_ویندوز پنل جدید

کاهش سهم ویندوز ۷ و رسیدن سهم ویندوز ۱۰ به نزدیک ۳۰ درصد! رشد آهسته ولی پیوسته...

از زمانی که پیشنهاد ارتقاء رایگان به ویندوز ۱۰ به پایان رسیده، رشد گسترش این سیستم عامل به شدت کندتر از قبل شده است ولی این موضوع به معنای توقف رشد آن نیست. با این حال، ویندوز ۱۰ هنوز هم هر ماه سهم بازار قابل توجهی را به دست می آورد، زیرا کاربران به آرامی شروع در حال حرکت از نسخه های قدیمی ویندوز، به ویژه ویندوز ۷ به سوی آن هستند. در ادامه با وینفون همراه باشید.

ویندوز ۷ هنوز هم بیش ترین سهم سیستم عامل های دسکتاپ در جهان را دارد و تقریبا ۴۹ درصد از بازار را در اختیار گرفته است، ولی بدون شک سهم ویندوز ۱۰ پس از آن که پشتیبانی گسترده از ویندوز ۷ در اوایل سال ۲۰۲۰ به پایان برسد، جهش بالایی خواهد داشت.

بر اساس جدیدترین آمار منتشر شده از سوی موسسه Net Market Share، ویندوز ۱۰ اکنون ۲۷.۶۳ درصد از سهم بازار را در اختیار دارد که نسبت به رقم ۲۶.۸۰ درصد ماه ژوئن رشد داشته است. از سوی دیگر، سهم بازار ویندوز ۷ از ۴۹.۰۴ درصد به ۴۸.۹۱ درصد تنزل یافته است. اطلاعات جدید این موسسه در این ماه هیچ چیزتعجب آوری را در خود ندارد و تغییرات کاملا ملایم هستند.

مایکروسافت انتظار دارد که ویندوز ۱۰ پس از آن که کسب و کارها و سازمان های بزرگ شروع به حرکت به سوی این سیستم عامل جدید کنند، حتی رشد بیشتری را تجربه کند. در ماه مِی اعلام شد که تنها ۵۰ میلیون کامپیوتر حوزه کسب و کارها در حال اجرای ویندوز ۱۰ هستند که احتمالا از پیش بینی های اولیه مایکروسافت کمتر بود. با این وجود به احتمال زیاد این موضوع در چند سال آینده و با پایان پشتیبانی از سیستم عامل های پیشین تغییر خواهد کرد.

با توجه به این که انتظار می رود بیش از ۸۵ درصد از کسب و کارها تا پایان سال جاری به ویندوز ۱۰ مهاجرت کنند و بسته نرم افزاری جدید مایکروسافت ۳۶۵ که آفیس، ویندوز ۱۰ و EMS را در یک مدل اشتراکی ارائه می دهد، شاید زمان زیادی باقی نمانده باشد که ویندوز ۱۰ به محبوب ترین سیستم عامل دسکتاپ در جهان تبدیل شود.

منبع :

MSPU

2236 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
احسان
پاسخ دهید چهارشنبه 11 مرداد 1396

دیروز تلگرام یه آپدیت ۲/۴ داد ولی امروز که خواستم آپدیت کنم دیدم برش داشته!!!!

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,