اخبار

به روز رسانی فال کریترز: هرآنچه که باید بدانید خلاقیت بیشتر در راه است!

به روز رسانی فال کریترز یه روز رسانی بزرگ بعدی ویندوز ۱۰ خواهد بود. فال کریترز دومین به روز رسانی ویندوز ۱۰ است که بر روی خلاقیت متمرکز شده است و مایکروسافت تا کنون اقدامات بزرگی را در این راستا به انجام رسانده است. در این مطلب قصد داریم ویژگی هایی را که در این به روز رسانی جای خواهد داشت معرفی کنیم.

طراحی جدید

این طراحی جدید پیش از این با عنوان پروژه ی نئون معرفی شد، اما کمی بعد نام این عنوان به طراحی فلوئنت تغییر یافت. با این طراحی جدید، مایکروسافت به ویندوز یک ظاهر کاملا متفاوت و زیبا بخشید. این طراحی یک به روز رسانی بسیار بزرگ خواهد بود و به همین خاطر زمان می برد تا کل سیستم و برنامه ها با این طراحی جدید مزین شوند. مایکروسافت تا کنون چندی از عناصر  این طراحی جدید را در بعضی از برنامه ها و خود سیستم ویندوز ۱۰ از طریق بیلد های اینسایدر منتشر کرده است، اما با این حال کلیت ظاهر هنوز با طراحی فلوئنت منطبق نشده است.

نقطه ی تمرکز این طراحی بیشتر بر روی نور، عمق، حرکت عناصر سیستم و انیمیشن، اجزا و اعضای سیستم، مقیاس و اندازه و بلور در ظاهر برنامه است. در حال حاظر آنچه که در بیلد های آزمایشی منتشر شده شاهد آن هستیم بیشتر انیمیشن های متصل به هم و آشکار شدن و پنهان شدن ناگهانی آنها در اثر اعمال تغییرات است که تجربه ی کار با برنامه و یا سیستم را روان تر و خوش حالت تر می کند.

قابلیت My People

ویژگی جدید My People بالاخره همراه با به روز رسانی فال کریترز در دسترس قرار خواهد گرفت. اگرچه این ویژگی قرار بود به همراه به روز رسانی کریترز در ماه آپریل منتشر شود اما این اتفاق نیفتاد. این ویژگی به شما این امکان را می دهد تا به مخاطبینی که بیشترین تماس را با آنها دارید از طریق نوار وظیفه ی ویندوز ۱۰ خود دسترسی داشته باشید. البته اگر به هر دلیلی از این ویژگی استفاده نمی کنید می توانید آنرا غیر فعال کنید.

اما اگر قصد استفاده از این ویژگی را دارید، می توانید به سادگی با استفاده از این قابلیت به مخاطبین خود در برنامه های مانند اسکایپ، Outlook Mail و … دسترسی داشته باشید. به عنوان مثال، می توانید یک عکس را به سادگی با گرفتن و کشیدن آن به سمت یک مخاطب در نوار وظیفه به آن مخاطب اشتراک دهید. همچنین می توانید با فرد مورد نظر خود از طریق نوار وظیفه چت کنید. برنامه های شخص ثالث نیز می توانند با My People همکاری کنند و به عنوان مثال شاید بتوانیم در آینده ای نزدیک شاهد یکی شدن و یا همکاری برنامه ی Facebook Messenger با My People باشیم.

برگشت ویژگی Placeholders در وان درایو

مایکروسافت بالاخره تصمیم به برگرداندن ویژگی Placeholders در وان درایو را همراه با به روز رسانی فال کریترز گرفت. این شرکت ویژگی نام برده شده را ویژگی “Files On Demand” در وان درایو نام گذاری کرده است و این ویژگی به کاربر کمک می کند که فضای سیستم خود را خالی نگه دارد به طوری که به کاربر این امکان را می دهد تا فایل های خود را تنها هنگام نیاز ببیند و از آنها استفاده کند. در این صورت دیگر نیازی به دریافت مقدار زیادی از داده ی خود در وان درایو نیست و این قابلیت تنها فایل های مهم و ضروری را دانلود خواهد کرد. این قابلیت هم اکنون برای اعضای اینسایدر در دسترس قرار گرفته است.

ویژگی “ادامه از نقطه ی رها شده” در موبایل

مایکروسافت برنامه دارد تا ویژگی ادامه از نقطه ی رها شده را در گوشی های همراه به همراه به روز رسانی فال کریترز  جا دهد. اگرچه این ویژگی پیش از این همراه با به روز رسانی کریترز منتشر شده بود اما این بار شاهد بهبود هایی در این قابلیت برای کاربران ویندوز ۱۰ خواهیم بود. با انتشار فال کریترز، ویژگی گفته شده به لطف کرتانا می تواند بین دستگاه های با سیستم عامل IOS, اندروید و ویندوز داده را انتقال کرده و اسناد و برنامه ها و وب سایت ها را در دستگاهی دیگر از نقطه ی رها شده قابل استفاده کند و در نتیجه کاربر بدون از دست دادن اطلاعات به کار خود ادامه دهد.

Story Telling جدید در برنامه Photos

این ویژگی با ایده ی خلاقیت بیشتر طراحی شد، به طوری که با کمک Microsoft Graph, این برنامه عکس ها و ویدیو های کاربر را تغییر شکل داده و به طور خودکار به خاطره و یادگاری های دیجیتال تبدیل می کند. کلیپ های سینمایی تولید شده توسط این بخش حاوی جلوه های نمایشی و سینمایی، موسیقی متن، و پوسته های مناسب با حال و هوای عکس ها و ویدیو ها بوده و مایکروسافت همچنین این امکان را برای کاربران فراهم کرده است تا عناصر سه بعدی را هم به عکس ها و ویدیو های خود اضافه کنند.

اکشن سنتر جدید

اکشن سنتر جدید که قرار است با به روز رسانی فال کریترز تماما با طراحی فلوئنت مزین شده و ظاهری شفاف و بلور مانند را به خود بگیرد، ظاهر ویندوز ۱۰ را ذره ای تغییر داده و آنرا کمی کاربردی تر می کند. این طرح جدید از اکشن سنتر تغییر زیادی با اکشن سنتر فعلی ویندوز ۱۰ ندارد، با این تفاوت که تغییراتی کوچک اما کلیدی در آن انجام شده است. به عنوان مثال، با لایه گذاری در قسمت اعلانات، این قسمت از این پس باید برای دستگاه های لمسی کاربردی تر و بهتر شود. اگرچه در این طرح اعلانات فضای بیشتری را اشغال کرده و نمی توانید همه ی آنهارا در یک صفحه مشاهده کنید.

در کنار این طرح، مایکروسافت بهبود هایی را برای نوتیفیکیشن های نان تست (Toast Notification) در نظر گرفته است، به طوری که آنها دیگر به اکشن سنتر متصل نیستند. با این بهبود، اکشن سنتر ظاهری کاربردی تر و زیبا تر را نسبت به ظاهر فعلی خود تجربه خواهد کرد. این نوع نوتیفیکیشن همچنین از طراحی فلوئنت بهره خواهد برد. با این حال، کاربران بسیاری درخواست کرده اند که قابلیت تعیین مکان اعلانات در سیستم های با چند صفحه نمایش برای ویندوز ۱۰ در نظر گرفته شود، اما این قابلیت هنوز در برنامه های مایکروسافت قرار نگرفته است.

کیبورد جدید و بخش ایموجی به صورت Built-In

به لطف این قابلیت، دیگر نیازی به باز کردن کیبورد لمسی یا جستجو در گوگل یا بینگ برای انتخاب ایموجی های مورد نظر خود نیست. در ازا، با نگه داشتن کلید ترکیبی . + WIN یا ; + WIN می توانید به صفحه ی انتخاب ایموجی دسترسی پیدا کنید.

با به روز رسانی فال کریترز، یک کیبورد لمسی با طراحی جدید و  البته قابلیت Swiping که در ویندوز موبایل هم شاهد آن هستیم به ویندوز ۱۰ اضافه خواهد شد و تجربه ی کار با Swiping ویندوز متفاوت با تجربه آن در ویندوز موبایل است. مایکروسافت در این به روز رسانی کیبورد لمسی جدید و امکاناتی دیگر از قبیل پیشگویی ایموجی (Emoji Prediction), طراحی جدید قابلیت کار با کیبورد با یک دست، بهبود پنل نوشتاری، و بسیاری بهبود های دیگر را قرار داده است.

