steam-windows_story

از زمان آغاز عرضه ی ویندوز ۱۰ تا کنون شاهد رشد و پیشرفت بسیار بالای این سیستم عامل در مقایسه با تمام سیستم عامل های گذشته بوده ایم. امروز خبری منتشر شد که نشان می داد، ویندوز ۱۰ توانسته در ماه اخیر نیز سهم خود را به میزان اندکی افزایش دهد. در  ماه گذشته، سهم ویندوز ۱۰ در میان کاربران استیم برای اولین بار سقوط اندکی را تجربه کرد ولی اکنون آمار جدید نشان می دهند که این روند نزولی متوقف شده و این سیستم عامل مجددا رشد داشته است.

 به نظر می رسد که سقوط سهم اتفاق افتاده در ماه گذشته، تنها یک وقفه ی کوچک بوده است به طوری که این سیستم عامل در حال حاضر  یک بار دیگر به مسیر صعوی خود بازگشته و رشد ۰.۶۴ درصدی را تجربه کرده است، به طوری که ویندوز ۱۰ در حال حاضر با ۴۹.۳۳ درصد، به بالاترین سهم بازار خود بر روی پلت فرم بازی Valve دست یافته است.

طبق آمار جدید، ۴۷.۹۸ درصد از گیمر ها از نسخه ی ۶۴ بیتی این سیستم عامل استفاده می کنند، در حالی که ۱.۳۵ درصد از گیمر ها در حال اجرای نسخه ی ۳۲ بیتی ویندوز ۱۰ هستند،که در مجموع به عدد ۴۹.۳۳ درصد می رسیم.

نسخه ی ۶۴ بیتی ویندوز ۸.۱ نیز با افزایش سهم در بازار رو به رو شده است، به طوری که در حال حاضر در مجموع ۸.۷۰ درصد از کل کاربران از این سیستم عامل استفاده می کنند که یک افزایش ۰.۰۷ درصدی در مقایسه با ماه گذشته را نشان می دهد. در مقابل، بر اساس اطلاعات منتشر شده، تمام نسخه های دیگر ویندوز با رکود و یا کاهش سهم مواجه بوده اند. ویندوز توانسته موقعیت خود را به عنوان پر استفاده ترین سیستم عامل حفظ کند و در مجموع ۹۵.۴۶ درصد از سهم کل سیستم عامل ها را در اختیار خود داشته باشد.

در ضمن، OS X نیز در مقایسه با ماه گذشته کاهش سهم اندکی به میزان ۰.۰۲ درصد داشته است و سهم آن به ۳.۵۲ درصد رسیده است. طبق آمار، تنها سهم نسخه های ۱۰.۱۲.۰ و ۱۰.۱۲.۱ افزایش اندکی داشته اند.

در کمال تعجب، برای اولین بار لینوکس با افت میزان سهم رو به رو شده است. اگر چه کاهش ۰.۰۴ درصدی ممکن است به نظر جزئی باشد، اما با در نظر گرفتن این که این سیستم عامل در حال حاضر کم تر از ۱ درصد از سهم بازار را در اختیار دارد، اثرات قابل توجهی بر روی سهم بازار سیستم عامل ها دارد.

جالب است با این که پیشنهاد ارتقای رایگان به ویندوز ۱۰ مدتی است که پایان یافته و کاربران دیگر نمی توانند سیستم های خود را به صورت رایگان به این نسخه از سیستم عامل ارتقا دهند، هنوز هم این سیستم عامل به رشد خود ادامه داده است. البته باید توجه شود که گزارش ماهیانه ی استیم بر اساس نظر سنجی می باشد و ممکن دقت خیلی بالایی نداشته باشد، هر چند که این روش بر پایه ی اصول و مبنایی مشخص، مدت هاست که مورد استفاده قرار دارد.

نظر شما در مورد این آمار جدید چیست؟

 

منبع :

NEOWIN

1983 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
alireza
پاسخ دهید پنجشنبه 12 آبان 1395

یه آقایی موقعی که این سهم کاهش یافت اومد گیر داد و چرت میگفت
خالا دوست دارم بدونم کجاهه!!!

H@med
پاسخ دهید پنجشنبه 12 آبان 1395

دیشب استیم رو که باز کردم پیغام اومد که اجازه میدید سیستمتون رو چک کنیم و از این حرفا ، بعد چند تا سوال پرسید و مشخصات ریز سیستم رو آورد ! یعنی واسه همین آمار بوده !
وقتی مایکروسافت پشتیبانیش رو از ۷ و ۸.۱ قطع کنه و دیگه نسخه های قانونیش رو نفروشه ، اونایی که میخوان همچنان ویندوزی بمونن مجبور میشن بیان ویندوز ۱۰ .

ali
پاسخ دهید پنجشنبه 12 آبان 1395

تا چند سال دیگه کسانی که از ویندوز ۷ استفاده می کنن مجبور می شن بیان سمت ویندوز ۱۰ با محاجرت برنامه های معروف و اضافه شدن اپ های جدید محبوب که مردم اونا رو دوست دارن استفاده از ویندوز ۱۰ دیگه عادی میشه و ویندوز فقط یکی خواهد بود اون هم ویندوز ۱۰ واسلام و اون موقع هست که باید صورت کسایی که از اندروید و اپل استفاده می کنن رو دید از نبود اپ های یونیورسال در رنج می کشن

mohammad
پاسخ دهید پنجشنبه 12 آبان 1395

چی می شد عکس کاملشو می زاشتید؟؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , ,