از زمانی که به‌روزرسانی اکتبر 2018 ویندوز 10 منتشر شد. تمامی اینسایدرهای حلقه‌ Fast شرع به تولید بیلدهایی از شاخه توسعه‌ی 19H1 کردند، که این بیلدها در روز جهارشنبه منتشر شدند. اما در یک حرکت نادر مایکروسافت در روز دوشنبه بیلد 18298 ویندوز 10 را برای اینسایدرهای Preview در حلقه Fast منتشر کرد.

این بیلد شامل تعداد زیادی از ویژگی‌های جدید می‌باشد. همچنین می‌توان گفت که این بیلد یک انفجار بزرگ است، چرا که یک یا دو بار نمونه‌ی آن را در چرخه‌ی توسعه مشاهده کرده‌ایم. البته هیچ چیزی در این بیلد وجود ندارد تا این روند را تغییر دهد، با این حال به‌نظر می‌رسد که تمرکز 19H1 بیشتر بر روی خطوط پیشرفت باشد تا اینکه بخواهد ویژگی‌های جدیدی را اضافه کند.

تمامی تغییرات موجود در این بیلد را می‌توانید در زیر مطالعه کنید:

ادغام گزینه‌های ورود به سیستم

همراه با بیلد 18272 جهت افزایش وضوح بصری و بهبود سهولت استفاده، تنظیمات ورود به سیستم آسان‌تر شد. هدف اصلی این کمپانی آن است که برای تنظیمات ورود به سیستم، گزینه‌های متنوع و در عین حال کارآمد را در اختیار شما قرار دهد و اکنون یک گزینه‌ی دیگر به این لیست اضافه شده است: شما می‌توانید یک کلید امنیتی را به‌طور مستقیم از طریق Settings تنظیم کنید.

پیشرفت‌های فایل اکسپلورر

به‌روزرسانی آیکون فایل اکسپلورر: اخیرا آیکون فایل اکسپلورر به‌روزرسانی شد، بنابراین این ایکون با تم جدید روشن بهتر به نظر می‌رسد. البته با تشکر از همه‌ی کسانی که بازخورد خود را در مورد این موضوع به‌اشتراک گذاشته بودند! شما می‌توانید آیکون جدید فایل اکسپلورر را در زیر مشاهده کنید:

به‌روزرسانی مرتب‌سازی پیش‌فرض پوشه‌‌های دانلود: اغلب اوقات وقت آن را ندارید که قبل از دانلود یک فایل، نام آن را تغییر دهید. به دلیل آنکه اسامی همیشه به یاد ماندنی نیستند(به‌عنوان مثال cake_134_small_red.jpg) و باعث می‌شود که مرتب‌سازی بر اساس نام نامطلوب باشد، زیرا سخت است فایل مورد نظر خود را پیدا کنید. بنابراین دسته‌بندی پیش‌فرض جهت نشان دادن آخرین فایل دانلود شده در بالای لیست به‌روزرسانی می‌‌شود.

توجه: اگر شما قبلا مرتب‌سازی را از حالت پیش‌فرض تغییر داده‌اید، بعد از این به‌روزرسانی تغییری را در این زمینه احساس نخواهید کرد، یعنی این تنها برای افرادی است که آن از حالت پیش‌فرض تغییر نداده‌ باشند. اگر می‌خواهید برای هر بخش به‌صورت جداگانه نحوه مرتب‌سازی را تعیین کنید، این کار را از طریق زبانه‌ی View موجود در فایل اکسپلورر انجام دهید. در حال حاضر برخی از اینسایدرها این تغییر را برای مدت کوتاهی انجام داده‌ بودند، پس به لطف بازخوردهای مثبت اکنون ما این تغییر را به‌صورت 100% در حلقه‌ Fast مشاهده می‌کنیم.

