Windows 10 Build 10051 review

با عرض سلام خدمت تمامی کاربران عزیز و همراهان همیشگی سایت وینفون. امروز با نقد و بررسی جامع و البته اختصاصی بیلد 10051 ویندوز 10 موبایل که به تازگی برای بیشتر گوشی های خانواده لومیا منتشر شده است در خدمت شما هستیم.


توجه:

این مطلب توسط وب سایت وینفون و به صورت اختصاصی تهیه شده است و هر گونه باز نشر آن تنها با ذکر منبع و نام نویسنده مجاز است


بالاخره پس از یک انتظار طولانی مایکروسافت دومین بیلد ویندوز ۱۰ موبایل پیش نمایش را منتشر کرد. بیلد قبلی دارای مشکلات بسیاری بود و تنها برای گوشی های محدودی در دسترس بود. اما این بیلد را دارندگان گوشی های لومیا ۱۰۲۰، لومیا ۱۳۲۰، لومیا ۱۵۲۰، لومیا ۵۲۰، لومیا ۵۲۵، لومیا ۵۲۶، لومیا ۵۳۰، لومیا ۵۳۰ دو سیم کارته، لومیا ۵۳۵، لومیا ۶۲۰، لومیا ۶۲۵، لومیا ۶۳۰، لومیا ۶۳۰ دو سیم کارته، لومیا ۶۳۵، لومیا ۶۳۶، لومیا ۶۳۸، لومیا ۷۲۰، لومیا ۷۳۰، لومیا ۷۳۰ دو سیم کارته، لومیا ۷۳۵، لومیا ۸۱۰، لومیا ۸۲۰، لومیا ۸۲۲، لومیا ۸۳۰، لومیا ۹۲۰، لومیا ۹۲۵، لومیا ۹۲۸، لومیا ۴۳۰، لومیا ۴۳۵، لومیا ۴۳۵ دو سیم کارته، لومیا ۴۳۵ دو سیم کارته DTV، لومیا ۵۳۲، لومیا ۵۳۲ دو سیم کارته، لومیا ۶۴۰ دو سیم کارته، لومیا ۵۳۵ دو سیم کارته می توانند دریافت کنند.

ابتدا به مواردی که در این بیلد، جدید هستند نگاهی می اندازیم:

– پروژه اسپارتان

– نرم افزارهای جدید تقویم و ایمیل

– نرم افزارهای جدید Phone و پیام رسان

– نرم افزار جدید مخاطبین

– نرم افزار جدید نقشه

در ادامه به بررسی تک تک جزئیات بیلد جدید ویندوز 10 موبایل و همچنین ویژگی ها و برنامه های جدید آن که در بالا خدمت شما عرض کردیم می پردازیم پس با وینفــون همراه باشید.


منوی استارت

DSC03719

منوی استارت برای اولین بار در بیلد 9941 ویندوز 10 موبایل دستخوش تغییراتی شد. در ویندوز 10 موبایل ما شاهد منوی استارتی متفاوت با قابلیت انتخاب پس زمینه و همچنین کاشی هایی تقریبا شفاف هستیم. در منوی استارت علاوه بر تغییرات فوق، تعدادی تغییر دیگر وجود دارد. اولین موردی که کاربران پس از نصب بیلد 10051 ویندوز 10 موبایل مشاهده می کنند آیکون های جدید باتری، وای فای و آنتن دهی گوشی می باشد. این آیکون های کوچک ظاهری جدید پیدا کرده و به اصطلاح مدرن شده اند. آیکون باتری کمی کوچکتر از آیکون فعلی در ویندوز فون 8.1 به نظر می رسد. همچنین خطوط دو آیکون وای فای و آنتن دهی گوشی کمی نازک تر شده که در نوع خود جذاب می باشند. برای انتخاب پس زمینه در ویندوز 10 موبایل دو حالت وجود دارد: 1: تصویری که تماما در پشت قرار گیرد 2: تصویر تنها در پشت کاشی ها قرار گیرد (آن چه که هم اکنون در ویندوزفون 8.1 شاهد آن هستیم). اما در بیلد جدید ویندوز 10 موبایل در صفحه استارت یک مشکل آزار دهنده وجود دارد که مطمئنا کسانی که این بیلد را دریافت کرده اند با آن مواجه شده اند. مشکل در مورد تصویری است که در پشت قرار می گیرد و گاهی اوقات مشاهده می شود که به علت کرش در یک برنامه و یا ری استارت کردن گوشی، نیمی از صفحه سیاه می شود و تصویر باریک می شود. البته این مشکل برای نسخه پیش نمایش کاملا طبیعی است و امیدواریم که هر چه زود تر این مشکل و سایر مشکلات کوچک برطرف شوند.


لیست نرم افزارها:

DSC03720

در نحوه چیدمان برنامه ها در این منو نسبت به ویندوزفون 8.1 تغییری دیده نمی شود و نرم افزارها مانند قبل به صورت لیست نمایش داده می شوند. اما در این بخش شاهد دو تغییر هستیم: در منوی برنامه ها پس زمینه انتخابی برای منوی استارت نمایش داده می شود و تغییر دیگر نیز نمایش برنامه هایی که اخیرا نصب شده اند در بالای لیست می باشد. به این صورت که شما هر برنامه ای که تازه نصب می کنید به بالای نرم افزارها منتقل می شود و شما می توانید به راحتی آن را مشاهده کنید. البته این که نرم افزار به بالا منتقل می شود موقتی است و پس از یک مدت مشخص و یا به صورت دستی می توانید آن نرم افزار را از این لیست حذف کنید.


نرم افزار یونیورسال Alarms & Clock

اولین نرم افزار یونیورسال جدیدی که به بررسی آن می پردازیم Alarms & Clock می باشد. نرم افزاری با رابط کاربری مدرن و ویژگی هایی جدید که دقیقا مانند آنچه که در ویندوز 10 شاهد آن هستیم می باشد. برنامه ساعت شامل ۴ عنوان و یا برگه است. برگه های: ساعت هشدار (Alarms)، ساعت جهانی (World Clock)، تایمر (Timer) و کرنومتر (Stopwatch).

– برگه ساعت هشدار (Alarm)

DSC03723

این بخش را می توان گفت تمامی کاربران موبایل با هر سیستم عاملی می شناسند و به وسیله آن بارها به کار های خود رسیدگی کرده و یا از خواب بیدار شده اند. در ویندوز 10 موبایل نیز این قابلیت البته با ظاهری مدرن و جذاب حضور دارد. در بخش های مختلف این برگه تغییر خاصی دیده نمی شود و مانند آنچه که در ویندوزفون 8.1 شاهد آن هستیم عمل می کند و تنها تفاوت آن ظاهر مدرن آن می باشد همان چیزی که از یک نرم افزار یونیورسال انتظار داریم.

– برگه ساعت جهانی (World Clock)

DSC03722

دومین برگه از این نرم افزار که به بررسی آن می پردازیم ساعت جهانی می باشد. وقتی که شما بر روی برگه ساعت جهانی تَپ می کنید با یک تصویر از کره زمین مواجه می شوید که در آن روز و شب کاملا مشخص است و شما می توانید به طور کامل و واضح ببینید که چه کشورهایی در شب و چه کشورهایی در روز هستند. این بخش ظاهری مدرن مانند آنچه که در ویندوز 10 شاهد آن هستیم، می باشد.

– برگه های تایمر (Timer) و کرنومتر (Stopwatch)

DSC03721

دو برگه و یا برنامه داخلی تایمر و کرنومتر عملکردی تقریبا مشابه دارند و به همین دلیل آن ها را در کنار یکدیگر مقایسه می کنیم.

برنامه های تایمر و کرنومتر تقریبا شبیه یکدیگر عمل می کنند. شما با استفاده از آن ها می توانید مثلا یک مدت زمان خاص را برای پختن یک کیک تعیین کنید و یا این که می توانید ببینید یک مسابقه دو ۵۰۰ متر را در چه مدت تمام می کنید. ظاهر این دو برگه نیز مانند آنچه که در ویندوز 10 شاهد آن هستیم می باشد.


