کمپانی اپل امروز اعلام کرد که این شرکت امسال قصد معرفی نسخه ارتقا یافته ی Mac Pro را ندارد، اما آن ها مشغول کار بر روی Mac Pro جدیدی هستند که به احتمال زیاد در سال آینده از راه خواهد رسید. این شرکت امروز آمار جالبی از کسب و کار مک خود به اشتراک گذاشته است که اطلاعات جالبی در آن ها وجود دارد. در ادامه با وینفون همراه باشید.

به گفته ی اپل، در حال حاضر نزدیک به ۱۰۰ میلیون کاربر فعال در حال استفاده از دستگاه های مک هستند. برای مقایسه، در حال حاضر بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر فعال دستگاه های ویندوز ۱۰ وجود دارد که نشان می دهد این سیستم عامل ۴ مرتبه محبوب تر از دستگاه های مک اپل هستند.

البته در اینجا موضوع قابل توجهی نیز وجود دارد. مایکروسافت در ماه سپتامبر سال گذشته اعلام کرد که ۴۰۰ میلیون دستگاه فعال ویندوز ۱۰ وجود دارد، بنابراین این تعداد کاربر مربوط به بیش از یک سال و نیم قبل است. حتی اگر رشد این سیستم عامل را آهسته در نظر بگیریم، به احتمال زیاد در طول ۶ ماه گذشته ویندوز ۱۰ کاربران فعال بیش تری به دست آورده است.

اگر ویندوز ۷ و نسخه های دیگر ویندوز را نیز در این موضوع در نظر بگیریم، سیستم عامل مایکروسافت به وضوح بر روی دستگاه های بسیار بیش تری نسبت به دستگاه های مک اپل در حال اجرا است. ویندوز ۷ همچنان نزدیک به ۵۰ درصد از سهم بازار دسکتاپ را در اختیار خود دارد و حدودا دو برابر محبوب تر از ویندوز ۱۰ است. در حال حاضر اکثر کاربران ویندوز ۷ شرکت ها هستند و زمانی که آن ها در آینده به سوی ویندوز ۱۰ مهاجرت کنند، جدیدترین و بهترین سیستم عامل مایکروسافت بسیار محبوب تر از مک خواهد شد، به طوری که حتی هدف مایکروسافت در مورد اجرای ویندوز ۱۰ بر روی یک میلیارد دستگاه نیز قابل تصور است.

انتظار می رود مایکروسافت در سال جاری حداقل ۲ دستگاه جدید از خانواده سرفس را معرفی کند، اما اپل به احتمال زیاد امسال تنها یک iMac جدید رونمایی خواهد کردMac Pro جدید این شرکت احتمالا تا سال ۲۰۱۸ از راه نخواهد رسید و طرفداران این دستگاه ها باید همچنان منتظر باشند.

نظر شما در مورد این آمار و ارقام چیست؟

منبع :

MSPU

2148 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
alireza
پاسخ دهید سه شنبه 15 فروردین 1396

یعنی میشه گفت الان تقریبا ۵۵۰ میلیون ویندوز ۱۰ داریم.

HaMeD
پاسخ دهید چهارشنبه 16 فروردین 1396

اگه قرار بود تو این یک سال و نیم، از ۵۰۰میلیون رد بشه تهداد کاربراش، حتما اعلام میکرد

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,