مایکروسافت در حال حاضر در حال درست کردن نمایی تیره برای File Explorer است که احتمالاً در رد استون 5 برای ویندوز 10 در پاییز امسال عرضه شود، به غیر از آن File Manager بهسازی‌های اندکی نیز داشته است.

هر قسمت ویندوز که پس از مدتی طولانی هیچ تغییری در آن صورت نمی‌گیرد، باعث می‌شود که انجمن کاربران برای آن قسمت از ویندوز ایده‌هایی پیشنهاد دهند. از آن جایی که این اتفاق معمولاً برای هر قسمت از کامپیوتر می‌تواند رخ بدهد، این بار کاربران ایده‌هایشان را در جهت بهبود رابط کاربری File Explorer به مایکروسافت ارائه دادند که ظاهراً اعمال بعضی از آن‌ها در به‌روزرسانی‌های بعدی ویندوز 10 برای مایکروسافت آسان است.

یکی از طرح‌هایی که ارزش نگاه نزدیک‌تری را دارد در زیر آمده است که توسط امیت شوکلا (Amit Shukla) که بر اساس طراحی فلوئنت نمای روشن و تیره‌ای برای File Explorer طراحی کرده است.

مایکروسافت خودش نیز در حال یک پارچه کردن تمام ویندوز با طراحی فلوئنت است و این شرکت اخیراً این زبان طراحی را بیش از قبل گسترش داده است و اکریلیک را به منوی فهرست‌ها نیز اضافه کرده است، ولی کار در این زمینه پیشرفت کندی داشته است.

این طرح به مواردی کلیدی اشاره می‌کند که در نسخه‌های بازطراحی شده‌ی File Explorer باید تحت هر شرایطی موجود باشند، که از این موارد می‌توان به Ribbon اشاره کرد. این قابلیت که اولین بار در آفیس 2007 اعمال شد، دیگر به عنوان بخشی کلیدی از File Explorer است و دسترسی به قابلیت‌ها و تنظیمات مهم را آسان می‌کند.

و به گفته‌ی کسی که این طرح را درست کرده است، این ویژگی بدون شک باید تا مدتی صبر کند تا به ویندوز راه یابد، در ابتدا ممکن است در زمینه‌ی طراحی با چالش‌هایی مواجه شویم چرا که قرار است قابلیت‌های بیشتری مانند Tab support را دارا باشد. در یکی از طرح‌ها، Ribbon به پایین صفحه جا به جا شده است، که این کار بدون در نظر گرفتن نامناسب بودن این تغییر انجام شده است.

حال باید صبر کرد و دید که آیا از مواردی که ذکر کردیم، موردی راه خود را به File Explorer پیدا می‌کند یا نه، ولی در این حین چیزی که هیجان انگیز است نمای تیره‌ی File Explorer است که در رد استون 5 قرار است برای ویندوز 10 عرضه شود.

منبع :

Softpedia News

234 پست
مسعود پاکراه
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,