اکنون در ابتدای ماه میلادی قرار داریم، بنابراین مطابق روال هر ماه نگاهی خواهیم داشت به وضعیت رشد ویندوز 10 و میزان سهمی که این سیستم عامل توانسته از بازار به‌دست آورد. برطبق گزارش موسسه Statcounter ویندوز 10 از لحاظ تعداد کاربران بیش از پیش به ویندوز 7 نزدیک شده و با این روال قادر است تا انتهای سال جاری میلادی ویندوز 7 را از تخت سلطنت خود پایین بکشد.گزارش این ماه موسسه Statcounter نشان می‌دهد که رشد مقتدرانه ویندوز 10 همچنان در جریان است، در میان نسخه ها مختلف ویندوز، در حال حاضر ویندوز 10 39.3 % از بازار را در اختیار دارد، ویندوز 7 با 43.99% از بازار مانند سالهای اخیر در صدر قرار گرفته است، که البته سلطنت ویندوز 7 تا حدود زیادی در آستانه خطر است، چرا که با توجه به سرعت رشد ویندوز 10، به‌نظر می‌رسد بالاخره آخرین نسخه ویندوز بتواند در صدر پرطرفدارترین سیستم عامل های دسکتاپ قرار بگیرد.نکته دیگری که در گزارش این موسسه مشهود است و با گزارشات ماه آوریل این موسسه تطابق دارد وضعیت کلی سیستم عامل ویندوز در مقابل اندروید است. در ماه آوریل سال جاری اندروید توانسته رتبه اول بیشترین تعداد کاربر را از ویندوز برباید و لقب پرمصرف ترین سیستم عامل دنیا را از آن خود کند، مسئله ای که با توجه به اقبال روزافزون کاربران معمولی به این سیستم عامل و به حاشیه رانده شدن کامپیوترهای شخصی امری قابل پیش بینی بود. اطلاعات موجود در گزارش این موسسه نشان می‌دهند که تعداد کاربران پلتفرم ویندوز از 36.1 % در ماه پیش به 36.3 % در ماه جاری رسیده است، که نشان از رشد تعداد کاربران پلتفرم ویندوز است. علت دقیق این مسئله نامشخص است، اما باتوجه به اینکه آمار و ارقام اینگونه موسسات براساس تعداد کاربران آنلاین و ساعاتی که توسط هر دستگاه برای حضور در اینترنت استفاده می‌شود، محاسبه می‌گردد، این افزایش در تعداد کاربران ویندوز را می‌توان ناشی از شروع فصل مدارس و استفاده بیشتر دانش‌آموزان از کامپیوترها دانست.

در نهایت نکته دیگری که باید در مورد رشد ویندوز 10 اشاره کنیم، بحث استقبال شرکت ها و سازمان ها است، در حال حاضر ویندوز 10 از رشد ثابت و خوبی برخوردار است، اما بسیاری از سازمان ها اعلام کرده اند که قصد دارند در ماه های پیش رو به این سیستم عامل مهاجرت کنند که این مسئله می‌تواند باعث ایجاد یک جهش در رشد ویندوز 10 گردد. این اتفاق علاوه بر نتایج درآمدی مستقیمی که برای مایکروسافت دارد می‌تواند به رشد بیشتر تعداد اپلیکیشن های یونیورسال کمک کند، چرا که به‌هرصورت جامعه کاربری بزرگ امری است که باعث تشویق هر توسعه دهنده ای خواهد شد.

منبع :

MSPU

1348 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
شهرام
پاسخ دهید دوشنبه 10 مهر 1396

کمی عجیبه /: اخه سایت زمیت یک چیز دیگه میگه اینجا یک چیز دیگه .

https://www.zoomit.ir/2017/9/30/212780/satya-nadella-says-there-are-only-1-billion-windows-users-worldwide/

  محسن توکلی
  پاسخ دهید دوشنبه 10 مهر 1396

  سلام، نادلا اشاره داشته الان 1 میلیارد دستگاه ویندوزی وجود داره و البته سال گذشته 300 میلیون دستگاه مجهز به ویندوز 10 به فروش رسیده، این خبر رو تو سایت زدیم، این آمار امروز مربوط به تعداد کاربران ویندوز 10 هست، به هر صورت در هر ماه بخشی از کاربران نسخه های پیشین ویندوز مثل ویندوز 7 به ویندوز 10 مهاجرت می کنند. متاسفانه برخی از سایت ها اخبار رو کامل پوشش نمی دهند

   شهرام
   پاسخ دهید دوشنبه 10 مهر 1396

   ممنون بابت پاسخ دادن و همچنین تشکر از شما و مسئولین سایت winphone (:

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,