نرم افزار یونیورسال ماشین حساب (Calculator)

هر چه به پیش می رویم تعداد نرم افزارهای یونیورسال بیشتر می شود. این بار به بررسی ماشین حساب می پردازیم. رابط کاربری نرم افزار ماشین حساب ابتدا در ویندوز 7 تغییر کرد و بعد در ویندوز 8 شاهد نسخه مترو این نرم افزار بودیم. سپس در ویندوز 10 این نرم افزار ظاهری مدرن یافت و قابلیت های جدیدی به آن اضافه شد. همچنین بزرگترین امتیاز این نرم افزار، یونیورسال بودن آن است به طوری که هیچ تفاوتی در ظاهر و کارایی این نرم افزار در ویندوز 10 و ویندوز 10 موبایل وجود ندارد. این ماشین حساب جدا از این که می تواند عمل محاسباتی شما را انجام دهد، بلکه می تواند واحد ها را نیز برای شما تبدیل کند! با استفاده از این مبدل شما به راحتی می توانید واحدهای درجه حرارت، طول، حجم، سرعت، فشار و بسیاری از موارد دیگر را تبدیل کنید. همچنین شما می توانید بنا بر نیاز خود از سه مدل: ساده، علمی و برنامه نویسی ماشین حساب استفاده کنید.

DSC03725

DSC03726


نرم افزار یونیورسال دوربین (Camera)

شاید در نگاه اول با خود بگویید این که همان لومیا کمرا است پس نرم افزار دوربین پیشین کجاست؟ البته این تقصیر شما نیست! چرا که مایکروسافت تصمیم گرفته است تا بیشتر امکانات این نرم افزار را از لومیا کمرا قرض بگیرد و شما در نگاه اول قطعا دچار اشتباه خواهید شد. تمامی تنظیمات برنامه لومیا کمرا اکنون در این نرم افزار یونیورسال موجود می باشد. البته این نرم افزار در حال حاضر نسخه آزمایشی است و قابلیت ها و قدرت عکس برداری نرم افزار لومیا کمرا را ندارد. اما ظاهر آن ها بی نهایت به یکدیگر شباهت دارد.

DSC03786

DSC03787


 

دستیار صوتی یونیورسال کرتانا

DSC03729

دستیار صوتی هوشمند و جذاب مایکروسافت که کرتانا نام دارد، سال گذشته به همراه ویندوزفون 8.1 عرضه شد و خیلی سریع طرفداران آن افزایش یافته و بسیار محبوب و مطرح شد. کرتانا تا پیش از عرضه بیلد 9926 ویندوز 10 تنها در ویندوزفون 8.1 و گوشی های ویندوزفونی حضور داشت. اما با عرضه بیلد 9926 ویندوز 10 این دستیار صوتی به دنیای رایانه های شخصی وارد شد و با ظاهر متفاوت از آن چه که در ویندوزفون 8.1 مشاهده می کنیم. کرتانای ویندوز 10 رفته رفته به نرم افزاری یونیورسال تبدیل شد و سپس با عرضه ویندوز 10 موبایل به گوشی ها نیز پا گذاشت البته متفاوت تر از گذشته!

این بار کرتانا یک نرم افزار یونیورسال است و ظاهر و امکانات آن عیناً مانند آن چیزی است که در ویندوز 10 دسکتاپ مشاهده می کنیم. متاسفانه این نرم افزار یونیورسال هنوز امکانات نسخه ویندوزفونی را ندارد اما راستش را بخواهید ظاهر جذاب آن به امکانات نداشته فعلی می ارزد!

DSC03730

DSC03731

 


نرم افزار یونیورسال File Explorer

مدیریت فایل یکی از مهم ترین ابزاری است که باید هر گوشی هوشمندی آن را داشته باشد. بسیاری از کاربران ویندوزفون و یا دیگر سیستم عامل ها بر روی این موضوع تاکید می کردند که ویندوزفون نرم افزار مدیریت فایل مناسبی ندارد و این در حالی بود که ویندوزفون نرم افزارهای مدیریت فایلی چون Files، Real Manager و… که بسیار کاربردی هستند را داشت. مایکروسافت در طول این مدت بر روی این موضوع فکر می کرده است که چطور با یک تیر دو نشان و یا بیشتر بزند. و بالاخره به فکر ساخت یک نرم افزار مدیریت فایل کامل و یونیورسال افتاد تا از هر جهتی پاسخگوی نیاز کاربران باشد. نرم افزار File Explorer همان نرم افزار یونیورسال می باشد که هم اکنون در حال توسعه است و ایرادات آن به مرور زمان رفع می شوند تا به یک نرم افزار جامع و کم نقص تبدیل شود. این نرم افزار ویژگی های جالبی دارد و نکته ای که آن را جذاب می کند ظاهر مدرن با طراحی فِلَت آن می باشد. با استفاده از این نرم افزار می توانید به راحتی بر روی حافظه داخلی دستگاه و یا کارت حافظه و به زودی حافظه های جانبی بیشتر کنترل کاملی داشته باشید.

DSC03732

DSC03733

DSC03734

DSC03735

DSC03736

DSC03737


نرم افزار یونیورسال Maps

اولین پیش نمایش نرم افزار Maps برای اولین بار در بیلد 10051 ویندوز 10 موبایل وجود دارد. این نرم افزار هر ابزاری جهت مکان یابی در سرتا سر جهان را که بخواهید در اختیارتان می گذارد. این نرم افزار در واقع ترکیبی از دو نرم افزار Bing Maps و HERE Maps می باشد و این برای اولین بار است که این دو نرم افزار در یک نرم افزار قدرتمند تحت نام Maps حضور دارند. ظاهر و رابط کاربری این نرم افزار دقیقا مانند نسخه دسکتاپ آن می باشد و تفاوتی ندارد.

DSC03779

DSC03780

DSC03781


نرم افزار پیام رسان

طراحی نرم افزار پیام رسان کاملا جدید و مدرن می باشد. همچنین شما می توانید به راحتی یک مکالمه متنی را به مکالمه ای صوتی تبدیل کنید و برای این کار کافیست که بر روی آیکون تلفن تَپ کنید. ضمنا در نظر داشته باشید که اگر بیلد قبلی یعنی 9941 را دریافت کرده اید به دلیل وجود مشکلی در بخش تنظیمات MMS این ویژگی برایتان در دسترس نمی باشد. یکی از نکات بارزی که در این بیلد دیده می شود امکان جا به جا کردن کیبورد می باشد که تنها بر روی فبلت ها کار می کند.

DSC03739

DSC03740

DSC03741


نرم افزارهای جدید تقویم و ایمیل:

Outlook Mail و Outlook Calendar دو نرم افزار جدید و یونیورسال می باشند که برای اولین بار در بیلد 10051 ویندوز 10 موبایل حضور دارند. این دو نرم افزار رابط کاربری کاملا مدرن دارند و به شما این امکان را می دهند که بدون آمدن به صفحه استارت، میان تقویم و ایمیل به راحتی جا به جا شوید. نرم افزار Outlook Mail قابلیت شخصی سازی حرکتی دارد و شما می توانید با حرکت دادن انگشتانتان به طرفین، یک ایمیل خاص را پاک کرده و یا به لیست علاقه مندی های خود اضافه کنید! یکی از ویژگی های بارز نرم افزار Outlook Mail این است که هنگام ویرایش و یا ارسال یک ایمیل از موتور تایپ Word استفاده می کند و امکانات بی نظیری را در اختیار شما می گذارد. شما می توانید در این نرم افزار جدول طراحی کرده و یا این که عکسی را به متن اضافه کنید و امکانات بی نظیر دیگر. دو نرم افزار Outlook Mail و Outlook Calendar می توانند به اکانت های مختلف شما مانند Outlook ،Exchange ،Office 365 POP ،IMAP و و Gmail بدون هیچ مشکلی متصل و همگام شوند. شما می توانید اکانت های خود را از داخل همین نرم افزارها اضافه و یاحذف کنید.

DSC03742

DSC03743

DSC03744

DSC03745


نرم افزار جدید مخاطبین:

نرم افزار جدید مخاطبین که یونیورسال بوده و طراحی کاملا مدرنی دارد برای اولین بار در این بیلد ویندوز 10 موبایل حضور دارد. این نرم افزار در حال حاضر در نسخه آزمایشی (آلفا) می باشد و مشکلاتی دارد. اما یکی از ویژگی های بارز این نرم افزار همگام سازی با تمام اکانت های شما مانند فیسبوک، جیمیل، اوت لوک و… می باشد که این امکان را به شما می دهد به تمامی مخاطبانتان به صورت یکجا دسترسی داشته باشید و به راحتی با هر یک از آن ها تماس گرفته و یا به آن ها پیام بفرستید.

DSC03746

DSC03747


شماره گیر جدید

در این بخش شاهد یک شماره گیر جدید هستیم. بخشی که طراحی آن مانند سایر نرم افزارهای یونیورسال فِلَت می باشد. اعداد در این شماره گیر به یکدیگر نزدیک شده اند تا شما بتوانید به راحتی با شماره مورد نظر خود تماس برقرار کنید همچنین یک قابلیت جدیدی که به این بخش اضافه شده، شماره گیر هوشمند می باشد. به این صورت که شما یک رقم از شماره را وارد می کنید و این نرم افزار برای شما لیستی از شماره ها که آن رقم مورد نظر در آن ها می باشد را نشان می دهد. آیکون های این بخش نیز طراحی جدیدی دارند.

DSC03748


نرم افزار یونیورسال Photos:

این نرم افزار یونیورسال جدید که جایگزین نرم افزار قبلی شده است ظاهری بسیار جذاب و مدرن دارد و رابط کاربری آن با نرم افزار پیشین بسیار متفاوت است. امکانات متنوعی دارد و از جمله این امکانات می توان به نمایش تمامی عکسی های داخل گوشی حافظه های جانبی و وان درایو همگی در یک مکان اشاره کرد! این نرم افزار قابلیتی به نام Albums دارد که متاسفانه در حال حاضر برای این نرم افزار کار نمی کند. کاشی آن نیز در منوی استارت ابتدا تصاویری که اخیرا اضافه شده اند را نشان می دهد.

DSC03749

DSC03750

DSC03751


پروژه اسپارتان:

اسپارتان اسم رمز مرورگری می باشد که مایکروسافت هم اکنون در حال توسعه دادن آن است. نسخه پیش نمایش فنی این مرورگر در بیلد 10051 ویندوز 10 موبایل حضور دارد و تجربه ای بسیار جذاب در امر وبگردی را برای شما به ارمغان می آورد. قابلیت های Reading View و Reading List از جمله قابلیت های فعلی اسپارتان می باشند. این مرورگر در حال حاضر در نسخه آزمایشی به سر می برد و به عنوان مرورگر پیش فرض انتخاب نشده است اما می توان از آن در کنار اینترنت اکسپلورر استفاده کرد.

DSC03752

DSC03753

DSC03754

DSC03755


تنظیمات گوشی

DSC03756

بخش تنظیمات گوشی های ویندوزفونی بالاخره دچار یک دگرگونی کامل شد و اکنون کاملا شبیه بخش تنظیمات ویندوز 10 دسکتاپ می باشد. تنظیمات گوشی در 10 بخش تقسیم بندی شده و هر کدام از آن ها شامل زیر مجموعه های خود هستند. این دسته بندی کردن تنظیمات در قالب طراحی مدرن به کاربران اجازه می دهد تا به راحتی به بخش های مختلف گوشی خود دسترسی داشته باشند و دچار سردرگمی نشوند. اکثر کاربرانی که برای اولین بار از گوشی ویندوزفونی استفاده می کردند از شلوغی و بی نظمی تنظیمات آن شکایت می کردند اما امروز ما شاهد یک دسته بندی بسیار منظم با طراحی عالی هستیم. اما از آن جایی که بیلد 10051 ویندوز 10 موبایل نسخه پیش نمایش فنی است پس طبیعی است که این بخش نیز دارای مشکلاتی باشد. یکی از عذاب آور ترین مشکلات این بخش، باز نشدن برخی تنظیمات می باشد که امیدواریم به زودی این مشکل نیز رفع شود. نکته دیگری که باید به آن اشاره کرد حذف نرم افزار Battery Saver از لیست برنامه ها و اضافه شدن آن به بخش تنظیمات می باشد. همچنین یک قابلیت جدید به نام “Reset Protection” که پیش تر درباره آن توضیح دادیم در این بیلد حضور دارد. در زیر نیز تصاویر بخش های مختلف تنظیمات گوشی را مشاهده می کنید (برای نمایش تصاویر در سایز اصلی بر روی آن ها کلیک کنید)

DSC03757 DSC03758

DSC03759 DSC03760

DSC03761 DSC03762

DSC03763 DSC03764

DSC03765 DSC03766

DSC03767 DSC03768

DSC03769 DSC03770

DSC03771 DSC03772

DSC03773


تغییرات گزینه های انتخابی برنامه ها

در این بیلد گزینه های انتخابی برای برنامه ها تغییر کرده است و علاوه بر گزینه Pin To Start سه گزینه دیگر را نیز شامل می شود که در تصویر زیر مشاهده می کنید:

DSC03774


مولتی تسکینگ (Multi Tasking) چهارتایی اختصاصی فبلت ها

یکی از قابلیت های ویژه بیلد 10051 ویندوز 10 موبایل، مولتی تسکینگ چهارگانه می باشد که تنها بر روی فبلت ها حضور دارد. در این قسمت ما شاهد چهار گانه بودن تسک ها هستیم و نیز این تسک های جدید قابلیت افقی شدن دارند. یکی از مشکلات بیلد 10051 ویندوز 10 موبایل عدم بسته شدن برنامه ها پس از خروج کامل می باشد. به این صورت که شما وقتی از یک برنامه به طور کامل خارج می شوید آن برنامه بسته نمی شود و شما می بایست آن را از داخل تسک منیجر نیز ببندید کاری که در ویندوزفون نیازی به انجام آن نبود و این موضوع کمی آزار دهنده است.

DSC03783

DSC03784


اکشن سنتر (Action center) با ظاهری جدید

اوایل بهمن ماه و در کنفرانس ویندوز 10 مایکروسافت بود که جو بلفیوری از اکشن سنتر جدید بیلد 9941 ویندوز 10 موبایل رو نمایی کرد. اولین بار در همان بیلد شاهد این اکشن سنتر بودیم. اما تفاوت این نسخه با نسخه پیشین ویندوزفون 8.1 در چیست؟ در نگاه اول شما قطعا متوجه وجود دکمه ای با نام Expand می شوید که با فشردن آن لیستی چندتایی از اعلانات سریع را مشاهده می کنید. و این بدان معنی است که شما می توانید اعلانات سریع بیشتری نسبت به ویندوزفون 8.1 داشته باشید که این برای افرادی که می خواهند در وقت خود صرفه جویی کنند بسیار کاربردی است. قابلیت دیگری که در این بخش وجود دارد این است که هنگام دریافت پیام متنی از سوی یکی از مخاطبانتان می توانید خیلی سریع و در همان قسمت به آن پاسخ دهید بدون این که به بخش پیام رسانی وارد شوید و این خود بسیار کاربردی می باشد.

DSC03778


نرم افزار جدید و یونیورسال ضبط صدا:

یکی از ویژگی های بسیار کاربردی که کاربران ویندوزفون باید به واسطه نرم افزارهای جانبی از آن بهره مند می شدند، قابلیت ضبط صدا می باشد. در ویندوز 10 موبایل ما شاهد نرم افزار یونیورسال ضبط صدا هستیم که هم اکنون در نسخه آزمایشی بوده و بسیاری از قابلیت ها را ندارد. طراحی این نرم افزار نیز مانند سایرین مدرن و به اصطلاح فِلَت می باشد.

DSC03776


در بیلد 10051 ویندوز 10 موبایل نرم افزار Insider Hub نیز حضور دارد اما متاسفانه بنا بر گفته مایکروسافت بر روی برخی از مدل ها اجرا نمی شود که گوشی بنده نیز جزء همان مدل ها بود.

در این مقاله سعی شد تا همه بخش های جدید بیلد 10051 ویندوز 10 موبایل پیش نمایش مورد بررسی قرار گیرند. قطعا قسمت هایی نیز وجود دارند که زیاد به چشم نمی آیند اما در کل سعی بر این بود که قسمت های عمده و کاربردی آن مورد بررسی قرار گیرند.

نظر خود را درباره بیلد 10051 ویندوز 10 موبایل پیش نمایش و همچنین بررسی انجام شده توسط تیم وینفون با ما در میان بگذارید.

تهیه شده در وینفـــون

منبع : وینفون
1008 پست
عرفان مرادی
دبیر بخش آموزش وینفون، علاقه‌مند به سرویس‌های شرکت مایکروسافت.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
mohamad
پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

اقا من 1520 رو به ویندوز 10 اپدیت کردم الان میشه باnokia care به ویندوز 8.1 فلش بزنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  شلغم
  پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

  mohamad:
  اقا من ۱۵۲۰ رو به ویندوز ۱۰ اپدیت کردم الان میشه باnokia care به ویندوز ۸.۱ فلش بزنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  سلام
  بعله

   علی پروانه
   پاسخ دهید پنجشنبه 27 فروردین 1394

   آره داداش میتونی . منم همین کارو کردم با نرم افزار ریکاوری وینفون

  علی پروانه
  پاسخ دهید پنجشنبه 27 فروردین 1394

  mohamad:
  اقا من ۱۵۲۰ رو به ویندوز ۱۰ اپدیت کردم الان میشه باnokia care به ویندوز ۸.۱ فلش بزنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

هادی شریفی
پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

ممنون آقا عرفان خیلی کامل و عالی بود

هادی
پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

سلام دوستان در مورد انتخاب گوشی های ویندوفونی میخواستم کمکم کنین
kik:hadi_rasoli

علی اکبر
پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

سلام.
هر آپدیتی بالاخره با بدی هایی هم همراه است.یکی از بدی ها نوع و رنگ پیام ها و بدتر از همه اینه ک پیام دلیور از اپراتور رو به اشتباه میزنه تحویل نشده در حالی ک شده. عدم نمایش تعداد کاراکترهای تایپ شده.
مورد دیگه اسنکه شما اگه ۲۰تا برنامه هم اجرا کنید و دکمه بک رو بزنید متاسفانه برنامه ها بسته نمیشن و همگی باز هستن.

  Silver
  پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

  علی اکبر:
  سلام.
  هر آپدیتی بالاخره با بدی هایی هم همراه است.یکی از بدی ها نوع و رنگ پیام ها و بدتر از همه اینه ک پیام دلیور از اپراتور رو به اشتباه میزنه تحویل نشده در حالی ک شده. عدم نمایش تعداد کاراکترهای تایپ شده.
  مورد دیگه اسنکه شما اگه ۲۰تا برنامه هم اجرا کنید و دکمه بک رو بزنید متاسفانه برنامه ها بسته نمیشن و همگی باز هستن.

  دوست عزیز اینا مشکلات بزرگی نیستن و کمترین چیزهایی هست که یک توسعه دهنده با آپدیت ریسک پذیرفتنشون رو میکنه
  تازه دلیور ک مشکل نیست :دی هروقت گفت نرسید بدون رسیده 😉

  pedram
  پاسخ دهید چهارشنبه 26 فروردین 1394

  سلام.متاسفانه متاسفانه این مورد آخری رو که گفتید توی ویندوز فون۸.۱ هم داره وارد میشه.الان شما نرم افزار files رو باز کن بعد بک بزن باز میمونه.همینطور vlc dukto,و کلی نرم افزار های دیگه.

  علی اکبر:
  سلام.
  هر آپدیتی بالاخره با بدی هایی هم همراه است.یکی از بدی ها نوع و رنگ پیام ها و بدتر از همه اینه ک پیام دلیور از اپراتور رو به اشتباه میزنه تحویل نشده در حالی ک شده. عدم نمایش تعداد کاراکترهای تایپ شده.
  مورد دیگه اسنکه شما اگه ۲۰تا برنامه هم اجرا کنید و دکمه بک رو بزنید متاسفانه برنامه ها بسته نمیشن و همگی باز هستن.

Behtash
پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

واییییییییی ترکوندید
دمتونننننننننننننننننن گرممممممممممممممممممممممممم :))))))))))
کلی حال کردم با این کارتون ، خیلی وقت گذاشتید دمتون گردم . خسته نباشید .
اینقدر قشنگ توضیح دادید که منی که اصلا تمایلی به آپدیت نداشتم وسوسه شدم آپدیت کنم :))))))
مرسییییییییییییییی

Alir
پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

کسایی ک اپدیت کردن 90% مشکلاتشون با هارد ریست ساده حل میشه خودم با 1520 ساده اینکارو کردم
فقط حتمن قبلش بکاپ بگیرین حتی رنگ Theme و تمام SMS امو هم بر گردوند ک 2 روز منتظر بودم ادمینای محترم سایت جواب بدن ک چجوری انجامش بدن و لطف بزرگی کردنو جواب ندادن خودم ته توشو درووردم :-”
سیم کارتمم میشناسه الان هنگ هم نمیکنه لازم نیست حتمن Downgrade کنین ..

  soroush
  پاسخ دهید چهارشنبه 26 فروردین 1394

  Alir:
  کسایی ک اپدیت کردن ۹۰% مشکلاتشون با هارد ریست ساده حل میشه خودم با ۱۵۲۰ ساده اینکارو کردم
  فقط حتمن قبلش بکاپ بگیرین حتی رنگ Theme و تمام SMS امو هم بر گردوند ک ۲ روز منتظر بودم ادمینای محترم سایت جواب بدن ک چجوری انجامش بدن و لطف بزرگی کردنو جواب ندادن خودم ته توشو درووردم :-”
  سیم کارتمم میشناسه الان هنگ هم نمیکنه لازم نیست حتمن Downgrade کنین ..

  یعنی نرم افزار ها هم بر میگرده بعد از هارد ریست؟
  این راهی که کشف کردی واسه بک آپ گرفتن به ما هم بگو

   Alir
   پاسخ دهید چهارشنبه 26 فروردین 1394

   soroush: یعنی نرم افزار ها هم بر میگرده بعد از هارد ریست؟
   این راهی که کشف کردی واسه بک آپ گرفتن به ما هم بگو

   اره همه چی بر میگرده .. حتی لیست تماس
   میری تو تنظیمات – Update and recovery
   Backup
   اونجا one drive backup settingsرو بزن
   بکاپ میگیری البته قشنگ 1 روز طول کشید بکاپ با نت 1 مگ
   بد ک گوشیو ریست یا دانگرید کردی موقه وارد کردن ماکروسافت اکانت اون بکاپی ک گرفتی رو ریستور میکنی
   بعد هم شرو میکنه خودش دونه دونه برنامه هاتو از استور دانلود کردن
   دیتا ی خیلی تز برنامه ها هم بر میگرده من حتی واتس اپ امو رجیستر نکردم همش با چت هام برگشت
   علاقه ی شدید پیدا کردم ب ماکروسافت خلاصه !

