untitled-6

باور اینکه مایکروسافت هنوز به عرصه وسایل هوشمند خانگی وارد نشده و فعلا عرصه را برای گوگل و آمازون باز گذاشته تا آن ها با دو وسیله ی هوشمند Google Home و Amazon Echo خودنمایی کنند، بسیار سخت است. بر اساس اطلاعات منتشر شده مایکروسافت با ویندوز به این عرصه وارد خواهد شد. با وینفون همراه باشید.

بر اساس اطلاعات جدیدی که ویندوزسنترال از منابع خود به دست آورده و برخلاف آنچه تا امروز تصاویر می شده است، مایکروسافت بر روی ویژگی Home Hub به عنوان یک ویژگی نرم افزاری کار می کند تا بتواند ویندوز را مرکز ثقل دستگاه های هوشمند خانگی کند، درحالیکه تا امروز تصور بر این بود که این پروژه سخت افزاری خواهد بود.

مایکروسافت قبل از رد استون ۱ بر روی این ویژگی تمرکز کرده بوده و با به روز رسانی های مختلف برای نرم افزارها و کرتانا شرایط را برای انتشار این ویژگی آماده می کند. در این ویژگی که احتمالا در نسخه ی رد استون ۲ یا ۳ شاهد آن خواهیم بود، ویندوز مرکز ارتباط دستگاه های هوشمند افراد خواهد شد و با کمک کرتانا و نرم افزار هوشمند Home این ارتباط میسر می شود.

شما در این قابلیت  به راحتی می توانید بدون نیاز به پسورد و با قابلیتی مثل ویندوز هلو به تقویم، خریدها را با افراد خانواده به اشتراک بگذارید تا آن ها به این موارد دسترسی داشته باشند. حتی ردموندی ها برای دسترسی راحت تر اعضای خانواده به این ویژگی به توسعه ی ان در اندروید نیز می اندیشند و از طرفی قابلیت Welcome Screen را در ذهن دارند تا ویژگی جدیدشان در دسترس تر باشد و راحت  تر استفاده شود و حتی بتوان محیط کاری ویندوز  را با خانواده اشتراک گذاری نمایند.

untitled-7

مایکروسافت در نظر دارد تا کرتانا توانایی انجام کارهای بیشتری پیدا کند و از دستیار صوتی هوشمند یک کاربر به دستیارهوشمند خانواده تبدیل شود و به نوعی عضو خانواده افراد شود تا کارها اسان تر صورت گیرد. این درحالیست که بزرگترین محدودیت گوگل هوم، تک کاربره بودن آن است.

از طرفی هرانچه در یک خانه هوشمند مثل کاهش نور، روشن کردن تلویزیون، اجاق گاز که در دنیای امروزی قابل دسترسی می باشد،  تنها در این نرم افزار و با پتانسیل های بالای ویندوز محقق می شود و این موضوع زمانی جالب می شود که بدانید دیگر رقبا مثل گوگل و امازون با  یک سخت افزار نیازهای کاربرانشان را برآورده می کنند و ردموندی ها با قابلیت های نرم افزاری! پروژه ی نئون که به تازگی درباره آن خبرهایی منتشر شد نیز به نظر می رسد به این ویژگی بی ربط نباشد و مایکروسافت این زبان جدید را برای این کار نیز مدنظر دارد.

براساس آنچه تا کنون شنیده شد این پروژه همچنان ادامه دارد و هر روز بر گمانه ها درباره ی آن در داخل مایکروسافت افزوده شده و به نظر می رسد ساتیا از دوستان و شرکای تجاری مثل لنوو، اچ پی و دل در تحقق افزایش کاربری به عنوان شرکت های سازنده سخت افزار نیز کمک خواهد گرفت تا Home hub جذاب تر شود.

مایکروسافت دقیقا به دنبال سیاست ویندوز ۱۰ در همه جاست و این را با دستگاه های دو در یک و همراهی با شرکای خود و افزایش قابلیت های منحصر به فرد این سیستم عامل نشان داده و اگر بتواند این ویژگی را نیز به سیستم عامل خود اضافه کند، گام هیجان انگیزی برای تغییر روند فعلی خانه های هوشمند برداشته است.

به نظر شما این قابلیت جذاب نیست؟ آیا ساتیا و دوستان موفق می شوند؟

منبع :

WINDOWSCENTRAL

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
azad-wm
پاسخ دهید یکشنبه 13 آذر 1395

بهتر وارد نشه بزاره ببینن اونا چیکار میکنن و بعد اشکالات اونا رو بگیره خودش با دست پر وارد بشه مثل اپل…

    alireza
    پاسخ دهید یکشنبه 13 آذر 1395

    نظر شما محترمه ولی من مخالفم
    الان هالولنز بهترین گجت واقعیت افزودست. عینگ گوگل اصلا به پای هالولنز نمیرسه
    اپل تازه سال دیگه میخواد وارد واقعیت افروده بشه و این دیر جنبیدن اپل به ضررش هست چون هر چقدر هم تلاش کنه نمیتونه جای هالولنز رو بگیره مگر با تبلیغات پوچ که کار همیشش هست. و نتیجه تبلیغات پوچ هم کاملا مشخص هست.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,