Windows-10-win10 (2)

از زمانی که مایکروسافت نسخه رسمی ویندوز ۱۰ را عرضه کرد، این سیستم عامل مورد توجه کاربران سراسر جهان قرار گرفت و تا به امروز به رشد خود در دنیای سیستم عامل های دسکتاپ ادامه می دهد. بر اساس آخرین آمار منتشر شده از سهم سیستم عامل های دسکتاپ، ویندوز ۱۰ توانسته است سهم خود را به ۱۴.۳۵ درصد برساند.

با توجه به آخرین آماری که از سوی وب سایت Net Market Share منتشر شده است، ویندوز ۷ با وجود کاهش سهم خود نسبت به ماه گذشته (۵۱.۸۹ درصد در ماه مارس)، در ماه آوریل با سهمی ۴۸.۷۹ درصدی همچنان در صدر سیستم عامل های دسکتاپ قرار دارد. ویندوز ۱۰ نیز که در ماه مارس سهمی ۱۴.۱۵ را در اختیار داشت، در ماه آوریل سهم خود را به ۱۴.۳۵ درصد رسانده و در جایگاه دومین سیستم عامل دسکتاپ قرار گرفته است.

ویندوز XP نیز که دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی شود، در مقایسه با ماه مارس که سهمی ۱۰.۹۰ درصدی را در اختیار داشت، در ماه آوریل با کاهش سهم همراه بوده و سهم آن به ۹.۶۶ درصد رسیده است اما همچنان در جایگاه سوم قرار دارد. ویندوز ۸.۱ نیز با سهمی ۹.۱۶ درصدی که کاهشی ۰.۴۰ درصدی را نسبت به ماه قبل تجربه کرده است، در جایگاه چهارم قرار دارد.

مایکروسافت در اواخر ماه مارس و در جریان کنفرانس بیلد ۲۰۱۶ بود که اعلام کرد ویندوز ۱۰ بر روی بیش از ۲۷۰ میلیون دستگاه فعال است. مایکروسافت اعلام کرده است که اواخر تابستان سال جاری میلادی به روز رسانی سالگرد را برای این سیستم عامل منتشر خواهد کرد. نظر شما در رابطه با سیستم عامل ویندوز ۱۰ و سهم آن در دنیای سیستم عامل های دسکتاپ چیست؟

منبع :

WINDOWS CENTRAL

890 پست
حسین مظفروندی
.:: عاشق خدا ::.
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
HaMeD
💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵

خیلی خوبه ویندوز ۱۰ ها، من عاشقشم
ولی من رو یه لپتات core i3 و یه لپتاپ core i5 نصب کردم، جفتشون حالت تحوع گرفتن😐
شانس ندارم که😑

  HaDi
  💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵

  تهوع

کیوان خسروی
💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵

سلام دنیا فقط ویندوز ۱۰من که خیلی دوسش دارم

علی محمدی کرد
💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵

بیچاره مک او اس!!
یعنی طرفدارای ایفون هم روی pcهاشون ویندوزه ه ه!!

پارسا
💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵

با سلام
افزونه ای که باهاش نمودار این مطلب رو رسم کردین چیه؟
با تشکر

  حسین مظفروندی
  💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵

  سلام دوست عزیز، از افزونه خاصی استفاده نکردیم. در واقع embedding code نمودار رو از سایت منبع دریافت و در مطلب قرار دادیم.

  موفق باشید 🙂

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,