cortana640_verge_super_wide

کرتانا، دستیار صوتی دوست داشتنی مایکروسافت است که می تواند در بسیاری از کار های روزمره، به کمک شما بیاید. اگر در ابتدای ورود به کرتانا، موضوعات مورد علاقه خود را به کرتانا یاد بدهید، در دفعات دیگر که آن را باز می کنید، اخباری از موضوعات مورد علاقه شما به شما نشان می دهد. پس در ادامه، با وینفون همراه باشید تا شما هم بتوانید به وسیله کرتانا، آمار تیم مورد علاقه خود را دنبال کنید.

این روز ها، انجام دادن کار های روزمره به وسیله دستیار های صوتی به امری عادی تبدیل شده، و از این رو مناسب و باهوش بودن دستیار صوتی، در خرید گوشی های هوشمند به امری مهم تبدیل شده است. از هیچ کس پوشیده نیست که کرتانا هوشمند ترین و بهترین دستیار صوتی است و بسیاری به خاطر کرتانا، اقدام به خرید گوشی های ویندوز فونی، و یا ارتقا دادن ویندوز خود به 10 می کنند، و پس از آن از انتخاب خود بسیار راضی هستند و انتخاب خود را هوشمندانه ارزیابی می کنند. اکنون نوبت آن رسیده که مایکروسافت، با اقدام جدیدی، برتری دستیار صوتی خود را نسبت به رقبای خود، بار دیگر به رخ همگان بکشد و جای شکی در بهتر بودن کرتانا نسبت به دیگر رقبای خود به جا نگذارد. این اقدام، بررسی آمار تیم های محبوب شما در هر زمینه ورزشی است.

این بانوی باهوش، می تواند به شما کمک کند که پرواز خود را از دست ندهید و یا وقتی به جایی رسیدید موضوعات مهم را به شما یاد آوری کند و یا حتی با تعریف کردن جوک های بامزه، شما را برای چند ثانیه شاد کند. اکنون نوبت آن رسیده که به شما کمک کند که از نتایج و آمار تیم مورد علاقه خود، به راحتی آگاه شوید و نیازی به جست و جو های طولانی در اینترنت نداشته باشید. کرتانا از مدت ها پیش، می توانست در گوشی های هوشمند این کار را برای شما انجام دهد و این امکان، به تازگی پا به ویندوز 10 گذاشته است.

برای شروع، ابتدا کرتانا را باز کنید. سپس بر روی دفترچه یاد داشت کرتانا کلیک کنید، و صبر کنید که لیست آن به طور کامل بارگذاری شود. پس از بارگذاری دفترچه یادداشت به طور کامل، پایین رفته و گزینه “Sport” را انتخاب کنید تا وارد بخش ورزش کرتانا شوید و بتوانید کرتانا را برای آگاه کردن شما از نتایج تیم محبوبتان، تنظیم کنید.

how to track our favorite team using cortana4

برای بار اول که وارد قسمت ورزش کرتانا شدید، قسمت ورزش آن را فعال کنید تا از این پس، شما را از نتایج تیم و یا تیم های محبوبتان، آگاه کند. در قسمت ورزش، شما می توانید تعیین کنید که کرتانا، چه مقدار اطلاعات را برای شما به نمایش بگذارد و در صفحه اول کرتانا، تنها نتایج تیم و یا نتایج به همراه بازی های پیش رو را برای شما به نمایش بگذارد. یکی از مزیت های خوب بخش ورزش کرتانا، همگام بودن آن، با نرم افزار ورزش MSN است که در ابتدای ورود، تیم های مورد علاقه خود در آن نرم افزار را، در کرتانا مشاهده کردم.

how to track our favorite team using cortana2

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید،کرتانا به شما اجازه می دهد که لیست بزرگی از تیم ها از ورزش های مختلف و شهر های مختلف را به او داده، و او شما را از نتایج آن ها آگاه کند. برای اضافه کردن یک تیم به لیست کرتانا، تنها کافیست بر روی گزینه افزودن یک تیم بزنید و به دنبال آن بگردید، و پس از پیدا کردن آن روی آن کلیک کرده و آن را به لیست تیم های محبوب خود، اضافه کنید تا آمار این تیم را همیشه در صفحه اول خود، برای شما نشان دهد.

how to track our favorite team using cortana3

پس از یک بار تنظیم کردن، کرتانا می تواند خلاصه ای از بازی های پیش رو، و نتایج بازی های قبلی را به شما، اطلاع دهد. یکی از ویژگی های بسیار بد کرتانا در زمینه ورزش، نبودن ورزش والیبال در لیست ورزش های کرتانا است که با توجه به افزایش محبوبیت ورزش والیبال در جهان، بسیار مرا ناامید کرد. البته امیدواریم که ورزش محبوب والیبال هم، به زودی به لیست ورزش های کرتانا اضافه شود و طرفداران ورزش بسیار زیبای والیبال، از این اقدام خرسند گردند.

نظر شما در این باره چیست؟ عملکرد کرتانا در زمینه ورزش را چگونه ارزیابی می کنید؟

منبع: WINBETA

منبع :

WINBETA

270 پست
احسان رستمی پور
او دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه خلیج فارس بوشهر است. به عکاسی، طراحی و بازی های رایانه ای علاقه زیادی دارد و وقت خود را با فعالیت های مرتبط پر می کند.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
ممد
پاسخ دهید پنجشنبه 30 مرداد 1394

تازه داستان کوتاه هم بلده، بهش بگین tell me a story

ممد
پاسخ دهید پنجشنبه 30 مرداد 1394

همین الان امتحان کردم،ببینین چه جواب جالبی داد:
Once upon time there was a person who asked their virtual assistant to tell them a story
خیلی با جوابش کردم

    ممد
    پاسخ دهید پنجشنبه 30 مرداد 1394

    خیلی با جوابش حال کردم

امین
پاسخ دهید جمعه 31 مرداد 1394

مشکل کورتانا اینه که نمیشه باهاش گفتگو کرد
فقط پرسش و پاسخ هست
وقتی سوال جدیدی میپرسید سوال قبلی رو فراموش میکنه

amirdante
پاسخ دهید جمعه 31 مرداد 1394

عمو این مشکل همه دستیار های صوتی و تصویریه خخخخخ

amirreza
پاسخ دهید شنبه 8 شهریور 1394

سلام. وقتی توی کورتانا برای یه تیم یا اسم شهر برای بخش weather سرچ میزنم صفحه همینطوری سفید میمونه و هیچی نمیاره حتی با صبر کردن، آیا راه حل خاصی برای این مشکل هست یا باید از قندشکن استفاده کنم؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,