back-Windows 10-new10

پس از گذشت اندکی بیش از یک ماه از انتشار نسخه ی نهایی ویندوز 10، جدید ترین سیستم عامل مایکروسافت، هم اکنون این سیستم عامل 5.21% از سهم بازار سیستم عامل های دسکتاپ را در ماه آگوست به دست آورده است. این آمار توسط NetMarketshare منتشر شده است که به طور مداوم بر سهام بازار برای تکنولوژی های اینترنتی نظارت دارد.

این آمار می تواند با آمار قبلی که توسط StatCounter در اواسط ماه آگوست منتشر شده است، مقایسه شود که اعلام کرد در کمتر از سه هفته از انتشار نسخه ی نهایی ویندوز 10 سهم 4.74% بازار را در اختیار دارد. StatCounter و NetMarketshare از روش های مختلفی برای محاسبه ی سهم بازار استفاده می کنند، با این حال آمار های منتشر شده از سوی این دو مرجع، نزدیک به یکدیگر هستند و ممکن است به علت روش های مختلف استفاده شده توسط آن ها باشد.

share-market

این سهام به دست آمده توسط ویندوز 10، این سیستم عامل را در جایگاه چهارم پر استفاده ترین سیستم عامل های دسکتاپ در جهان قرار می دهد، و سیستم عامل های لینوکس و Mac OS X تنها پس از گذشت یک ماه از انتشار نسخه ی نهایی ویندوز 10، سهمی کمتر از جدید ترین سیستم عامل مایکروسافت را در اختیار دارند. در همین حال، ویندوز 7 همچنان با 57.67% سهم بازار به عنوان پادشاه سیستم عامل ها حکمرانی می کند. با این حال، به نسبت ماه جولای که 60.73% سهم بازار در اختیار ویندوز 7 بود، کاهش قابل توجهی را نشان می دهد.

از سویی دیگر ویندوز 8.1 سهمی 11.39% را در اختیار دارد که به همراه سهم 2.56% ویندوز 8 جمعاً 13.95% سهم بازار را در اختیار دارند که نسبت به سهم 15.89% ماه گذشته، کاهش قابل ملاحظه ای را نشان می دهد. در نهایت ویندوز XP با سهمی 12.14% در جایگاه سوم قرار دارد که نسبت به ماه گذشته تقریباً کاهشی یک درصدی را نشان می دهد.

مایکروسافت نیز اخیراً اعلام کرد که در کمتر از یک ماه انتشار نسخه ی نهایی ویندوز 10، این نسخه از سیستم عامل ویندوز بر روی 75 میلیون دستگاه نصب شده است. به نظر می رسد که سیستم عامل ویندوز 10 با تمام قابلیت هایی که دارد و همچنین سیاست هایی که مایکروسافت در قبال جدید ترین سیستم عامل خود در پیش گرفته است، ویندوز 10 آغازی قدرتمند داشته و راه خود را به خوبی در پیش گرفته است.

منبع: NEOWIN

منبع :

NEOWIN

953 پست
حسین مظفروندی
.:: عاشق خدا ::.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
حمیدرضا
پاسخ دهید چهارشنبه 12 شهریور 1394

Instagram beta آپدیت دریافت کرد

محمدرضا
پاسخ دهید چهارشنبه 12 شهریور 1394

واقعا ویندوزش عالیه.من نسخه کرک شده نصب کردم دارم gta v رو با فریم بالاتری اجرا میکنم.ویندوز 8 و 8.1 آشغال بودن.فک کنم درمورد ویندوزفون هم همین طور باشه.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,