کیانوش
پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

من با هارد ریست، بسیاری از مشکلاتم حل شد
البته کمی هم اعصاب خوردکنه ولی قابل تحمله…
مایکی دوست داریم…!!!

aramis
پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

واقا ازاین همه زحمتی که میکشید سپاس گذارم خسته نباشید

Aydin hjr
پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

سلام کسی علت آپدیت نشدن لومیا 930 رو میدونه؟؟؟
(لطفا بهم ایمیل بده)

karimi
پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

از توضیحات خوبتون ممنون سوال در این ورژن تقویم شمسی ساپورت میشه و تقویم بر اساس تقویم شمسی تنظیم میشه یا نه؟

  حامد احمدپور (Ha.B)
  پاسخ دهید چهارشنبه 26 فروردین 1394

  karimi:
  از توضیحات خوبتون ممنون سوال در این ورژن تقویم شمسی ساپورت میشه و تقویم بر اساس تقویم شمسی تنظیم میشه یا نه؟

  بله. تقویم شمسی هم داریم و متاسفانه توی این مقاله ی جناب مرادی که بسیتر هم روش وقت گذاشته بودن بهش اشاره ی نشد.

  دستتون درد نکنه جناب مرادی.

محمد
پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

سلام
پیام رسان deliveryنداره؟؟
به صورت اس ام اس جدا ،نه

سعید
پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

آقا چطور میشه آپدیت دوم 8.1 رو بگیریم ؟؟؟؟ 520

SAMB
پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

من اپدیت کردم ولی نرم افزار spartan,outlook mail,outlook calender رو نداره !
باید جی کار کنم؟

  عرفان مرادی
  پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

  باید هارد ریسیت کنید

   SAMB
   پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

   یعنی همچیم از بین میره دیگه ؟؟
   اگه تا بیلد بعدی صبر کنم درست می شه ؟
   چون نمی تونم هارد ریست کنم !!
   چون اول درده سره !
   7گیگ نرم افزار رو چی کار کنم اونوقت!

    میلاد
    پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

    سلام داداش عرفان بازی aa اگه معرفی نکردید معرفی کن میتونم بگم یکی از سرگرم کننده ترین بازی هاست

    SAMB: تونم هارد ریست کنم !!
    چون اول درده سره !
    ۷گیگ نرم افزار رو چی کار کنم اونوقت!

    بکاپ بگیر دیگه

   SAMB
   پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

   از نرم افزار ها هم میشه بک آپ گرفت؟؟؟

امیر
پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

آقا من همین الان ویندوز 10 رو برای 630دوسیم گرفتم.قبلا هم روش ویندوز ده بیلد اول نصب بود.و به نظرم مصرف باتری بهتر شده در بعضی جاها واقعا ترکوندند.ویبره گوشی کارنمیکنه.ولی اصلا هم هارد ریست نکردم و مشکلی هم ندارم.

علی زارعی
پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

سلام در لومیا 535 نوت فتیکیشن پایین بیاد بالا نمیره-2 گزینه حذف در همه جا کار نمی کنه-3 کرتانا ک اصلا می خوای فعالش کنی هنگ میکنه -4- عکسها به کنی بالا میا یا نمیاد- و چندین مشکل فراوان دیگه هارد ریست کردم فقط اینترنتم درست شد دیگه بقیه رو به فناست

  akbar
  پاسخ دهید چهارشنبه 26 فروردین 1394

  واسه ناتیفیکیشن یکم انگشتتو روش نگه دار بعد میاد بالا،واسه پاک کردن،اصولا پیغام تایید توی حالت پرتره نمیاد،گوشی رو بچرخون توی لنداسکیپ پیغامش دیده میشه. کورتانارو هم من فعال کردم ولی یادم نیست چجوری:-)

   علی زارعی
   پاسخ دهید چهارشنبه 26 فروردین 1394

   دمت گرم داداش همین کرتانا رو هم بگی و چ جوری ایمیلامو فعال کنم ممنونت می شم

کاوه
پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

خیلی عالی بود فقط ما نفهمیدیم OTG بلاخره اومد یا نه….

  عرفان مرادی
  پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

  نه فعلا در این بیلد نیست. ولی در بیلدهای بعدی به احتمال زیاد میاد

پیمان
پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

عالی بود …
دمت گرم تا آخر خط به خط خوندمش ..

  lumia 925
  پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

  سلام ،لطفا کمک کنید
  ویندوز اینسایدر من می پره بیرون – نمی تونم باهاش کار کنم

سینا
پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

سلام
من گوشیم سوخت

  سیدجواد
  پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

  سینا:
  سلام
  من گوشیم سوخت

  وااااا ینی چییی؟؟؟؟

   سینا
   پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

   به خدا دیگه نمیاد بالا گوشیم

سیدجواد
پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

چنبار ک رفتم ت photo قشنگ هنگ کرده و گوشی خود ب خود خاموش روشن شده
واقعا اذیت میکنه آدمو
کاش مایکرو تمرکزش رو فعلا رو کرش کردن برنامه ها بزاره
واقعا اذیت میکنه آدمو
هارد ریست کردم خیلی از مشکلاتش حل شد خداروشکر ولی این کرش کردنش خیلی رو مخه….خیلی..
625

mohammad shahabi
پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

آقایون داداشام ساملیک
من گوشم رو(1520) آپدیت کردم بیلدش اینس 10.0.1234.56
آیا درستس؟؟؟ یا دوباره باس آپدیت کنم؟؟؟؟ جواب مارو بدید

امیر
پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

برا من 10.0.12534.56

  White beard
  پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

  دوستان ،یه کاری کنید که بریم رای بدیم هم اکشن سنتر شیشیه ای بشه هم تنظیمات ولوموم،هم بشه دانلود و موسیقی رو تو اکشن سنتر مدیریت کرد

matik
پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

تو ویندوز 10 ماکرو سافت اکانت از کجا باید اد کرد ؟؟؟؟؟؟

  akbar
  پاسخ دهید چهارشنبه 26 فروردین 1394

  برو توی people قدیمی اد اکانت داره

مجتبی
پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

این وینفون ۱۰ دنیا رو نگیره ، نامردی بزرگی تو حق تکنولوژی شده
داره شاهکار میشه، حالا 5 ماه مونده ب شاهکار اصلی

اکبر عزیزی
پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

سلام خدمت دوستای عزیز
برنامه بانک تجارت یه اپدیت دریافت کرد ولی همچنان تو فعال سازی حساب ها مشکل داره
وارد قسمت جستجوی نزدیکترین بانک هم میشی هنگ میکنه و ری استارت میشه
دوستان یه پیگیری کنین قضیه چیه .

جواهری
پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

سلام تو رو خدا یکی مراحل کامل دریافت ویندوز ده رو بنویسه برا لومیا ۵۲۰،الان ویندوز ۸.۱ نصبه
منتظرم خیلی خیلی خیلی
او دست میزنم میگه گوشه شما او دست هست.

  lumia520
  پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

  نصب نکن.
  بعد نصب گوشیم همش هنگ می کرد. دانگرید کردن نشد. گوشیم به فنا رفت. هیشکی هم راهنمایی نمیکنه.

خط خطی
پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

سلام
من گوشی لومیا 520 خودم رو به نسخه پیش نمایش ویندوز 10 آپدیت کردم اما متاسفانه بعد از آپدیت سیستم بالا نمیاد و یه صفحه به این شکل نمایش داده میشه…
http://s6.picofile.com/file/8182589326/IMG_20150414_204814_Large_.jpg
لطفا راهنمایی کنید

  cjhabib
  پاسخ دهید یکشنبه 6 اردیبهشت 1394

  به نظر من بهتر بود آخرین ورژن رام رو دانلود میکردی و با رام جدید فلش می کردی بدون هیچ مشکل و استرس من که این کار رو هم برای 520 و هم برای 525 انجام دادم هیچ چیزی هم نشد.

