_ویندوز پنل جدید

ویندوز 10 Lean نسبت به ویندوز 10 پرو 50،500 فایل کمتر دارد! پیش به سوی بازار تبلت‌های ارزان قیمت

چند روز قبل در گزارشی به اطلاع شما رساندیم که مایکروسافت در حال کار روی یک نسخه‌ی سبک شده از سیستم‌عامل دسکتاپ خود به نام ویندوز 10 Lean است که در آن، برخی بخش‌های کم اهمیت‌تر حذف شده‌اند. اکنون اطلاعات بیشتری در مورد این نسخه جدید از ویندوز 10 به دست آمده است. در واقع، با مقایسه کامل ویندوز 10 پرو و ویندوز 10 Lean در هنگام نصب، مشخص شده که این نسخه 50،500 فایل و 2 گیگابایت حجم کمتری نسبت به ویندوز 10 پرو دارد که رقم چشمگیری است. همراه وینفون باشید.

تا کنون ما نمی‌دانستیم که چرا مایکروسافت در صدد ایجاد یک نسخه دیگر از سیستم‌عامل خود است، اما با توجه به گزارش‌های جدید، به نظر می‌رسد ردموندیها قصد دارند تا یک بار دیگر بازار تبلت‌های ارزان قیمت با فضای ذخیره سازی کمتر از 16 گیگابایت را هدف قرار دهند. در حال حاضر در بسیاری از موارد، چنین دستگاه‌هایی روی همان سیستم‌عامل‌هایی که با دستگاه ارائه شده باقی مانده‌اند، چرا که پس از یک دوره کوتاه استفاده از آنها، دیگر فضای کافی برای دانلود و نصب به‌روزرسانی کامل سیستم‌عامل وجود ندارد و کاربر چاره‌ای جز استفاده از همان نسخه قدیمی سیستم‌عامل ندارد.

بر اساس اطلاعاتی که وب سایت ویندوز سنترال منتظر کرده، مایکروسافت همچنین کارهای دیگر را نیز برای بهبود فرایند به‌روزرسانی برای این دستگاه‌ها انجام می‌دهد، به طوری که در حین این که به‌روزرسانی‌ها آهسته‌تر نصب می‌شوند، باید همچنین قابل اعتمادتر نیز بشوند.

بعضی از فایل‌های حذف شده شامل RegEdit و اینترنت اکسپلورر هستند، اما سیستم‌عامل همچنان یک نسخه کامل از ویندوز 10 بوده که قادر به نصب و اجرای برنامه‌های کامل win32 است و همچنین حتی نرم‌افزارهای حذف شده نیز زمانی که دوباره اضافه شوند قابلیت اجرا خواهند داشت.

به نظر ما ویندوز 10 Lean در واقع یک نسخه از ویندوز است که بسیاری از ما ترجیح می‌دهیم آن را داشته باشیم، به خصوص اگر فاقد اپلیکیشنها و بازی‌های اضافه‌ای مانند Candy Crush Saga باشد، اما ممکن است این موضوع نشانه‌ای از تلاش جدید مایکروسافت برای پرداختن به بازار تبلتها باشد، که احتمالاً نتایج آن را در سال آینده خواهیم دید.

نظر شما در مورد ویندوز 10 Lean چیست؟

منبع :

MSPU

2233 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
win
پاسخ دهید چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397

این برای پردازنده های آرم میانرده بسیار مناسبه با توجه به بازگشت api های موبایل به ویندوزفون شاهد تولید موبایل های پی‌سی توسط سرکت های ثالث خواهیم بود. نکته دیگه اینکه گزارشها دائم از کم اهمیت شدن ویندوز برای مایکروسافت میدن ولی در عمل شاهد چیز دیگری هستیم و شاهد بهبود و بهینه سازی و ایجاد نسخه های دیگر هستیم.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,