پیشرفت‌های منوی استارت

unpin سریع برای گروه‌ها و پوشه‌ها: گاهی اوقات شما فقط می‌خواهید به سرعت عمل کنید – در چند هفته‌ی اخیر توانایی‌هایی برای unpin کردن گروه‌ها و پوشه‌ها در منوی استارت به وسیله‌ی وارد کردن منوی متنی جدید، منتشر شد و در حال حاضر این قابلیت در دسترس همه‌ی اینسایدرهای حلقه‌ Fast می‌باشد و مثل همیشه متشکریم از تمامی کسانی که نظرات خود را در این مورد تا به امروز به اشتراک گذاشته‌اند!

بهبودهای صفحه کلید لمسی

مایکروسافت با استفاده از نظرات شما، در این بیلد جدید برخی از به‌روزرسانی‌های صفحه کلید لمسی را جهت بهبود تجربه‌ی آن انجام داده است:

 • تایپ سریع‌تر همراه با دقت بیشتر: هنگامی که به‌سرعت مشغول تایپ کردن هستید، اما گاهی ممکن است انگشتان‌ شما به جای برخورد با کلید مورد نظر، به اشتباه با حاشیه‌ی کوچک بین کلیدها برخورد کند. این کاملا طبیعی می‌باشد، اما ممکن است پیش‌بینی متن را تحت تاثیر قرار دهد (اگر شما یک کلید اشتباهی را به جای کلید مورد نظر فشار دهید). جهت پرداختن به موضوع تایپ شما، در حال حاضر هدف مورد نظر هر کلید بر اساس پیش‌بینی هر آنچه که احتمال دارد تایپ کنید، تنظیم شده است. البته باید گفت که کلیدها به چشم شما نگاه نمی‌کنند، در تصویر زیر می‌توانید نمونه‌ای از نحوه‌ی عملکرد این قابلیت را مشاهده کنید:
 • همچنین در حالت تبلت سعی دارد تعداد دفعاتی که به هنگام پهلو گرفتن آن صفحه کلید لمسی در فیلد متنی بسته می‌شود، را کاهش دهد.

اگر شما یک کاربر صفحه کلید لمسی هستید و در حال تایپ کردن بر روی بیلد جدید می‌باشید، آنچه را که در مورد این قابلیت دوست دارید و همچنین احساس خود را در مورد آن با مایکروسافت به‌اشتراک بگذارید.

به‌روزرسانی‌های Console

هنگامی که شما در بیلد 18298 ویندوز 10 صفحه‌ی properties هر پنجره‌ی Console را باز می‌کنید، شما متوجه یک زبانه اضافی “Terminal” خواهید شد. که شامل چندین تنظیمات جدید برای برخی ویژگی‌های تجربی می‌باشد که کمپانی در حال کار بر روی آن‌ها برای نسخه‌های بعدی سیستم‌عامل است. برای جزئیات بیشتر، پست مفصل وبلاگ تیم Console را مطالعه کنید.

به‌روزرسانی‌های Notepad

کدگذاری UTF-8: پیشرفت‌های قابل توجهی در مورد نحوه‌ی کدگذاری در Notepad انجام شده است. با شروع این بیلد گزینه‌ای برای ذخیره‌سازی فایل‌ها در UTF-8 بدون Byte Order Mark و این پیش‌فرض برای فایل‌های جدید ایجاد شده است. UTF-8 بدون Byte Order Mark با ASCII  سازگاری وارونه دارد و قابلیت همکاری بهتری را با وب فراهم می‌کند، که در آن UTF-8 به کدگذاری پیش‌فرض تبدیل شده است. علاوه بر این یک ستون به نوار وضعیت اضافه شده است، که نشانگر کدگذاری سند می‌باشد.

اندیکاتور اصلاح شده: اکنون Notepad علامت ستاره (*) را در نوار عنوان قبل از عنوان سند نشان می‌دهد، تا نشان دهد که تغییرات سند ذخیره نشده است.

ارسال بازخورد: اکنون شما می‌توانید بازخورد خود را از طریق Notepad ارسال کنید. برای باز کردن مرکز بازخورد با انتخاب مقوله Notepad و ارسال بازخورد شما به‌طور مستقیم به تیم تولید کننده، بر روی Help > Send Feedback کلیک کنید.