پویا آبسالان (لومیا ۱۵۲۰)
پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

سلام اقا عرفان خسته نباشی ولی اونجایی نوشتین که به خاطر کرش نیمی از صفحه سیاه میشه این مشکل بعد از هارد ریست برطرف میشه
من مشکلاتی رو که این بیلد داره چندتاشو بیان میکنم
۱.کند بود برای اولین باز کردن برنامه ای که شما نصب کرده اید(به صورتی که شما فکر میکنید گوشی هنگ کرده یا برنامه باز نمیشود)
۲.باز نشدن بخش گلس اسکرین
۳.دانلود نشدن زبان فارسی کیبورد و عدم استفاده از قابلیت های زبان فارسی کیبورد بعد از هارد ریست
۴.نمیتوانید با پروژه ی اسپارتان دانلود کنید
۵.بعضی اوقات اسپارتان باز نمیشه و بعد از مدتی باز میشه
۶.کرش کردن کنار صفحه سمت راست بعد از پایین اوردن نوارد اکشن سنتر
۷.دیر شارژ شدن باتری
۸.پایین اومدن کیفیت لوگوی کرتانا
۹.پایین اومدن کیفیت دوربین(برای من که لومیا ۱۵۲۰ دارم حس شده)
۱۰.در دسترس نبودن تعویض میانبر های اکشن سنتر
۱۱.نبودن کاشی زنده ی باتری
۱۲.انجام نشدن دستور نمایش ساعت از صورت دوازده ساعته به بیست و چهار ساعته
۱۳.عدم نشون ندادن میزان لود در اسپارتان

تمامی موارد روی مدل لومیا ۱۵۲۰ دیده شده و مدل های دیگه اطلاعی ندارم

فعلا اینا یادم هست بازم مشکلی دیدم انتقال میدم به همه ی وینفونی ها

علی اکبر
پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

به نظرم خیلی جا داره تا ایراداتش کامل بشه ، بیشترشم ظاهریه… .
قبول دارم دارم هر سیستم عاملی قابلیت های خودشو داره اما بد نیست اگه ی نیم نگاهی بندازیم به simbiyan, java, android ، واقعا قسمت SMSهاشون خیلی کامل تر از ویندوز فون هست. یکی از مسخره ترین چیزها همین Delivery report هست که sms میاد درحالی که میشه مثل جاوا نشون بده.
کلا من از 7، 8 سال پیش که اولین گوشیم 2600 بود تا الان که lumia 625 دارم انتقادها و پیشنهادات زیادی برای بخش sms داشتم و دارم.
شاید یکی بگه آقا این همه امکانات ، چرا گیر دادی به sms، خب بالاخره هرکس ی علاقه ای داره.
1-دکمه send بهتره که همون برگرده سرجاش، مثل 8.1
2-در Converstation پیامک های دریافتی خیلی کمرنگه و اصلا واضح نیست
اینا هم انشاالله حل شدنیه…
ما که پیش نمایشو نصب کردیم، با هارد ریست مشکلاتش حل شد، اما گاها هنگی داره.
به این نسخه نهایی،

Riza
پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

ممنون از توضیحاتتون.ولی شما همه چیو گفتین زیباتر شده به نظر من اینجوری نیست.بخش تماس ها که از لحاظ ظاهری خیلی زشت شده بخش مخاطبین هم افتضاح شده با اون ایکون های دایره ایش.به نظر من از لحاظ ظاهری همون 8.1 خیلی قشنگتره

کوروش
پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

لومیا920
من اپدیت و بلافاصله هاردریست کردم:
1.تقریبا سرعت و روونی قابل تحمله.تو واتساپ واقعا سریعتر شده.
2.بعضی وقتا در برگشت به استارت لودینگ طولانی پیش میاد.
3.سنسور نور محیط درست کار نمیکنه.
4.گلنس حذف شده تو این بیلد.
5.core player هنگ میکنه.وقتی میره تو بکگراند دیگه نمیشه اجراش کرد و گرش میکنه.
6.باتری که با اخرین اپدیتای 8.1 خیلی سریع شارژ میشد/الان کلی طول میکشه فول شه.
7.توی بعضی برنامه ها یه کم از محیط برنامه بیرون میفته از مانیتور.
8.سلولار از اکشن سنتر حذف شده!!
9.رینگتونهای 8.1 نیستن!
10.دیکشنری فارسی گزینش نیست برای فعال یا دانلود کردنش.من که پیداش نکردم.
11.مدیریت رم با باتری سیور وجود نداره تو این نسخه.
12.طراحی منوی زیر صفحات عوض شده.در حد تهوع زشت.خیلی هم ریزه!
13.الفبت هاب مخاطبین کار نمیکنه.کلا هاب جدید اصلا بنظرم جالب نیست.خوبه که هاب 8.1 هنوز موجوده.
14.منوی همبرگری !!! بعله هست متاسفانه.خود ماکرو داره طراحی مترو رو منسوخ میکنه.دیگه خبری از سواپ به راست و چپ نیست!!!
.
.
خلاصه روی 920 کاملا قابل تحمله . عالی نیست.مخصوصا روونی 8.1 رو اصلا نداره.

  نمیدونم
  پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

  کوروش:
  لومیا۹۲۰
  من اپدیت و بلافاصله هاردریست کردم:
  ۱.تقریبا سرعت و روونی قابل تحمله.تو واتساپ واقعا سریعتر شده.
  ۲.بعضی وقتا در برگشت به استارت لودینگ طولانی پیش میاد.
  ۳.سنسور نور محیط درست کار نمیکنه.
  ۴.گلنس حذف شده تو این بیلد.
  ۵.core player هنگ میکنه.وقتی میره تو بکگراند دیگه نمیشه اجراش کرد و گرش میکنه.
  ۶.باتری که با اخرین اپدیتای ۸.۱ خیلی سریع شارژ میشد/الان کلی طول میکشه فول شه.
  ۷.توی بعضی برنامه ها یه کم از محیط برنامه بیرون میفته از مانیتور.
  ۸.سلولار از اکشن سنتر حذف شده!!
  ۹.رینگتونهای ۸.۱ نیستن!
  ۱۰.دیکشنری فارسی گزینش نیست برای فعال یا دانلود کردنش.من که پیداش نکردم.
  ۱۱.مدیریت رم با باتری سیور وجود نداره تو این نسخه.
  ۱۲.طراحی منوی زیر صفحات عوض شده.در حد تهوع زشت.خیلی هم ریزه!
  ۱۳.الفبت هاب مخاطبین کار نمیکنه.کلا هاب جدید اصلا بنظرم جالب نیست.خوبه که هاب ۸.۱ هنوز موجوده.
  ۱۴.منوی همبرگری !!! بعله هست متاسفانه.خود ماکرو داره طراحی مترو رو منسوخ میکنه.دیگه خبری از سواپ به راست و چپ نیست!!!
  .
  .
  خلاصه روی ۹۲۰ کاملا قابل تحمله . عالی نیست.مخصوصا روونی ۸.۱ رو اصلا نداره.

  سلام ممنون از پستتون چون من هم لومیا 920 دارم با این مطلبی که سایت وینفون گذاشته تمایل خیلی زیادی به دانلود کردن آپدیت هستم شما با تجربه ای که داری به نظرتون دانلود این نسخه مناسب هست برای گوشی 920 یا نه ؟؟؟ لطفا جواب بدید ممنون میشم

   janatcity
   پاسخ دهید چهارشنبه 26 فروردین 1394

   نمیدونم: سلام ممنون از پستتون چون من هم لومیا ۹۲۰ دارم با این مطلبی که سایت وینفون گذاشته تمایل خیلی زیادی به دانلود کردن آپدیت هستم شما با تجربه ای که داری به نظرتون دانلود این نسخه مناسب هست برای گوشی ۹۲۰ یا نه ؟؟؟ لطفا جواب بدید ممنون میشم

   منم 920 دارم و آپدیت 10 رو نصب کردم هارد ریسیت هم کردم ولی خیلی پشیمونم از اینکه 8.1 رو ول کردم 10 ریختم

   کوروش
   پاسخ دهید چهارشنبه 26 فروردین 1394

   نمیدونم: سلام ممنون از پستتون چون من هم لومیا ۹۲۰ دارم با این مطلبی که سایت وینفون گذاشته تمایل خیلی زیادی به دانلود کردن آپدیت هستم شما با تجربه ای که داری به نظرتون دانلود این نسخه مناسب هست برای گوشی ۹۲۰ یا نه ؟؟؟ لطفا جواب بدید ممنون میشم

   خیر اصلا مناسب استفاده نیست.
   دقیقا ساخته شده برای تست .طراحی زشت.کند.باگ فراوون.مهمتر از همه اینه یه نسخه ناقص 10 هست و همه اونایی که ماکرو رونمایی کرد رو تو این نسخه نداریم.مثلا اسپارتان کاملا ناقصه و اصلا ارزش استفاده نداره.هاب مخاطبین انقدر مضخرفه که مجبور میشی از هاب قدیمی استفاده کنی.
   بشخصه بشدت از طراحیای جایگزین پایین صفحات بشدت حالم بهم خورد.هاب عکس رو تو نسخه 8 دیده بودین چه زیبا بود! تو 8.1 گند زد بهش.الان از 8.1 هم بدتر شده.
   در کل با اطمینان میگم:
   این بیلد ابدا برای استفاده روی دیوایس اصلی مناسب نیست.

