_ویندوز پنل جدید

ویندوز 10 اکنون نزدیک به 700 میلیون کاربر دارد! دوران پادشاهی ویندوز 10 نزدیک است

اگر اخبار روز گذشته رو دنبال کرده باشید، حتماً می‌دانید که تغییراتی بنیادی در مایکروسافت در حال رخ دادن است. در این راه، یکی از مهم‌ترین و قدیمی‌ترین افراد بخش ویندوز در این شرکت، یعنی تری مایرسون از مایکروسافت جدا شد. او در بخشی از صحبت‌هایش در جریان خداحافظی از شغل خود، اظهار داشته است که در حال حاضر قریب به 700 میلیون کاربر در حال اجرای سیستم‌عامل ویندوز 10 روی کامپیوترهای خود هستند. در ادامه با وینفون همراه باشید.

در کنار آمار تعداد کاربران در حال استفاده از ویندوز 10، مایرسون در پیام خداحافظی خود در لینکدین همچنین ادعا کرد که استفاده تجاری از این سیستم‌عامل نسبت به سال قبل 84 درصد افزایش داشته است و برنامه ویندوز اینسایدر در حال حاضر تعداد 15 میلیون عضو دارد.

وی افزود:

ایکس باکس وان در حال اجرای هسته ویندوز 10 است، سرفیس نقش رهبری در نوآوری کامپیوترهای شخصی را بر عهده دارد، هولولنز جهش بزرگی در بینش کامپیوتری ایجاد کرده، استور یونیورسال امکان عرضه سرویس گیم پس را مهیا کرد، اَژور به جایگاه با ثباتی رسید، آفیس گسترش یافته و اکوسیستم شرکا با رشد سودآوری احیا شده است. سال گذشته، ما سال را با بیش از 8 میلیارد درآمد عملیاتی از بخش خود به پایان رساندیم.

بر اساس اطلاعات منتشر شده از مؤسسات شخص ثالث، در حالی که مقبولیت ویندوز 10 در حال بهبود است، ولی این نسخه همچنان راه نسبتاً سختی را برای غلبه بر ویندوز 7 در سراسر جهان در پیش دارد. آمار NetMarketShare نشان می‌دهد که ویندوز 7 به عنوان رایج‌ترین سیستم‌عامل دسکتاپ، 41.61 درصد سهم دارد، در حالی که ویندوز 10 با 34.06 درصد در پشت آن در حرکت است و جایگاه سوم با فاصله‌ای زیاد در اختیار ویندوز 8.1 قرار گرفته که تنها 5.66 سهم دارد.

با به پایان رسیدن پشتیبانی از ویندوز 7 در ژانویه 2020 و عرضه بهروزرسانی‌های جدید برای ویندوز 10، پیش‌بینی می‌شود که در ماه‌های آینده در جایگاه رده بندی نسخه‌های مختلف ویندوز تغییراتی صورت بگیرد؛ به خصوص به این دلیل که سازمان‌های بیشتری در حال تکمیل برنامه ارتقای دستگاه‌های خود به آخرین نسخه ویندوز 10 هستند.

در عین حال، مایکروسافت نیز در حال کار روی بهبود تجربه کاربری ویندوز 10 است و نسخه‌هایی را با ویژگی‌های جدید ارائه می‌دهد که بسیاری از آنها بر اساس بازخورد کاربران انجام شده‌اند. مایکروسافت در هر سال، دو به‌روزرسانی بزرگ برای ویندوز 10 منتشر می‌کند که در حال حاضر، رد استون 4 که احتمالاً با نام رسمی اسپرینگ کریترز عرضه خواهد شد در صف انتشار در نیمه اول ماه آوریل است. از سوی دیگر، به‌روزرسانی رد استون 5 ویندوز 10 نیز در حال توسعه بوده و نسخه‌ی پایدار آن باید در پاییز امسال در دسترس کاربران قرار بگیرد.
منبع :

SOFTPEDIA

2236 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,