تقریبا دو هفته از انتشار بیلد 18334 برای اینسایدرهای Preview ویندوز 10 می‌گذرد، که اکنون مایکروسافت بیلد 18342 را در حلقه Fast منتشر کرده است. این بیلد بر روی ویژگی‌هایی که در بیلد 18334 معرفی شده‌اند، ساخته شده است.

با این حال این ویژگی‌ها کاملا مبهم هستند. مایکروسافت آن‌ها را تنها با عنوان “بهبودهای گمینگ” توصیف می‌کند، که فرصتی برای پخش بازی State of Decay را به صورت رایگان ارائه می‌دهد. در حالی که State of Decay هرگز از طریق فروشگاه مایکروسافت ارائه نشد، این بازی از طریق فروشگاه مایکروسافت وارد می‌شود. بنابراین این احتمال وجود دارد که این کمپانی در حال آزمایش بازی‌های Win32 از طریق فروشگاه است که معمولا از طریق یک فروشنده مانند Steam بدست می‌آید.

بخش دیگر ویژگی‌های جدید باید همراه با Subsystem ویندوز برای لینوکس انجام شود. شما هم اکنون می‌توانید به فایل‌های لینوکس خود از طریق ویندوز 10 دسترسی داشته باشید و این ویژگی برای اولین بار در بیلد 20H1 هفته‌ی گذشته معرفی شد.

تغییرات کامل این بیلد را می‌توانید در زیر مطالعه کنید:

بهبودهای گیمینگ در ویندوز 10

با تشکر از همه‌ی کسانی که جهت آزمایش تکنولوژی جدید گیمینگ ویندوز ما در بیلد 18334 وارد شده‌اند. همراه با بیلد جدید امروز (بیلد 18342)، ما تعدادی اصلاحات داریم که نمی‌توانیم صبر کنیم تا مردم برای آن‌ها تلاش کنند: در حال حاضر بازی به درستی با کنترل والدین اجرا می‌شود و روند نصب پایدارتر است (از جمله اصلاحیه‌ای برای چسباندن بازی در “Pending” به جای downloading)

  • اگر قبلا State of Decay را تجربه کرده‌اید و همه چیز کار می‌کرد: ما از شما  سپاس گذاریم که State of Decay را حذف کرده و دوباره آن را نصب کرده‌اید، تا مطمئن شوید همه چیز هنوز کار می‌کند.
  • اگر قبلا State of Decay را امتحان کرده‌اید و کار نمی‌کرد: لطفا آن را دوباره امتحان کنید و ببینید آیا مشکل شما حل شده است یا خیر. اگر کار نکرد، حتما از طریق مرکز بازخورد ویندوز 10 مشکل خود را به ما اطلاع دهید، چون به ما کمک زیادی خواهد کرد. حتی اگر پیش از این بازخوردی در مورد این موضوع ارسال کرده باشید، بسیار مفید است که بدانیم هنوز هم در یک نسخه‌ جدید از ویندوز اتفاق می‌افتد.
  • اگر شما قادر به کشف یک شکاف برای State of Decay نیستید: ما اکنون شکاف‌های بیشتری را باز کرده‌ایم، بنابراین فقط به مرکز Xbox Insider بروید و برای پیوستن به محتوای Insider کلیک کنید. در حال حاضر ما محدودیت دردسترس بودن را برداشته‌ایم، بنابراین توصیه می‌کنیم فورا به آن ملحق شوید. اگر این زمان را از دست بدهید نگران نباشد، چون ما دوباره آن را به‌زودی اضافه خواهیم کرد!
  • اگر برای اولین بار برای State of Decay تلاش می‌کنید: فقط موارد زیر را انجام دهید:
  1. Xbox Insider Hub را بر روی رایانه‌ای که از آن استفاده می‌کنید، نصب کنید.
  2. با Gamertag خود وارد Xbox Insider Hub شوید. اگر Gamertag ندارید، دستورالعمل‌ها را ببینید.
  3. Insider Content را در قسمت بالا سمت چپ انتخاب کنید.
  4. به پایین حرکت و برنامه‌ی گیمینگ ویندوز را (در بخش System) انتخاب کنید.
  5. وارد برنامه شوید.
  6. دستورالعمل‌های پست قبلی را دنبال و از هر مرحله‌ای که قبلا آن را در بالا انجام داده‌اید، عبور کنید.

اگر هر مشکلی در دانلود یا نصب بازی مشاهده کردید یا اگر قابلیت‌های مهم مانند ذخیره‌سازی بازی کار نکرد، لطفا آن‌ها را از طریق مرکز بازخورد به ما اطلاع دهید. و دوباره از شما تشکر می‌کنیم که در مورد پیدا کردن مشکلات به ما کمک می‌کنید!

فایل‌های لینوکس داخل فایل اکسپلورر

ما قابلیت دسترسی کاربران به فایل‌های لینوکس را در یک توزیع WSL از ویندوز اضافه کرده‌ایم. این فایل‌ها را می‌توانید از طریق command و همچنین برنامه‌های ویندوز مانند File Explorer ،VSCode و غیره مشاهده کنید. می‌توانید با این فایل‌ها تعامل داشته باشید. می‌توانید با رفتن به \\wsl$\ به فایل‌های خود دسترسی پیدا کنید یا فهرستی از توزیع‌های در حال اجرا را با رفتن به \\wsl$ مشاهده کنید. همچنین می‌توانید موارد بیشتری را در مورد آن یاد بگیرید.

سایر به‌روزسانی‌های دیگر برای اینسایدرها

افزونه‌ی جدید کروم برای Timeline: ما از اعلام فعالیت‌های افزایشی که مرورگر گوگل کروم آن را جمع‌آوری می‌کند خوشحالیم و آن‌ها را به Timeline خود در ویندوز اضافه می‌کنیم. اکنون شما می‌توانید افزونه‌ی Web Activity را از طریق فروشگاه وب کروم دانلود کنید. با استفاده از حساب کاربری مایکروسافت خود به افزونه‌ی مرورگر کروم وارد شوید، از یک وب‌سایت در کروم بازدید کنید، سپس آن را در Timeline مشاهده کنید – و جایی که از آن خارج می‌شوید را انتخاب کنید. فعالیت‌های کروم شما با استفاده از نرم‌افزار Microsoft Launcher همراه با Timeline بر روی دستگاه‌های اندروید همگام‌سازی خواهد شد. افزونه‌ی جدید را امتحان کنید و به ما اجازه دهید آنچه که فکر می‌کنید را در مرکز بازخورد بدانیم. این تنها یکی از بسیار به‌روزرسانی‌هایی است که توسط اینسایدرها برای بهتر شدن Timeline صورت گرفته است!

بدیهی است که این بیلد از شاخه‌ توسعه‌ی 19H1 ویندوز 10 می‌باشد و توسعه ویژگی‌های جدید به پایان رسیده است. شماره این نسخه 1903 می‌باشد، به این معنی که ما باید یک بیلد RMT را در ماه مارس مشاهده کنیم که پس از آن در ماه آوریل یک انتشار عمومی را به دنبال دارد.

منبع :

NEOWIN

163 پست
شاهین باشوکی
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,