از همان زمان معرفی ویندوز 10، مایکروسافت یک مانع بزرگ به نام ویندوز 7 را در مقابل این سیستم عامل مشاهده می‌کرد که برای شکست آن، راهکارهای گوناگونی از جمله پیشنهاد ارتقای رایگان به ویندوز 10 و… را در پیش گرفت که موفقیت‌های بزرگی را برای این شرکت به ارمغان آوردند. جدیدترین آمار منتشر شده توسط NetMarketShare نشان می‌دهد که سیستم عامل ویندوز 10 بار دیگر موفق به افزایش سهم بازار خود شده و ویندوز 7 به روند نزولی خود ادامه داده است. در ادامه با وینفون همراه باشید.

در حقیقت بخش عمده‌ای از کاربران جدید ویندوز 10 افرادی هستند که از نسخه‌های قدیمی‌تر ویندوز به این سیستم عامل مدرن مهاجرت کرده‌اند. بر اساس گزارش NetMarketShare، ویندوز 10 مایکروسافت در حال حاضر 37.80 درصد از سهم بازار را در اختیار گرفته و سهم ویندوز 7 به 40.27 درصد کاهش یافته است. در حالی که سهم ویندوز 7 نسبت به آمار قبلی در حدود یک درصد کاهش یافته، ویندوز 10 رشد بیشتری را شاهد بوده و سهم آن از 36.58 درصد به 37.80 درصد رسیده است.

با توجه به این آمار و ارقام، به نظر می‌رسد تلاش‌های مایکروسافت نتیجه بخش بوده‌اند و ویندوز 10 موفق شده تعداد زیادی از کاربران ویندوز 7 را به سوی خود جذب کند. به گفته مایکروسافت، ویندوز 10 بر روی حدود 700 میلیون دستگاه نصب شده و این آمار همچنان در حال رشد است. همچنین به احتمال زیاد این وضعیت در اواخر امسال، یعنی زمانی که به روز رسانی جدید ویندوز 10 و همچنین دستگاه‌های جدید در دسترس مصرف کنندگان قرار بگیرند، بهبود خواهد یافت و ما بیش از پیش شاهد افزایش سهم ویندوز 10 خواهیم بود.

منبع :

WINDOWSLATEST

2236 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,