کنفرانس بیلد ۲۰۱۷ همچنان در جریان است، و اخبار متعددی از آن منتشر می شود. یکی از موارد جالب که البته آینده نگری مایکروسافت را به خوبی نشان می دهد بهبودهایی است که این شرکت برای ویندوز ۱۰ اینترنت اشیا در نظر گرفته است.

مایکروسافت در کنفرانس بیلد ۲۰۱۷ رسما اعلام کرد که پشتیبانی از پردازنده های قدرتمند اینتل را نیز به پلتفرم اینترنت اشیا خود اضافه خواهد کرد، بدین صورت ویندوز ۱۰ اینترنت اشیا طیف کاملی از پردازنده های اینتل از پردازنده های اتم تا پردازنده های پرقدرت Core i7 را تحت پوشش قرار می دهد.

این مسئله بدین معنی است که دستگاه های مبتنی بر ویندوز ۱۰ اینترنت اشیا قادر خواهند بود عملکرد سریع و کاملا بهینه ای مانند کامپیوترهای دسکتاپ از خود نشان دهند، پشتیبانی از پردازنده های قدرتمند اینتل می تواند این سیستم عامل را به گزینه ای دلخواه برای دستگاه های بزرگ نظیر میز هوشمند شرکت Kodi که Kodisoft Interactive Table نام دارد تبدیل کند.

از دیگر ویژگی هایی که به این پلتفرم اضافه خواهد شد پشتیبانی مایکروسافت آژور و مواردی دیگر است. در لیست ذیل می توانید شرح ایم موارد را مشاهده کنید:

  • هسته ویندوز ۱۰ اینترنت اشیا از پشتیبانی مدیریت دستگاه های اینترنت اشیا آژور بهره مند خواهد شد، این امر قابلیت های مدیریت از راه دور دستگاه ها را به شدت انعطاف پذیر خواهد کرد.
  • امکان برخورداری از ارتباط پیوسته با هاب اینترنت اشیا آژور که امکان ارتباط مطمئن و امن دستگاه با فضای ابری و بالعکس را در مقیاس میلیون ها دستگاه فراهم می سازد.
  • پشتیبانی این پلتفرم از نسل آتی Device Provisioning Service مایکروسافت آژور که امکان اتصال دستگاه پشتیبان به سرویس ابری را ساده تر می کند.
  • پشتیبانی از پروژه روم که کاربر را قادر می سازد تا راه اندازی یک اپلیکیشن و یا تعامل با یک سرویس را بر روی یک دستگاه از راه دور انجام دهند، و کار خود بر روی یک دستگاه شروع کرده و بر روی دستگاه دیگر ادامه دهند.
  • پشتیبانی از فناوری Device Guard یا محافظ دستگاه اینترنت اشیا، که پایداری در مقابل حملات و نفوذ را بهبود می بخشد، عملکرد این فناوری بدین گونه است که صرفا به اجزا سیستم عامل و کدهای امضا شده و مورد تایید سازنده اجازه بارگذاری می دهد. این قابلیت به دیگر قابلیت های امنیتی ویندوز ۱۰ اشیا نظیر BitLocker و Secure Boot افزوده می گردد.
  • اکنون کرتانا نیز با ویندوز ۱۰ اینترنت اشیا ادغام شده است، این امر پیوستگی بهتری هنگام کار با چند دستگاه مبتنی بر ویندوز را برای کاربر فراهم می سازد، و از سوی دیگر با توجه به قابلیت های ادراکی کرتانا شیوه تعامل با دستگاه های مبتنی بر این پلتفرم ایده آل خواهند شد.

در پایان باید اشاره کنیم که مایکروسافت یک وب سایت جدید مربوط به ویندوز اینترنت اشیا را به منظور کمک به توسعه دهندگانی که در این زمینه فعالیت می کنند، و در حقیقت خالق نسل بعدی تجهیزات هستند را ایجاد کرده است.

منبع :

MSPU

1347 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,