creators-update-hero

اکنون مایکروسافت سخت در حال کارکردن بر روی به‌روزرسانی کزیترز است که بر طبق وعده‌ی مایکروسافت قرار است در اوایل سال ۲۰۱۷ میلادی برای عموم عرضه گردد. تمرکز این به‌روزرسانی افزایش بهره‌وری و خلاقیت افراد در کار با رایانه‌ی رومیزی‌شان است. همچنین کاربران ویندوز۱۰موبایل نیز علاوه بر دریافت ویژگی‌های جدید، بهبود‌های قابل‌توجهی در کانتینیوم را نیز تجربه خواهند کرد. در ادامه برای کسب اطلاعات بیش‌تر با وینفون همراه باشید.

MyPeople

مایکروسافت قصد دارد ویژگی جدیدی را به نوار وظیفه اضافه کند که با نام MyPeople شناخته می‌شود. این قسمت قرار است در کنار بخش System Tray قرار گیرد و ارتباط و اشتراک‌گذاری محتوا را با دوستان نزدیک‌تان راحت‌تر از همیشه کند.

mypeoplebar

این ویژگی با اسکایپ، GroupMe و حتی همکاری‌هایی که شما در آفیس انجام می‌دهید، آمیخته شده است. توسط این ویژگی شما توانا می‌شود تا به‌سرعت به افراد پیام دهید؛ آن‌هم تنها از طریق آیکون عکس آن‌ها که بر روی نوار وظیفه قرار دارد. حتی برای این بخش عناصر تعاملی‌ای مانند شکلک‌ها(emoji) نیز در نظر گرفته شده که مستقیم در دسکتاپ پاپ‌آپ خواهد شد.

OneDrive File Placeholders

مایکروسافت با عرضه ویندوز ۱۰ در سال ۲۰۱۵، متغیر فایل‌های وان‌درایو را از ویندوز ۱۰ حذف کرد که خیلی از کاربران از انجام این کار ناراحت گشتند. دلیل مایکروسافت برای انجام این کار نیز گیج‌کننده بودن این ویژگی برای عموم کاربران بود اما، گویا این شرکت قصد دارد تا دوباره این ویژگی را در به‌روزرسانی کریترز قرار دهد.

مایکروسافت در کنفرانس ایگنایت ۲۰۱۶، اعلام کرد که این ویژگی به ویندوز ۱۰ بازخواهد گشت. البته اکنون این ویژگی با نام همگام‌سازی بر مبنای تقاضا(On-Demand-sync) شناخته می‌شود.

رابط‌کاربری جدید برای ویندوز دیفندر

new-windows-defender

مایکروسافت با عرضه‌ی به‌روزرسانی خالقان، رابط‌کاربری ویندوز دیفندر را نیز به‌روزرسانی خواهد کرد تا ظاهری یک‌پارچه‌تر با زبان طراحی ویندوز ۱۰ داشته و تجربه‌ی بهتر و تمیزتری را در اختیار کاربران بگذارد. البته هم‌اکنون هیچ‌ اطلاعاتی از ویژگی‌های جدید این بخش در دست نیست اما تغییر رابط‌کاربریِ این بخش، واقعا خوشحال‌کننده است.

بهبودهای مایکروسافت اج

مایکروسافت قصد دارد با انتشار به‌روزرسانی کریترز یک‌سری ویژگی را به مرورگر اج اضافه کند. اولین ویژگی قابل‌توجه برای کاربران هالولنز مفید واقع خواهد شد. توسط این ویژگی شما می‌توانید اشیاء ۳بعدی را از یک صفحه‌ی وب به محیط واقعی بیاورید.

microsoft-edge-creators-update

برای کاربران دسکتاپ نیز مایکروسافت بهبودهایی در عملکرد زبانه‌ها در نظر گرفته است. شما می‌توانید یک زبانه را کنار گذاشته تا بعدا به آن بازگردید. این ویژگی باعث می‌شود زبانه‌ها تمیز و مرتب باشند.

بهبودهای اکشن‌سنتر

action-centers

به‌نظر می‌رسد که اکشن‌سنتر قرار است بهبودهای بیش‌تری را در به‌روزرسانی کریترز دریافت کند. برای نمونه رابط‌کاربری برای بعضی از اعلانیه‌ها بهبود خواهد یافت. همچنین آیکون‌های دسترسی سریع نیز لطیف‌تر شده‌اند. لازم‌به‌ذکر است که در به‌روزرسانی خالقان، کاربران می‌توانند نور صفحه‌نمایش را از طریق اکشن‌سنتر کم و زیاد کنند که ویژگی بسیار خوبی به شمار می‌رود.

بهبودهای شخصی‌سازی

personalization-in-creators-update

مایکروسافت در به‌روزرسانی کریترز قصد دارد شخصی‌سازی را بش‌تر از سابق کند. برای مثال شما قادر خواهید بود تا رنگ‌های سیستم‌ را که برای نوارعنوان، استارت منو و دیگر بخش‌های ویندوز اعمال می‌شود را خود انتخاب کنید. یعنی با ترکیب رنگ‌ها می‌توانید به هر رنگ دلخواهی که دوست‌ دارید دست پیدا کنید و از آن به عنوان رنگ سیستمی استفاده کنید. همچنین بر اساس شواهد به نظر می‌رسد که مایکروسافت گزینه‌ای برای کاهش رنگ آبی نمایش‌گر در ساعات پایانی روز قرار خواهد داد که برای چشم بسیار مفید است.

بهبود‌های ایمیل

mail-app-improvements

مایکروسافت قصد دارد در به‌روزرسانی کریترز یک‌سری ویژگی جدید را به اپلیکیشن Mail اضافه کند. از مهم‌ترین تغییرات در این به‌روزرسانی می‌توان به امکان باز کردن پیام در پنجره‌ی جدید، اشاره‌کردن به افراد با استفاده از نماد @ و پاسخ ایمیل‌ها از طریق دسترسی سریع (Quick Action) اشاره کرد.

Paint 3D

paint-3d

مایکروسافت در به‌روزرسانی کریترز توجه زیادی به محتوای سه‌بعدی و خلاقیت افراد داشته است. به همین سبب، مایکروسافت نرم‌افزار Paint را از نو طراحی کرده و به آن ویژگی‌های جدیدی مانند پشتیبانی از قلم‌نوری، مدل‌های ۳بعدی و جامعه‌ای برای اشتراک‌گذاریِ ساخته‌های‌تان را افزوده است.

بلوتوث GAAT برای ابزارهای پوشیدنی

برطبق گفته‌ی مایکروسافت، پشتیبانی از بلوتوث GATT در اواخر سال ۲۰۱۶ به بیلدهای پیش‌نمایش ویندوز ۱۰ اضافه خواهد شد. GAAT برای شرکت‌های نظیر فیت‌بیت که ابزارهای پوشیدنی تولید می‌کنند بسیار مهم است. توسط این ویژگی شرکت‌ها می‌توانند اعلانیه‌هایی که بر روی کامپیوتر وجود دارد را به ابزار‌های پوشیدنی نیز بسط دهند.

ادامه‌ از جای رها‌شده

pwilo

مایکروسافت در حال کاردن بر روی رابط‌کاربری‌ متنی‌ای است که توسط آن بتواند عمل همگام‌سازی بین اپلیکیشن‌ها را از طریق اعلانیه به کاربر اعلام کند. به نظر می‌رسد که ماکروسافت قصد دارد ویژگی ای را به ویندوز ۱۰ اضافه کند که توسط آن کاربران یک اپلیکیشن بتوانند ادامه‌ی کارشان را بر روی دستگاه دیگری دنبال کنند. برای نمونه اگر شما در تلفن‌همراه ویندوزی خود در حال کارکردن با یک اپلیکیشن هستید، می‌توانید دفیقا از همان جایی که کار را رها کرده‌اید، ادامه‌ی کار را بر روی ویندوز ۱۰ رایانه دنبال کنید. این کار قرار است به کمک کرتانا صورت گیرد.

کانتینیوم برای تلفن‌های‌همراه

مایکروسافت در به‌روزرسانی کریترز بیش‌تر بر روی اضافه‌کردن ویژگی‌های جدید و بهبود‌های سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ موبایل تمرکز خواهد کرد. یکی از مشهودترین زمینه در ایجاد این بهبود‌ها کانتینیوم است. مایکروسافت می‌خواهد تا ظاهر کانتینیوم موبایل به محیط کار ویندوز ۱۰ PC بیش‌از‌پیش شبیه شود. از ویژگی‌های که مایکروسافت قصد افزودن آن را دارد می‌توان به چند پنجره‌ای، نواروظیفه و اکشن‌سنتری مانند ویندوز ۱۰ PC و موارد زیاد دیگر اشاره کرد.

ویژگی‌های که انتظار اضافه‌شدن آن‌ها در به‌روزرسانی کریترز ویندوز ۱۰ موبایل را داریم:

 • عملکرد مستقل نمایش‌گر: توسط این ویژگی کاربران می‌توانند هنگامی که با نمایش‌گر دیگری کار می‌کنند، نمایش‌گر دیگر را استراحت دهند.
 • اتصال از طریق مجاورت: در حالی که تلفن‌همراه شما در جیب‌تان قرار دهد، تلفن‌تان را به‌صورت بی‌سیم به داک متصل کنید.
 • قابل شخصی‌سازی: صفحه‌ی استارت را می‌توانید به‌صورت مستقل شخصی‌سازی کنید.
 • تجربه‌ای مشابه‌تر به ویندوز ۱۰ PC: فعال‌شدن چند پنجره‌ای، نوار وظیفه و System Tray

Groove Music Maker

groove-music-maker-2

اگرچه مایکروسافت به‌صورت رسمی هیچ اشاره‌ای به این برنامه نکرد اما با توجه به ویدیوی معرفی به‌روزرسانی خالقان، گویا مایکروسافت قصد خلق نرم‌افزاری دارد که شما را در ساخت موسیقی کمک کند؛ برنامه‌ای مانند گاراژبند اپل اما از سوی مایکروسافت.

