بیلد پیش نمایش جدیدی برای اینسایدرهای عضو حلقه فست ویندوز 10 منتشر شده است. این بیلد به شماره 18894 می‌باشد، و برای توسعه شاخه 20H1 در نظر گرفته شده است. یک آپدیت ویژگی حدود یک سال دیگر ارائه می‌شود. بیلدهای 19H2 فعلا در دسترس اینسایدرها قرار نگرفته‌اند، هر چند گفته شده بایستی در همین ماه انتشار یابند.

تغییراتی زیادی در این به‌روزرسانی وجود ندارد. برخی بهبودها برای File Explorer در نظر گرفته شده است، مانند ویژگی جستجوی جدیدی که به صورت اتوماتیک فایل‌های پیشنهادی را به شما نمایش خواهد داد. در این به‌روزرسانی بهبودهای قابلیت دسترسی نیز وجود دارند. در اینجا لیست تغییرات کامل این به‌روزرسانی آمده است:

بهبودهای File Explorer

ما بازخوردهای شما را برای یکپارچگی بیشتر دریافت کرده‌ایم، تا بتوانید راحتر فایل‌هایتان را پیدا کنید. طی چند روز آینده، ما شروع به راه‌اندازی تجربه جدیدی برای جستجوی File Explorer خواهیم کرد، که در حال حاضر توسط بخش جستجوی ویندوز (Windows Search) طراحی شده و از آن نشات می‌گیرد. این تغییر به شما کمک می‌کند تا محتوای آنلاین وان درایو خود را با نتایج ایندکس شده سنتی تجمیع کنید. برای شروع به کار راه‌اندازی این تغییرات با درصد کمی همراه خواهد بود، و سپس آن را در اختیار اینسایدرهای بیشتری قرار داده و کیفیت این تجربه را ارزیابی می‌کنیم.

این تغییر چه معنایی برای کاربران خواهد داشت؟

زمانی که این ویژگی جدید در اختیار شما قرار بگیرد، همچنان که در باکس جستجوی File Explorer تایپ می‌کنید، منوی بازشویی از فایل‌های پیشنهاد شده خواهید دید که می‌توانید آنها را انتخاب کنید.

این نتایج بهبودیافته می‌تواند با کلیک کردن بر روی ورودی در باکس جدید پیشنهادات به طور مستقیم اجرا شود، یا اینکه اگر می‌خواهید مکان قرارگیری فایل باز بشود، کافی است بر روی ورودی کلیک راست کنید، گزینه‌ایی برای انجام این کار وجود دارد. اگر نیاز به استفاده از دستورات یا جستجوی دقیقتری در مکان‌های ایندکس نشده دارید، می‌توانید اینتر کنید و نمایش نتایج را به نتایج سنتی جستجو تغییر دهید.

ما طراحی را نیز تغییر داده‌ایم، بنابراین به محض اینکه بر روی باکس جستجو در File Explorer کلیک کنید (یا برای فوکوس کردن روی آن CTRL+E را بفشارید)، لیست بازشویی با تاریخچه‌ایی از جستجوهای خود خواهید دید.

اگر با هر گونه مشکلی مواجه شدید، یا پیشنهاد و انتقادی دارید، آنها را در  Feedback Hub در “Files, Folders, and Online Storage” > “File Explorer” قرار دهید.

نکته: ممکن است در اسکرین شات بالا متوجه این نکته شده باشید که، باکس جستجوی File Explorer پهن‌تر شده است بنابراین منوی بازشوی پیشنهادات، فضای بیشتری برای نمایش نتایج دارد، گزینه جدیدی نیست، اما ممکن است بخواهید بدانید چگونه این کار را انجام دهید: فقط ماوس خود را به لبه شروع باکس جستجو ببرید، و اشاره گر ماوس شما باید به یک پیکان دو لبه تغییر شکل پیدا کند. کلیک چپ را پایین نگه داشته و آن را بکشید تا باکس جستجو کمی پهن‌تر شود.

بهبود قابلیت دسترسی

بهبودهای خواندن جدول توسط Narrator: در حال حاضر Narrator برای خواندن جدول کارآمدتر شده است. در هنگام حرکت تنها دلتاها خوانده می‌شود. ورود و خروج به جدول‌ها نیز با پرحرفی کمتری همرا شده است.

خلاصه صفحه وب توسط Narrator: فرمان جدیدی در Narrator برای خلاصه کردن یک صفحه وب وجود دارد (Narrator + S). در حال حاضر این فرمان اطلاعاتی درباره لینک‌ها، نشانه‌ها، و سرتیترها ارائه می‌دهد.

تنظیم ذره‌بین اشاره‌گر متن: ذره‌بین ویندوز (Windows Magnifier) قابلیت جدیدی برای نگهداری اشاره‌گر متن در مرکز صفحه دارد که تایپ را ساده‌تر و راحتر می‌کند. به طور پیش فرض بر روی صفحه نمایش متمرکز شده است و می‌توان آن را در قسمت تنظیمات ذره‌بین تغییر داد.

ویژگی‌های جدید زیادی برای معرفی در 20H1 وجود ندارد، و تمامی آنها بعدا از راه خواهند رسید. در نهایت زمانی که بیلدهای 19H2 شروع به انتشار کنند، بر روی پایداری متمرکز هستند.

منبع :

NEOWIN

185 پست
نجمه عنایتی
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
منو
پاسخ دهید پنجشنبه 20 اردیبهشت 1398

سلام
واقعا ایول چقدر سریع خبر بیلد جدید رو دادین.
خسته نباشید.

منو
پاسخ دهید جمعه 21 اردیبهشت 1398

امروز نصبش کردم ولی از من نوار جستجوی جدید نداشت. ایشالا بیلد بعدی با اپشن های بهتر.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,