پویا آبسالان (لومیا ۱۵۲۰)
پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

دو نکته ی دیگه وقتی خاموش روشن میکنید تمام تنظیمات پیش فرض میشن و همه چی برمیگرده
و اینکه وقتی شما دکمه ی پاور و ولوم پاین رو با هم ففط تب میکنید برنامه ی انتقال مشکلات به ماکروسافت باز میشه ههههه خودم کشف کردم

matik
پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

تو ویندوز ۱۰ ماکرو سافت اکانت از کجا باید اد کرد ؟؟؟؟؟؟

  akbar
  پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

  برو تو storage senseبعدش برو روی فون و بعدش هم ایمیل اند امانت.بعدش روی منیج بزن و شایدم بتونی ادد کنی

  matik:
  تو ویندوز ۱۰ ماکرو سافت اکانت از کجا باید اد کرد ؟؟؟؟؟؟

   matik
   پاسخ دهید چهارشنبه 26 فروردین 1394

   akbar:
   برو تو storage senseبعدش برو روی فون و بعدش هم ایمیل اند امانت.بعدش روی منیجبزن و شایدم بتونی ادد کنی

   مرسی

  محمد
  پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

  من تونستم از People Legacy اضافه کنم

erfan95
پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

behtarin maqaalehaE k khunde budm bara winphone 10 bud

m@jid
پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

سه روز دارم آپدیت میکنم
روز اول رو 37% گیر کرد
روز دوم از 40% بالاتر نرفت
امروز پس رفت کرده امده رو 4%
پیغام میده حافظه گوشیت پره
حماقت شاخ دم نداره اپل فروختم امدم ویندوز فون خریدم
کسی هم که نه کمک میکنه نه راهنمایی

  behnoud
  پاسخ دهید چهارشنبه 26 فروردین 1394

  m@jid:
  سه روز دارم آپدیت میکنم
  روز اول رو ۳۷% گیر کرد
  روز دوم از ۴۰% بالاتر نرفت
  امروز پس رفت کرده امده رو ۴%
  پیغام میده حافظه گوشیت پره
  حماقت شاخ دم نداره اپل فروختم امدم ویندوز فون خریدم
  کسی هم که نه کمک میکنه نه راهنمایی

  الان مشکلت چیه داداشم؟؟

  amiram
  پاسخ دهید چهارشنبه 26 فروردین 1394

  حماقت اینه این بیلدو که واسه برنامه نویساس، شما بگیری!!!

  m@jid:
  سه روز دارم آپدیت میکنم
  روز اول رو ۳۷% گیر کرد
  روز دوم از ۴۰% بالاتر نرفت
  امروز پس رفت کرده امده رو ۴%
  پیغام میده حافظه گوشیت پره
  حماقت شاخ دم نداره اپل فروختم امدم ویندوز فون خریدم
  کسی هم که نه کمک میکنه نه راهنمایی

morteza
پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

Slm goshim harkari mikonam sim mishnase hame karanjjam dadam

مهدی
پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

واسه منم 11 گیگ از نرم افزارام پرپر شد با هارد ریست.حالا میخاهیم دوباره دان کنیم استور خراب شده.سرعت دانلودش واقعا افتضاح شده.از همه مهمتر اینکه تو بازی کلود رایدرز نمیره.کسی راه حلی داره واسه این مشکل؟

جاسم
پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

دوستانی که فکرمیکنن گوشیشون سوخته یا بالا نمیاد اگه هارد ریست کنن درست میشه

lumia520
پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

آقا یکی به دادم برسه
گوشیم تو دانگرید به فنا رفت
شارژنمیشه
چیکار کنم?
راهنمایی لطفا

ermia
پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

این چه عکسایی هست که گذاشتین اسکرین شات میگرفتین خوب.

سعید
پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

سلام ببخشید کسی میدونه background tasks تو ویندوز 10 کجاست؟ از کجا میشه مدیریت کرد؟

مهدی
پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

تصویر زمینت جالبه اگه میشه یجا بذار دان کنیمش
ی سوال،کسی میدونه چجوری تو وین۱۰ میشه رفت تویه بازیه کلود رایدرز؟؟؟

jack&lumia sehramiz
پاسخ دهید سه شنبه 25 فروردین 1394

salam tamame kelate shomaha ye taraf
male man ye taraf0 male man tanzimat nadare 😀 hich kari nemitonam bokonam dadam downgrade konan vasam

behnoud
پاسخ دهید چهارشنبه 26 فروردین 1394

دوستانی که میخوان از تقویم هجری شمسی خودمون در برنامه ی جدید تقویم وینفون 10 استفاده کنندو کار میتونن بکنن:
1 – region رو بزارن روی ایزان و بعد از ریستارت تقویم شمسی میاد و در بالای صفحه نمایش داده میشه ولی با region ایران نمیشه دانلود کرد:|||
2 – گزینه ی regional format رو بزارید روی persian و بعد ریستارت تقویم شمسی در گوشی قرار میگیره ولی اینم یه مشکل داره اینکه تمام سیتینگ از سمت راست مرتب میشه که فک کنم این یه باگ باشه، من خودم تو قسمت فیدبک اطلاع دادم به مایکی شمام بگین درستش کنن ایشالا.
نسخه رسمی بیاد چه میشووودددددد :دی

محمد
پاسخ دهید چهارشنبه 26 فروردین 1394

سلام فضا برای دانلود ورزن 10موبایل چقدر لازمه ممنون میشم .

  behnoud
  پاسخ دهید چهارشنبه 26 فروردین 1394

  محمد:
  سلام فضا برای دانلود ورزن ۱۰موبایل چقدر لازمهممنون میشم .

  حداکثر 1.5 باشه خوبه
  حجم کلیش 600 مگ هستش ولی برا اطمینان بالای 1 گیگ خالی کن

محمد
پاسخ دهید چهارشنبه 26 فروردین 1394

اگه میشه تصویر زمینه گوشیت تویه عکسو بزار دانلود کنیم باحاله.
ی سوال.کسی میدونه چجوری بازی کلود رایدرزو تو وین 10 اجرا کنم؟؟؟؟ هرکاری میکنم بالا نمیاد

ایرج
پاسخ دهید چهارشنبه 26 فروردین 1394

سلام
تلاشهای شما جای بسی تشکر و قدردانی دارد
و بیخود نیست که اولین و بهترین سایت وینفون در ایران هستید

برسی عالی بود فقط عکسهایی که گذاشتید کیفیت مطلوبی نداره و اندازه اش کوچیکه.

  علی گلشن
  پاسخ دهید چهارشنبه 26 فروردین 1394

  تمام تصاویر با کیفیت بالا و اندازه ی بزرگ هستند که با کلیک بر روی اون ها می تونید اندازه ی اصلیشون رو ببینید.