چیزهای بیش‌تری در راه است!

در روزهای آتی همراه وینفون باشید تا از آخرین اخبارِ به‌روزرسانی کریترز باخبر شوید. این به‌روزرسانی قرار است در اوایل سال ۲۰۱۷ میلادی برای عموم کاربران منتشر گردد.

منبع :

WINDOWS CENTRAL

301 پست
كيان زرعكانی
در رشته نرم‌افزار تحصیل می‌کنم. عاشق کد نویسی هستم و خودم رو به یک شاخه خاص محدود نمی‌کنم. آشنایی من با دنیای ویندوز با گوشی لومیا 520 اتفاق افتاد. همین رخ داد باعث شکل‌گیری علاقه من به مایکروسافت شد و امیدوارم مایکروسافت بتونه با خلاقیت‌های خودش، دنیای رو تبدیل به جای بهتری برای زندگی کنه.
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
حسن
💔 7 پاسخ دهید پنج شنبه ۶ آبان ۱۳۹۵

چقدرم تو این اپدیت به موبایل توجه کرد!
نگران نباشید قطعا در اپدیت بعدی به موبایل توجه خواهد کرد.

Ali
💔 0 پاسخ دهید پنج شنبه ۶ آبان ۱۳۹۵

یه سوال ذهنم مشغول کرده این امکانات واقعا همه تایید شده به صورت رسمی یا فقط شایعه است؟

  كيان زرعكانی
  💔 0 پاسخ دهید پنج شنبه ۶ آبان ۱۳۹۵

  بله دوست عزیز. اکثر امکانات رو مایکروسافت خودش رسما تایید کرد و بقیه رو کاربران از ویدیوی معرفی Creators Update متوجه شدند. اگه دقت کنید تمام محتوای دارای تصویر مربوطه هست.

omidgh1
💔 1 پاسخ دهید پنج شنبه ۶ آبان ۱۳۹۵

من با گوشی که از فروشگاه وینفون خریدم خیلی زود اپدیتارو دریافت میکنم. بی صبرانه منتظر اپدیت هستبم

امید
💔 0 پاسخ دهید پنج شنبه ۶ آبان ۱۳۹۵

سلام دوستان
لطفا برای رفع مشکل تاچ خود به خودی لومیا ۱۵۲۰ یه راه حلی بگید
واقعا دیوانه ام کرده اصلا نمیتونم کار کنم شده یه پاره آجر

  NAVID OC
  💔 0 پاسخ دهید جمعه ۷ آبان ۱۳۹۵

  سلام. برای رفع مشکل تاچ ۱۵۲۰ باید کاور را در بیارید و مطلقا از کاور استفاده نکنید … همین …. این تنها راه حل است.

omidgh1
💔 0 پاسخ دهید پنج شنبه ۶ آبان ۱۳۹۵

اگه یه فکریم بابت اپدیت خودکار ویندوز پی سی میکرد عالی میشد

JC
💔 0 پاسخ دهید پنج شنبه ۶ آبان ۱۳۹۵

و باز هم ویندوزموبایل و فقط کانتینیوم 😐🔫

میثم
💔 0 پاسخ دهید پنج شنبه ۶ آبان ۱۳۹۵

یه سوال
ینی الان قرار کریتور اپدیت برا دسکتاپ بیاد رداستون دو برای گوشی
یا کلا خالقان جدا میاد رد دو هم برا دسکتاپ هم گوشی؟؟

  كيان زرعكانی
  💔 1 پاسخ دهید پنج شنبه ۶ آبان ۱۳۹۵

  نه دوست عزیز
  این آپدیت برای همه ی دستگاه های ویندوز ١٠ از جمله کامپیوترهای شخصی، موبایل، اکس باکس، سرفس هاب و هالولنز عرضه خواهد شد و هر ویژگی ای که در این مراسم ازش نام برده شد، به علت ماهیت مشترک ویندوز ١٠ در همه ی دستگاه، روی دستگاه تای دیگه هم فعال هست.
  باتشکر

ferry
💔 0 پاسخ دهید پنج شنبه ۶ آبان ۱۳۹۵

پلوتوث ؟؟ 😐
پ ؟
پلوتوث چیه اصن ؟ ؟

  كيان زرعكانی
  💔 0 پاسخ دهید پنج شنبه ۶ آبان ۱۳۹۵

  با تشکر
  تصحیح شد

mohammad
💔 0 پاسخ دهید جمعه ۷ آبان ۱۳۹۵

کاشکی بعد از این آپدیت کانتینیوم از هارد و دی وی دی رام اکسترنال و همینطور کنترلر باز پشتیبانی کنه

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,