hyper-v-on-windows-10-proبعد از معرفی Hyper-V در ادامه با معرفی نیازمندی های پیکربندی آن با شما همراه خواهیم بود. Hyper-V در ویندوز ۱۰ فقط با ترکیب خاصی از سیستم عامل و سخت افزار قابل پیکربندی است. در این مطلب قصد داریم به شما مشخصات مورد نیاز و نحوه بررسی کردن سیستم برای پیکربندی Hyper-V را آموزش دهیم. در ادامه با وینفون همراه باشید.

برای آشنایی با Hyper-V می توانید به مطلبی که اخیراً در سایت با عنوان معرفی Hyper-V منتشر شده است مراجعه کنید. در ادامه ابتدا مشخصات مورد نیاز پیکربندی و سپس نحوه چک کردن سیستم برای این پیکربندی را به شما آموزش می دهیم.

مشخصات سیستم عامل

Hyper-V می تواند روی ورژن هایی از ویندوز که در زیر آمده است فعال گردد:

 • Windows 10 Enterprise
 • Windows 10 Professional
 • Windows 10 Education

 

و همینطور شما قادر به اجرای Hyper-V در ورژن های زیر نیستید:

 • Windows 10 Home
 • Windows 10 Mobile
 • Windows 10 Mobile Enterprise

 

نکته: ویندوز ۱۰ ورژن Home قابلیت بروزرسانی به نسخه Professional و در پی آن اجرای Hyper-V را دارد. برای انجام این کار Settings را باز کنید به بخش Update and Security و بعد Activation مراجعه کرده، شما برای این منظور می توانید از store اقدام به خرید یک بروز رسانی کنید. همچنین در یک فرصت ویژه برای خرید لایسنس مادام العمر ویندوز ۱۰ Professional می توانید به فروشگاه وینفون مراجعه کنید.

مشخصات سخت افزار

اگر چه این مطلب به طور کامل تمام سخت افزارهای سازگار Hyper-V را معرفی نمی کند اما سخت افزار های معرفی شده در ادامه برای Hyper-V ضروری هستند:

 • پردازشگر ۶۴ بیت با پستیبانی از SLAT (Second Level Address Translation)
 • CPU با امکان پشتیبانی از VM Monitor Mode Extension (VT-c on Intel CPU’s)
 • حداقل ۴GB رَم. از آنجا که ماشین مجازی به صورت اشتراکی با میزبان Hyper-V به استفاده از رَم می پردازد شما برای انجام کار های مورد نظرتان توسط ماشین مجازی نیاز به فراهم آوردن میزان لازم حافظه رَم خواهید داشت.

 

موارد زیر برای فعال سازی سیستم BIOS مورد نیاز است:

 • Virtualization Technology، که بسته به نوع برد اصلی سیستم شما ممکن است با عنوان متفاوتی موجود باشد.
 • Hardware Enforced Data Execution Prevention.

 

بررسی سازگاری سخت افزار سیستم

برای بررسی سازگاری سیستم PowerShell و یا خط فرمان تحت ویندوز (cmd.exe) را اجرا کنید و عبارت systeminfo.exe را در آن وارد کنید. بعد از وارد کردن دستور سیستم برای شما اطلاعات سیستم را به نمایش در می آورد در بخش Hyper-V Requirements، اگر در مقابل تمام عناوین لیست شده مقدار Yes قرار گرفته بود سیستم شما می تواند Hyper-V را پیکربندی کند. اگر در این لیست مقدار عنوانی No بود آن رابررسی کنید و در صورت امکان تنظیمات لازم را برای سازگاری آن صورت دهید.

systeminfo_updبرای مثال اگر مقابل “Virtualization Enabled In Firmware” مقدار No قرار گرفته بود به معنای عدم فعال سازی ماشین مجازی روی سیستم شماست و این یعنی شما باید اقدام به نصب آن کنید. بزودی در وینفون با آموزش نصب همراه شما خواهیم بود.

شما نیز سیستم خود را بررسی کنید به ما بگوید که آیا سیستم شما نیازمندی های لازم برای اجرای Hyper-V را دارد یا نه؟

منبع :

microsoft

94 پست
عرفان الهامی
مهندس فناوری اطلاعات، علاقه مند به دنیای تکنولوژی و کمپانی مایکروسافت! ، "آینده را تصور کن "
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
jc
پاسخ دهید جمعه 22 مهر 1395

اموزش نصب لینکوس روی hyper v هم بزارید !

  عرفان الهامی
  پاسخ دهید شنبه 23 مهر 1395

  زمانی که ماشین مجازی رو راه اندازی کنید نصب هر سیستم عاملی تقریبآ به صورت مشابه با نصب آن در شرایط معمول روی اون نصب میشه ، ولی در صورت داشتن موضوع خاص حتماً مطلبش قرار می گیره دوست عزیز

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , ,