست. البته پیشرفت‌هایی در زمینه‌ی Action Center، Focus Assist و غیره صورت گرفته است. همچنین در آن شخصیت‌های جدید ایموجی وجود دارد، نکته‌ی جالب این است که این 12 ایموجی هنوز نهایی نشده است، اما طبق معمول جزو اولین‌هایی هست که از نسخه‌ی جدید Unicode (نوعی استاندارد صنعتی برای کد بندی) استفاده می‌کند.

تغییرات ایجاد شده را در زیر می‌توانید مطالعه کنید:

بهبود ویژگی Focus Assist

با شروع به کار کردن به‌روزرسانی آوریل 2018 ویندوز 10، ما سفری را شروع کردیم تا به کاهش تعداد مواردی که باعث حواس‌پرتی شما می‌شود هنگامی که برای تمرکز روی کار خود تلاش می‌کنید، کمک کنیم. با این بیلد جدید ما ویژگی Focus Assist را به یک سطح جدید ارتقا می‌دهیم: ما یک گزینه‌ی جدید را به Focus Assist اضافه کردیم، بنابراین وقتی که شما هر چیزی را به‌صورت تمام صفحه انجام می‌دهید می‌توانید به طور خودکار این ویژگی را فعال کنید.

هنگام تماشای فیلم، کار کردن روی تعدادی جدول اکسل، مطالعه، ویژگی Focus Assist در اینجا به شما کمک می‌کند، و این ویژگی اعلان‌های شما را تا هنگام خروج از حالت تمام صفحه ساکت نگه‌می‌دارد.

مانند سایر تنظیمات Focus Assist، آن را می‌توانید در مسیر زیر پیدا کنید.

Settings > System > Focus Assist

در سفارشی کردن فهرست اولویت‌های خود دقت کنید تا اعلان‌هایی که می‌خواهید از آن عبور کنند را تضمین کنید. اگر دوست دارید اعلان هشدار دهنده‌ای که در مرکز عمل بعد از ورود به نمایش Focus assist داده می‌شود را خاموش کنید، شما می‌توانید برای این کار روی فرمان در تنظیمات Focus assist کلیک کنید تا اعلان را غیر‌فعال کنید.

بهبود Action Center با تجربه‌ی شما

یکی از بیشترین درخواست‌هایی که ما از شما شنیده‌ایم، این بود که شما اقدام برای تنظیم روشنایی نور صفحه به‌صورت یک نوار یک نوار لغزنده را بیشتر ترجیح می‌دهید و همراه با بیلد جدید این ویژگی اتفاق می‌افتد.

اما صبر کنید، موارد بیشتری وجود دارد!

شما هم‌اکنون می‌توانید بدون اینکه به تنظیمات بروید، اقدامات سریع خود را از Action Center به راحتی انجام دهید. این به آن معنی نیست تنها در یک محدوده‌ی پیش فرض می‌توانید این اقدامات را انجام دهید، بلکه شما می‌توانید هر گونه گزینه‌ای که نیاز به اقدام سریع دارد را به آن اضافه کنید.

ما دوست داریم شما آن را امتحان کنید و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

آماده کردن 12 ایموجی

اینسایدرها برای اولین بار به ایموجی‌ها توجه خواهند کرد و ما تا کنون 12 ایموجی را برای انتشار طراحی کرده‌ایم! ایموجی‌ها جهت استفاده در پنل ایموجی (WIN +) و صفحه کلید لمسی در دسترس هستند.

توجه: فهرست کامل ایموجی‌ها برای این 12 ایموجی فعلا در یک نسخه‌ی بتا عرضه می‌شود، بنابراین ممکن است اینسایدرها در چند به‌روزرسانی بعدی لیست نهایی ایموجی‌ها را منتشر کنند. ما باید کارهای بیشتری را در این زمینه انجام دهیم، از جمله اضافه کردن کلمات کلیدی برای این ایموجی‌های جدید و افزودن چند ایموجی دیگر که هنوز به پایان نرسیده‌اند.

ارتقای High DPI

همان‌طور که بسیاری از شما می‌دانید، ما در طول چند سال گذشته جهت بهبود داستان High DPI برای نرم‌افزارهای Win 32 در ویندوز کار کرده‌ایم. به‌عنوان بخشی از آن، بعضی از شما ممکن است به یاد بیاورید هنگامی که برای بهتر شدن تعمیرات نرم‌افزارهای خود، شما را به سمت تنظیماتی که در بیلد 17063 اضافه کرده بودیم، هدایت کردیم.

در 19H1 ما این تنظیمات را به‌صوردت پیش فرض فعال می‌کنیم، که به‌طور خودکار به تعداد آدرس از بازخورد مقیاس‌بندی شما کمک می‌کند و تعداد دفعات اعلان “تعمیر نرم‌افزارهای تار” را کاهش می‎‌دهد.

ما بازخورد شما را دوست داریم! توجه داشته باشید که اگر برخی از نرم‌افزارهای شما بعد از اتصال / قطع کردن و یا دیگر سناریوهای مخلوط DPI، تار می‌شوند؟ شما می‌توانید آن را به ما گزارش دهید!

اگر علاقه‌مند هستید بدانید که آیا یک نرم‌افزار DPI وجود دارد یا نه؟! شما می‌توانید با استفاده از این ویژگی که ما در این به‌روزرسانی اعمال کرده‌ایم، به جواب سوال خود برسید.

اضافه شدن Application Guard settings به Windows defender در بخش Windows Security

اینسایدرها متوجه خواهند شد مرور جداگانه دارای یک ضامن اضافی است که به کاربران اجازه خواهد داد تا دسترسی به دوربین و میکروفون هنگام استفاده از نرم‌افزار محافظتی  برای Microsoft Edge را کنترل کنند. اگر توسط مدیران شرکت مدیریت شود، کاربران می‌توانند نحوه پیکربندی این تنظیمات را بررسی کنند. برای فعال‌سازی Application Guard در Microsoft Edge باید از قبل تنظیمات دوربین و میکروفون برای دستگاه را روشن کرد، برای انجام این کار مسیر زیر را دنبال کنید:

Settings > Privacy > Microphone & Settings > Privacy > Camera

دوباره‌سازی IME ژاپنی

ما از قبل با انتشار خبری در مورد نحوه برنامه‌ریزی برای بهبود تجربه‌ی تایپ خود، صحبت کرده‌ایم، و ما هیجان‌زده هستیم که یک مورد دیگر را به این فهرست اضافه کنیم! برای فراهم آوردن امنیت و قابلیت اطمینان بیشتر، ما IME ژاپنی را با طراحی مجدد نحوه‌ی کار آن با نرم‌افزارها به‌روزرسانی می‌کنیم. نه تنها این بلکه ما کاندید IME رابط کاربری ویندوز را به‌روزرسانی کرده‌ایم تا تمیز و شفاف باشد.

شما متوجه خواهید شد که کاندید پیش‌بینی هر متن یک شاخص دارد، بنابراین به سرعت می‌توانید آن را انتخاب کنید، درست مانند کاندیداهای تبدیل! و ما منتظر شما هستیم آن را امتحان کنید، ولی این همه‌ی آن نیست! به‌عنوان بخشی از این کار تمام تنظیمات آشنا IME ژاپنی شما در حال حاضر در تنظیمات یکپارچه شده است. اگر می‌خواهید آن را چک کنید، سریع‌ترین راه این است که در قسمت taskbar بر روی شاخص حالت IME کلیک راست و گزینه‌ی Settings را انتخاب کنید، همچنین شما می‌توانید از صفحه‌ی Language Settings نیز به آنجا بروید.

در حال حاضر برخی از اینسایدرها این تغییر را برای چند به‌روزرسانی داشته‌اند، بنابراین ما خواستیم با کمی صبر بخاطر همه‌ی بازخوردهای عالی‌تان از شما تشکر کنیم. لطفا در ادامه هم به اشتراک گذاری نظرات خود در مورد تایپ در ویندوز تردید نکنید، زیرا گوش‌های ما باز هستند و ما دوست داریم این موارد را از شما بشنویم.

کمک ما به شکل آینده‌ی Amazon Alexa + Cortana

به تازگی ما یک پیش‌نمایش جالب را در ایلات ‌متحده اعلام کردیم که به شما اجازه می‌دهد کورتانا را در دستگاه‌های آمازون الکسا اکو و الکسا بر روی ویندوز 10 رایانه‌ی شخصی خود صدا کنید. به‌عنوان مثال شما می‌توانید از طریق یک دستگاه آمازون الکسا اکو از کورتانا درخواست کنید تا جلسه‌ی بعدی‌تان را به شما بگوید یا یک سفارش خرید را از طریق ویندوز 10 رایانه‌ی شخصی خود سفارش دهید و حالا ما می‌خواهیم این تجربه را بیشتر به کمک انیسایدرهای ویندوز شما تجربه کنیم. فقط با تکمیل این بررسی کوتاه شروع کنید.

اگر قبلا آن را امتحان نکرده‌اید، به سادگی بر روی آیکون میکروفون در ویندوز 10 کلیک کنید و بگویید “هی کورتانا، الکسا را باز کن.” یا در دستگاه آمازون اکو خود بگویید “الکسا، کورتانا را باز کن.” برای اطلاعات بیشتر به وبلاگ AI ما مراجعه کنید.

مشخصا، چیزهای زیادی هستند که باید بررسی کنیم، اما هیچ‌کدام از آن‌ها واقعا مبتکرانه نیست. همچنین ما یک بازگشت را در این مجموعه مشاهده نکرده‌ایم، یک ویژگی که اولین کار خود را در آزمایش Redstone 4 انجام داد، رها شد و دوباره در آزمایش Redstone 5 برگشت و دوباره رها شد. ویژگی نرم‌افزار tabbed هنوز هم باید در 19H1 موجود باشد، اگر چه مشخص نیست که آن را در آخرین نسخه منتشر خواهد کرد یا نه.

با این حال همچنان ویژگی‌های بیشتری باقی خواهد ماند، چرا که هنوز حدود چهار ماه از توسعه فعال باقی مانده است. در ضمن ما هنوز منتظر انتشار دوباره‌ی به‌روزرسانی اکتبر 2018 ویندوز 10 هستیم، که حدود یک ماه پیش به دلیل مسائل مربوط به کیفیت از به‌روزرسانی ویندوز کنار کشیده شد.

منبع :

NEOWIN

159 پست
شاهین باشوکی
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,