سایر پیشرفت‌های دیگر:

 • اضافه کردن برخی از میانبرها:
  Ctrl+Shift+Nwill برای باز کردن یک صفحه‌ی جدید Notepad
  Ctrl+Shift+Swill برای انجام فرایند Save as
  Ctrl+Wwill برای بستن پنجره‌ی فعلی Notepad
 • در حال حاضر Notepad می‌تواند فایل‌ها را با مسیری که طولانی‌تر از 260 کاراکتر است، باز و ذخیره کند. که به MAX_PATH معروف است.
 • حل مشکل Notepad که به اشتباه خطوط را برای اسنادی با خطوط خیلی طولانی شمارش می‌کرد.
 • حل این مشکل که هنگام انتخاب یک فایل نگه‌دارنده از OneDrive در گفتگوی File Open، فایل برای تعیین کدگذاری آن دانلود می‌شد.
 • اثبات یک رگرسیون جدید که باعث می‌شود Notepad هنگام ایجاد یک مسیر که در آن فایلی وجود ندارد، فایل جدیدی را ایجاد نکند.

پیشرفت‌های Narrator

معرفی Narrator Home: هنگامی که Narrator را روشن می‌کنید، به Narrator Home منتقل می شوید، که به شما این مکان را می‌دهد تا در آن بتوانید به همه چیزهایی که برای Narrator نیاز دارید دسترسی داشته باشید – چه بخواهید تنظیمات خود را تغییر دهید یا اصول Narrator را با QuickStart یاد بگیرید.

شما می‌توانید در تنظیمات Narrator Home را با استفاده از Alt + Tab از لیست حذف کنید و به جای minimize کردن، آن را در سینی سیستم کوچک کنید. شما می‌توانید به تنظیمات خود از طریق Narrator Home یا با فشردن کلید ترکیبی Windows + Ctrl + N دسترسی داشته باشید.

 بهبود‌های Verbosityدر تنظیمات، پنج سطح گزاف‌گویی جدید وجود دارد، که میزان اطلاعات شنیداری شما را در مورد متن، کنترل‌ها و دیگر مشخصه‌های اسناد کنترل می‌کنند. Narrator + V را فشار دهید تا به چرخه‌ی سطوح حسی حرکت کنید. هنگامی که نمی‌خواهید اطلاعات پیشرفته را بشنوید، می‌توانید “Hear advanced information about controls when navigating” را خاموش کنید. همچنین شما می‌توانید راهنمای ابزار مورد نظر را با فشار دادن Narrator + 0 دریافت کنید.

خواندن URLها همراه با یک دستور جدید: Narrator می‌تواند به شما بگوید که چه زمانی ارتباط برقرار کرده‌اید، اما به‌طور پیش‌فرض تمامی URLها را با صدای بلند نمی‌خواند. اگر می‌خواهید کل URLها را بشنوید، Narrator + 0 را فشار دهید. نکته: اگر تنظیمات Narrator برای “Hear advanced detail, like help text, on buttons and other controls” بررسی شود، شما به شنیدن URLهایی که به‌طور خودکار خوانده می‌شوند ادامه خواهید داد.

خواندن آسان‌تر جدول: در مرورگر اج، Narrator دیگر “non-selected” را وقتی که بین سلول‌ها در یک جدول حرکت می‌کنید، نشان نمی‌دهد. حتی اگر ویژگی انتخابی انتخاب نشده باشد. Narrator نیز هنگامی که شما یک جدول واحد را به طور مداوم می‌خوانید، خروج و ورود دوباره‌ی شما را به جدول اعلام نمی‌کند. همچنین Narrator اطلاعات جدول والدین را هنگامی که شما به یک جدول تودرتو منتقل می‌شوید، اعلام نمی‌کند.

اکنون Narrator در اکسل اطلاعات را در تیتر ستون قبل از اعلام اینکه یک فیلتر روشن باشد، اولویت‌بندی می‌کند. اکنون Narrator تیترهای ستون را در یک شبکه قالب‌بندی شده به عنوان یک جدول زمانی که از دستور “Read current column header” استفاده می‌کند، به درستی می‌خواند.

 به‌روزرسانی Capitalization reading: اکنون Capitalization reading در تمامی حالات خواندن در دسترس می‌باشد. شما می‌توانید با فشار دادن کلید ترکیبی Narrator key + 4، هنگامی که برای خواندن یا نوشتن نیاز به جزئیات بیشتری دارید، آن را روشن و خاموش کنید. همچنین شما می‌توانید با استفاده از کلید Windows + Ctrl + N به تنظیمات خود دسترسی داشته باشید، سپس با انتخاب Increase pitch یا Say cap نحوه‌ی خواندن متن بزرگ را تغییر دهید. اگر شما Increase pitch را انتخاب کنید، Narrator همراه با افزایش سطوح صوت، حروف بزرگ، موارد مخلوط و کلمات بزرگ را برجسته می‌کند. اگر شما Say cap را انتخاب کنید، Narrator “cap” را برای شناسایی کلمات با حروف بزرگ، “mix cap” را برای کلمات مخلوط، “all cap” برای کلمات بزرگ می‌خواند.

متمرکز شدن، هنگام خواندن مطالب: اکنون متمرکز شدن هنگام خواندن محتوا آسان‌تر شده است. هنگام استفاده از مرورگرهای وب مانند مایکروسافت اج، دستورالعمل خواندن و ناوبری در بخش‌های محتوای وب‌سایت باقی می‌ماند. همچنین این قابلیت هنگامی که در حال خواندن ایمیل در اوت‌لوک یا نرم‌افزار Mail هستید، عمل می‌کند. با استفاده از Tab یا کلیدهای میانبر می‌توانید از بخش‌های محتوا خارج شوید.

با حرکت دادن مکان نما، Narrator می‌خواند: هنگامی که شما در حال خواندن متن هستید، قبلا مکان نما از جایی که شما آن را قرار داده‌ بودید، حرکت نمی‌کرد. اما اکنون شما می‌توانید دنبال کردن حرکات مکان نما را که به وسیله‌ی بررسی جعبه‌ی بعدی برای تنظیمات حرکت مکان نمای شما انجام می‌شود، به‌عنوان نحوه خواندن متن Narrator انتخاب کنید.

تجربه‌ی بهتر خواندن: اکنون می‌توانید از فرمان‌های متن Narrator (قبلی / بعد برای کاراکتر ، کلمه، خط، جمله، پاراگراف، یا صفحه) برای خواندن یک پنجره کامل از بالا به پایین استفاده کنید. گزینه‌های مختلف با مواردی مانند آیا شما متن را می‌خوانید یا نه، سازگار هستند. به‌عنوان مثال شما می‌توانید از قسمت view جهت جستجو برای یک لینک در هر نقطه‌ای از یک پنجره فعال استفاده کنید. همچنین به یک تجربه‌ی آرام‌تر خواندن را مشاهده خواهید کرد، که همراه با مکث و بیان طبیعی‌تر به نظر می‌رسد.

شنیدن، هنگامی که کلیدهای خاصی را فشار می‌دهید: تنظیمات Narrator گروه‌های جدیدی از کلیدهای صفحه کلید را پیشنهاد می‌کند،  که با فشاردادن آن‌ها می‌توانید گفتار را انتخاب کنید. شما می‌توانید به‌طور مستقل شنیدن نامه‌، اعداد، نقطه‌گذاری‌های تایپ، شنیدن عملکرد کلیدهای تایپ، شنیدن پیکان، Tab، و دیگر ناوبری‌های کلیدها، شنیدن هنگامی که کلیدهای Caps lock و Num lock را خاموش یا روشن می‌کنید، و شنیدن Shift ،Alt و سایر اصطلاحات کلیدها را هنگام تایپ کردن انتخاب کنید.