وحیدرضا
پاسخ دهید چهارشنبه 26 فروردین 1394

درود بر همه دوستان
دوستانی که پیش نمایش ویندوز ده دارند لطفا پاسخ بدند که ایا مشکل ویبره همزمان با زنگ تلفن درست شده یا نه؟
اگر نشده محبت کنید تو برنامه اینسایدر این مشکل گزارش کنید به مایکروسافت
“vibrate and ring” not “vibrate then ring”

mahdi
پاسخ دهید چهارشنبه 26 فروردین 1394

قابلیت استفاده از اپلیکیشنها مختلف در قسمت اس ام اس رو توضیح ندادید؟
همونکه مثلا اسکایپم بشه از همونجا پیام داد

lumia520
پاسخ دهید چهارشنبه 26 فروردین 1394

شما مسئول خراب شدن گوشی های کاربران هستید.
تبلیغات کردین. تشویق کردین.
الان خیلیا تو دانگرید گوشیاشون دیگه برنگشته.
یه پست مخصوص برای حل مشکلات خرابی گوشیها و حل مشکلات دانگرید بزارین.
شما گند زدین.
حالا هی از مزایای ویندوز ۱۰ بگین. هی تعریف کنین. هی تشویق کنین.

  akbar
  پاسخ دهید چهارشنبه 26 فروردین 1394

  طلبکاری مگه شما،این بنده خداها خودشون رو. ..ر دادن گفتن عزیزان این بیلد مشکل داره باگ داره شما که فصولیت گل کرده و رفتی اپدیت کردی باید این جاهاشو میدیدی.واقعا که پررویی و حماقتم حد داره

   lumia520
   پاسخ دهید چهارشنبه 26 فروردین 1394

   akbar:
   طلبکاری مگه شما،این بنده خداها خودشون رو. ..ر دادن گفتن عزیزان این بیلد مشکل داره باگ داره شما که فصولیت گل کرده و رفتی اپدیت کردی باید این جاهاشو میدیدی.واقعا که پررویی و حماقتم حد داره

   گوشی تو هم بوتش میپرید حالت جا میومد. نوبت تو هم میرسه.

  عرفان مرادی
  پاسخ دهید چهارشنبه 26 فروردین 1394

  دوست عزیز بنده در یک پست جامع نکات لازم رو گفتم و تمامی مشکلات رو اعلام کردم و در این باره هشداری که مایکروسافت قرار داده بود رو خدمتتون عرض کردم. و گفتم که اگر توسعه دهنده واقعی هستید این ویندوز رو نصب کنید. دیگه این که شما نصب کردید و مشکل براتون پیش اومده به خودتون برمیگرده. میتونستید هشدارها رو جدی بگیرید و اون رو نصب نکنید.

احمد
پاسخ دهید چهارشنبه 26 فروردین 1394

جناب مرادی، متشکر از زحمتتون.

پرستو
پاسخ دهید چهارشنبه 26 فروردین 1394

واقعا ممنون از یه بررسی جامع
تو ویندوز 10 یه سری برنامه های کاربردی تو خودش هست که خیلی خوبه دیگه نیازی به نصب کرنومتر و ماشین حساب و .. نیست
من چند تا سوال برام پیش اومد
1 . اکشن سنتر برای لومیا 520 همین تعداد اعلانات سریع داره؟
2 . تو نسخه اصلی هم برنامه ها بعد خروج بسته نمیشن؟
اگه اینطوری هست کسایی که الان نصب کردن اطلاع بدن تا مثل 8.1 بشه
3 . شماره گیری سریع مثل آندروید نمیشه که با گرفتن یه عدد شماره گیری سریع کنه؟
4 . Battery Saver کاشی نداره تو نسخه اصلی؟
خدمت اوناییکه نصب کردن و حالا پشیمون هستن باید گفت بچه های سایت از همون اولش گفتن که کلی مشکلات داره و کسایی که میخوان به رفع این مشکلات کمک کنن نصب کنند
الان دقیقا مثل موقع اومدن 8.1 شده البته با مشکلات بیشتر

کامیار
پاسخ دهید چهارشنبه 26 فروردین 1394

دوستان عزیز سلام
احتیاج به کمک و راهنمایی شما دارم
من لومیا 1020 دارم و میخوام سیستمم رو آپدیت بکنم اما نمیشه چون میرم تو ویندوز اینسایدر و iinseder slow رو انتخاب میکنم بعد هم میرم تو seting و chek update رو میزنم اما آپ دیت نمیشه
کسی میتونه من رو راهنمایی بکنه ؟

مرتضی
پاسخ دهید چهارشنبه 26 فروردین 1394

دوستانی که آپدیت کردن لطف کنن ببینن تو مپ مسیریابی برای ایران فعال شده یا نه؟

معین
پاسخ دهید چهارشنبه 26 فروردین 1394

سلام 1020دارم اپدیت به وینوز 10هارد ریست هم کردم هر وقت گوشیم زنگ میخوره گوشیم هنگ میکنه وباید سافت ریست کنم علامت انتن و وای فا و باطری میره وگوشی تقریبا غیر فعال مشه راهی برای رفع مشکل داره اگه متونید جواب بدید

  علی گلشن
  پاسخ دهید چهارشنبه 26 فروردین 1394

  راهش برگشت به نسخه ی پایدار هست عزیز. این نوع مشکلات در ویندوز 10 پیش نمایش طبیعی هست و شما هم با وجود این مشکلات آپدیت کردید که مسئولیتش به خودتون برمیگرده.

   lumia520
   پاسخ دهید چهارشنبه 26 فروردین 1394

   بله راهش همینه. بوت گوشیت بپره. بندازی تو آشغالا.

    cjhabib
    پاسخ دهید یکشنبه 6 اردیبهشت 1394

    بهترین راه فلش زدن به آخرین رام برای گوشی هستش بدون مشکل .انجام دادم که میگم

pouria
پاسخ دهید چهارشنبه 26 فروردین 1394

من هر چی میکنم نمیتونم ویندوز 10 رو دانلود کنم مینویسه your phone is up to date لطفا راهنمایی کنید در برنامه windows insider هم با هر دوی گزینه ها fast و slow امتحان کردم بازم نشد دیروزم یه آپدیتی گرفتم و لی ویندوز 10 نبود لطفا راهنمایی کنید ممنون .؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Red Death
پاسخ دهید چهارشنبه 26 فروردین 1394

اقا قابلیت سینک یا هماهنگ کردن مخاطبین از کلاینت های جیمل ، فیسبوک ، قبلا هم در مخاطبین وجود داشت ! اصلا ربطی به ویندوز جدید نداره !

behnoud
پاسخ دهید پنجشنبه 27 فروردین 1394

برا یکی از دوستای منم که اپدیت کرد الان میزنه ویندوز ریکاوری و اصن بالا نمیاد!!
بوتش پریده؟؟؟
کاری نمیشه؟؟؟

mmm
پاسخ دهید پنجشنبه 27 فروردین 1394

سلام اقاچراهرچی چک ا÷دیت میزنم میگه بروزه وخبری ازوین10نیس

bardia
پاسخ دهید پنجشنبه 27 فروردین 1394

با عرض سلام و خسته نباشید .
ببخشید من لومیا 925 دارم ولی هنوز نتونستم آبدیت پیش نمایش 10 رو بگیرم .
باید چیکار کنم ؟

علی اکبر
پاسخ دهید جمعه 28 فروردین 1394

یکی از مزایای این نسخه این هست که در 8.1 با قفل شدن گوشی حافظه کلیپ برد پاک میشد و اگر یک متنی رو کپی کرده بودید از حافظه موقت میپرید و الان در ویندوز 10 اینطور نیست

cjhabib
پاسخ دهید یکشنبه 6 اردیبهشت 1394

1 : با زبان فارسی مشکل داره هم تو تماس و هم تو تنظیمات
در قسمت تماس نمیشه جواب داد یا قطع کرد.
در قسمت تنظیمات نا مرتب هستن و کنار قرار نمیگیرند.
2 : نور صفحه خودکار کم میشه یعنی در هنگام کار کردن هم نور صفحه کم میشه.
3 : در هنگام بازکردن قفل و ورود به صفحه اصلی تصویر زمینه جمع و باز میشه.
این ها مشکلاتی هستن که به طور محسوس قابل دیدن هستند.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , ,