ماه گذشته، مرکز Netmarketshare گزارش داد که تمام نسخه های بزرگ ویندوز به جز ویندوز ۱۰، با کاهش سهم بازار روبرو بوده اند، در حالی که سیستم عامل Mac OS X 10.12 رشد اندکی داشته است. اکنون گزارش این ماه تصویر کاملا متفاوتی را از بازار نشان می دهد، به طوری که اخیرا ویندوز ۷ و ۱۰ هر دو از نظر سهم بازار رشد داشته اند، در حالی که برای اولین بار سهم ویندوز XP زیر ۷ درصد کاهش یافته است. در ادامه با وینفون همراه باشید.

بنا بر آخرین گزارش مرکز Netmarketshare، ویندوز ۷ افزایش سهم تقریبا ۱ درصدی را تجربه کرده و در حال حاضر ۴۹.۴۶ درصد از بازار را در اختیار خود دارد. به طور مشابه، سهم ویندوز ۱۰ نیز از ۲۶.۲۸ درصد در ماه گذشته به ۲۶.۷۸ درصد در این ماه افزایش یافته است.

مطمئنا مایکروسافت ار شنیدن این که سهم بازار ویندوز XP برای اولین بار به کم تر از ۷ درصد رسیده خوشحال است. این سیستم عامل در حال حاضر ۵.۶۶ درصد سهم دارد که در مقایسه با ماه قبل کاهش قابل توجه ۱.۳۸ درصدی داشته است. مایکروسافت این سیستم عامل را در سال ۲۰۰۱ معرفی کرد و پشتیبانی گسترده از آن را در سال ۲۰۱۴ خاتمه داد، اما به نظر می رسد هنوز هم بخش قابل توجهی از کاربران این سیستم عامل از رده خارج را رها نکرده اند.

در همین حال، سهم بازار ویندوز ۸.۱ نیز به ۶.۷۴ درصد کاهش یافته است. در کل ویندوز همچنان با سهم بازار ۹۱.۶۴ درصدی در مقام اول قرار دارد و سیستم عامل مک شرکت اپل با سهم ۶.۳۶ درصدی در جایگاه دوم قرار گرفته است.

سیستم عامل Mac OS X 10.12 رشد اندکی را تجربه کرده و در حال حاضر دارای سهم بازار ۳.۵۹ درصد می باشد. از طرفی دیگر، سهم سایر سیستم عامل ها که در دسته “other” قرار می گیرند نیز به ۷.۷۷ درصد کاهش یافته است.

آمار و ارقام یک موسسه دیگر، StatCounter نیز داستان تقریبا مشابهی را نشان می دهد. بر اساس آمار این موسسه، ویندوز با سهم ۸۳.۹۳ درصدی، سیستم عامل غالب بازار است، در حالی که OS X با ۱۱.۷۴ درصد در مقام دوم قرار دارد. StatCounter نیز به شیوه ای مشابه، این سهم ۸۳.۹۳ درصدی بازار ویندوز را بر اساس نسخه های مختلف تقسیم کرده است که می توانید در تصویر زیر مشاهده کنید.

یا یک حساب و کتاب ساده، مشاهده می شود که ویندوز ۷ در بازار ۳۸.۹۰ درصد سهم دارد، در حالی که ویندوز ۱۰ با ۳۰.۰۱ درصد سهم، با فاصله کمی در حال تعقیب آن است. به طور مشابه، ویندوز ۸ / ۸.۱ و ویندوز XP به ترتیب با ۹.۸۹ درصد و ۴.۲۶ درصد در جایگاه های بعدی قرار گرفته اند. ویندوز ویستا نیز سهم ناچیز ۰.۸۱ درصدی را در اختیار دارد.

منبع :

NEOWIN

2236 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,