پشتیبانی Combo edit: در حال حاضر Narrator کنترل دسته‌های کوچک موسیقی جاز را به رسمیت می شناسد و به جای “edit” از آن‌ها به عنوان “combo edit” صحبت می‌کند.

Narrator هنگامی که PIN یا رمز عبور خود را ریست می‌کنید، باقی می‌ماند: اگر PIN یا رمز عبور خود را برای حساب مایکروسافت فراموش کرده باشید، Narrator در تمام مدت زمانی که آن را ریست می‌کنید، باقی می‌ماند.

پیشرفت‌های Ease of Access

مکان‌‌نمای بزرگتر و روشن‌تر: اندازه و رنگ جدید مکان‌نما جهت مشاهده‌ی آسان‌تر ویندوز معرفی شده است. در برنامه‌ی Settings به قسمت Ease of Access بروید (Windows + U)، در زیر قسمت Vision، با انتخاب Cursor & pointer می‌توانید فهرست گزینه‌ها را مشاهده کنید. مایکروسافت هنوز بر روی مسائل چندگانه‌ی آن کار می‌کند، که در آن ممکن است برخی از اندازه‌های مکان‌نما در DPI بزرگ‌تر از 100% کار نکند.

به‌روزرسانی‌ تجربه‌ی Windows 10 Setup

تعدادی تنظیمات مربوط به طراحی Windows 10 Setup انجام شده است و این تجربه‌ای است که شما هنگام اجرای setup.exe از ISO مشاهده خواهید کرد – اکنون این کار را انجام می‌دهد:

 نکته: Windows 10 Setup برای این بیلد شامل لوگو مایکروسافت، پشتیبانی لینک یا Legallink در گوشه پایین سمت چپ Windows Setup نخواهد بود. نسخه Retail، این موارد را شامل می‌شود و لینک‌ها در اینجا برای مرجع گنجانده شده‌اند.

اعلان‌های Windows Update

با شروع 19H1، هنگامی دستگاه شما بعد از به‌روزرسانی به راه‌اندازی مجدد نیاز دارد (این قابلیت شامل این بیلد جدید نیز می‌شود)، دکمه Power در منوی Start با نشانگر نارنجی هشدار می‌دهد، تا دستگاه خود را مجددا راه‌اندازی کنید.

دیگر به‌روزرسانی‌ها برای اینسایدرها

ارتقای Feedback Hub به نسخه 1811

در صورتی که قبلا متوجه نشده‌اید، این به‌روزرسانی در حال حاضر برای اینسایدرها در حلقه Fast منتشر شده است. که همچنین این به‌روزرسانی شامل موارد زیر می‌باشد:

 • اکنون پنجره ناوبری جهت استفاده از کنترل مشترک به‌روزرسانی شده است، به این معنی که هنگام تغییر بین بخش‌ها، این انیمیشن حرکتی کوچک و زیبا را مشاهده خواهید کرد.
 •  برخی از پیشرفت‌ها در چگونگی جریان رابط کاربر بین اندازه‌های مختلف پنجره انجام شده است.
 • اکنون تصاویر گرفته شده‌ی Screenshots و Steps را به راحتی می‌توان در در برنامه بررسی کرد.
 • هنگام ایجاد یک آیتم بازخورد جدید، این بازخورد به صورت یک پیش‌نویس به‌صورت خودکار ذخیره می‌شود. در حال حاضر اگر برنامه به‌طور غیر منتظره در وسط نوشتن بازخورد بسته شود، هنگامی که مرکز بازخورد را دوباره باز می‌کنید، متوجه خواهید شد که بازخورد شما به‌صورت پیش‌نویس ذخیره شده است و شما به راحتی می‌توانید از آن استفاده کنید.
 • اکنون به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار را می‌توانید از صفحه تنظیمات در Feedback Hub بررسی کنید. همچنین هنگامی که در حال راه‌اندازی نرم‌افزار هستید، دسترسی به به‌روزرسانی‌ جدید نرم‌افزار در قالب یک اعلان به‌صورت خودکار برای شما نشان داده می‌شود.