بهبود ها و ویژگی های دیگر

به روز رسانی فال کریترز از لحاظ امکانات به روز رسانی بسیار بزرگی محسوب می شود و به خاطر تعداد زیاد قابلیت های جدید این به روز رسانی، ناگزیر باید ادامه ی آنچه در فال کریترز شاهد خواهیم بود را به طور کوتاه در فهرست زیر اشاره کنیم:

 • منوی استارت با طراحی فلوئنت
 • پشتیبانی مرورگر اج از حالت تمام صفحه، قابلیت پین کردن وب سایت های مورد نظر به نوار وظیفه و پشتیبانی Inking در فایل های PDF
 • قابلیت پیدا کردن قلم توسط Find My Device و همچنین قابلیت اسکرول کردن با قلم
 • اضافه شدن تکنولوژی Power Throttling
 • مشاهده نمودار کارکرد GPU در تسک منیجر
 • پشتیبانی بخش تفکیک صدا از برنامه های یونیورسال
 • اضافه شدن بخش Application Guard به Windows Defender

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع :

MSPOWERUSER

32 پست
آریان خانجانی
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Hero
پاسخ دهید دوشنبه 26 تیر 1396

سلام
موزیک پلیری میشناسید که موقع پخش آهنگ گزینه “delete” مسقیم از روی حافظه رو داشته باشه؟

  مهرداد
  پاسخ دهید سه شنبه 27 تیر 1396

  برنامه potplayer و musicbee همچین قابلتی دارند و فکر میکنم اکثر پلیرها این قابلیت رو داشته باشند. کافیه رو ترک مورد نظر دکمه shift + delete بزنی تا موزیک از حافظه و لیست در حال پخش حذف بشه.

Ni10God
پاسخ دهید دوشنبه 26 تیر 1396

امکانات عالی هستن

milad535
پاسخ دهید دوشنبه 26 تیر 1396

من اخرین نسخه ویندوز ۱۰رو دارم قبلا توتنظیمات دیسپلی میشد اندازه نوشته ایکون ها و منو و تایتل بار هارو تغییر داد و بولدشون کرد
الان تنظیمات دیسپلی کجاس

فرهاد
پاسخ دهید دوشنبه 26 تیر 1396

ویندوز ۱۰ کریتورز روی دستگاه من نصب نمیشه
اپدیت سالگرد هم svchost فعال مبشد پدر سیستک رو در میاورد
الان ار th2 استفاده میکنم مجبوری

mgh2010sss)meysam)
پاسخ دهید دوشنبه 26 تیر 1396

سلام
اگه میخوای موقع پخش آهنگ مستقیماً دسترسی به گزینه delete داشته باشی
من برنامه metro file manager رو بهت پیشنهاد میکنم
این برنامه با اینکه یک برنامه مدیریت فایل هست
موزیک پلیر و ویدیو پلیر داخلی خیلی خوبی داره
و خیلی راحت هنگام پخش صوت یا تصویر میتونی فایل رو delete کنی
من به شخصه تجربه خیلی خوبی از مدیریت فایل در این برنامه دارم
به نظر من میشه به عنوان یک پلیر خوب هم روش حساب کرد
موفق باشی

  Hero
  پاسخ دهید دوشنبه 26 تیر 1396

  mgh2010sss)meysam)
  دستت درد نکنه.
  خودمم دارم یه پلیر میسازم این قابلیتو بهش اضافه میکنم ولی تا آماده بشه یکم زمان میبره.
  کسی که کاری نمیکنه خودمون باید دست به کار شیم.
  ماکروسافتم که هیچی، فیدبکو ساخته واسه در و دیوار!!!

   شهرام
   پاسخ دهید دوشنبه 26 تیر 1396

   سلام .میتونی یک کاری کنی توی پوشه موزیک گزینه play all داشته باشه

    mgh2010sss)meysam)
    پاسخ دهید دوشنبه 26 تیر 1396

    قابلیت پخش کل پوشه رو لوکو موزیک داره

saber
پاسخ دهید سه شنبه 9 آبان 1396

لومیا 950xl چه فیلترشکن رایگانی براش هست؟؟؟ممنون میشم اگه کسی میتونه کمکم کنه بهم ایمیل بفرسته،،،

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,