به‌روزرسانی‌های Snip & Sketch

اکنون نسخه 10.1811.3371.0 برنامه Snip & Sketch برای اینسایدرها در حلقه Fast در دسترس می‌باشد. این به‌روزرسانی دارای تعدادی رفع اشکالات و پیشرفت‌ها می‌باشد، که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خطاب به مشکلی که ممکن است، پایین snip کوتاه باشد.
 • هنگامی که تصاویر به‌عنوان jpg ذخیره می‌شوند، پس‌زمینه‌ی سفید برای پس‌زمینه حاشیه‌ها و snipهای فرم آزاد استفاده می‌شود.
 •  خطاب به مشکلی که اگر نام فایل خود را هنگام ذخیره یک snip بنویسید و سپس بخواهید آن را دوباره ذخیره کنید، یک نام خودکار ساخته شده برای نام فایل پیشنهادی به جای آن نامی که قبلا نوشته شده بود، نمایش داده می‌شود.
 • خطاب به مشکل فایل‌های تصویری موقت که در فضای ذخیره‌سازی برنامه هرگز پاک نمی‌شدند، به طوری که اگر شما مقدار زیادی از Snipها را ایجاد می‌کردید، مقدار بالایی از فضای ذخیره‌سازی مورد استفاده قرار می‌گرفت.
 • برخی از بهبودها برای پرداختن به یک مشکل انجام شده است، که در آن با باز کردن یا حاشیه‌نویسی یک تصویر با رزولوشن بالا هنگامی که کپی خودکار فعال باشد، ممکن است برنامه متوقف شود.

در حال حاضر Window snip & borders برای اینسایدرها در حلقه‌ Fast به صورت 100% در دسترس می‌باشد و از تمامی کسانی که بازخوردهای خود را درباره‌‌‌ی این تجربه‌ به‌ اشتراک گذاشته‌اند باید تشکر کرد.

به‌روزرسانی‌های Game bar

تجربه‌ی جدید Game bar را بدون ترک بازی خود، امتحان کنید. اکنون شما می‌توانید تصاویر و فیلم‌های گرفته شده را از طریق Game bar مشاهده کنید و حتی می‌توانید تصاویر مورد علاقه خود را به طور مستقیم در توئیتر به اشتراک بگذارید. در حال حاضر نسخه‌ی جدید Game bar از طریق فروشگاه مایروسافت برای تمامی کاربران اینسایدرها و Retail در دسترس می‌باشد.

در کل با مشاهده‌ی این تغییرات جزئی مانند یک آیکون جدید برای فایل اکسپلورر، وجود یک ستاره هنگامی که یک فایل Notepad دارای تغییرات ذخیره نشده است، توانایی unpin گروه‌ها در منوی استارت، صفحه کلید لمسی بهتر و غیره، به راحتی می‌توان متوجه شد که اغلب این تغییرات بسیار ساده هستند.

همچنین مایکروسافت به Big Bush بعدی خود توجه کرده است، که قرار است بین 11 تا 20 ژانویه اجرایی شود. در آن زمان اینسایدرها قادر به رفع ایرادات نسخه 19H1 ویندوز 10 خواهند بود، که قرار است در بهار 2019 منتشر شود.

منبع :

NEOWIN

163 پست
شاهین باشوکی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
مجتبی
پاسخ دهید جمعه 23 آذر 1397

درود آقا من روزی سه چار بار چک آپدیت میکنم که بیلد جدید رو بگیرم ولی دو سه هفته ای میشه که میگه سیستمت بروزه و چیزی برا دانلود نمیاره
تو بیلد 18277 موندم، مشکل از چیه؟ چرا نمیتونم بیلد جدید رو دریافت کنم در حالی که اینسایدر فست هم هستم
نکنه باز تحریممون کردن؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,