steam-windows_story

از زمان آغاز عرضه و انتشار نسخه رسمی سیستم عامل ویندوز ۱۰ تا کنون شاهد رشد و پیشرفت بسیار بالای این سیستم عامل در مقایسه با تمام سیستم عامل های گذشته بوده ایم. دیروز در خبری اعلام کردیم که ویندوز ۱۰ در حال حاضر در حدود ۲۳ درصد از بازار دسکتاپ را در اختیار گرفته است. حال جدید ترین آمار استیم نشان می د هد که حدود ۴۹ درصد از کاربران استیم، هم اکنون از سیستم عامل ویندوز ۱۰ استفاده می کنند. با وینفون همراه باشید.

در ماه گذشته اعلام شد که نزدیک به ۴۷ درصد از گیمر های استیم، از سیستم عامل ویندوز ۱۰ استفاده می کنند. اکنون، جدیدترین گزارش Valve ادعا می کند که این آمار، باز هم رشد داشته است و در حال حاضر تقریبا ۴۹ درصد از کاربران استیم، در حال اجرای این سیستم عامل هستند. آمار سخت افزار منتشر شده از سوی این شرکت نشان می دهد که ۴۷.۴۴ درصد از گیمر ها در حال استفاده از نسخه ی ۶۴ بیتی ویندوز ۱۰ می باشند، در حالی که نسخه ۳۲ بیتی تنها توسط ۱.۵۱ درصد از گیمر ها مورد استفاده قرار دارد و در مجموع، ۴۸.۹۵ درصد از کل کاربران استیم از آخرین نسخه ی سیستم عامل مایکروسافت استفاده می کنند.

نسخه ی ۶۴ بیتی این سیستم عامل شاهد افزایش ۲.۷۷ درصدی نسبت به ماه گذشته بوده است؛ در حالی که، نسخه ی ۳۲ بیتی با کاهش ۰.۰۷ درصدی مواجه شده است. طبق معمول، نسخه های دیگر این سیستم عامل با کاهش سهم مواجه شده اند و در حال حاضر ویندوز ۷ در جایگاه دوم و ویندوز ۸.۱ در جایگاه سوم پر استفاده ترین سیستم عامل ها قرار دارد. به طور کلی، سیستم عامل ویندوز توسط ۹۵.۷۱ درصد از کاربران استیم استفاده می گردد، که در مقایسه با ماه گذشته، یک افزایش جزئی به میزان ۰.۰۱ درصد داشته است.

OS X نیز با کاهش ۰.۰۳ درصدی نسبت به ماه قبل مواجه شده است و در حال حاضر توسط ۳.۳۴ درصد از کاربران مورد استفاده قرار دارد.

مشابه ماه گذشته، لینوکس افزایش ۰.۰۲ درصدی سهم در بازار کاربران استیم را داشته است. تمام نسخه های این سیستم عامل افزایش سهم داشته اند و در حال حاضر ۰.۸۳ درصد از گیمر های استیم از آن استفاده می کنند.

با این که در حال حاضر پیشنهاد ارتقاء رایگان به ویندوز ۱۰ تمام شده، ولی بسیار جالب است که می بینیم سهم این سیستم عامل در بین کاران استیم هنوز رو به افزایش است. با این حال، باید توجه شود که گزارش ماهیانه ی استیم بر اساس نظر سنجی می باشد و ممکن دقت خیلی بالایی نداشته باشد. هر چند که این روش بر پایه ی اصول و مبنایی مشخص، مدت هاست که مورد استفاده قرار دارد.

نظر شما در مورد این آمار و ارقام جدید چیست؟

منبع :

NEOWIN

1872 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
ali
پاسخ دهید جمعه 11 شهریور 1395

O_o
در کل ویندوز ۱۰ برا بازی عالیه

haderon
پاسخ دهید جمعه 11 شهریور 1395

چرا تو وین موبایل پیام میاد ،تیک روشن ننننشدن صفحه رو خاموش میکنی ،صدای پیام قطع میشه ،ینی امکانش نیس تو ویندوز فقط صدای ناتیفیکشن بیاد ؟؟؟

    -Arash-
    پاسخ دهید جمعه 11 شهریور 1395

    Notification banners رو off کردی؟

Musicbl4sT
پاسخ دهید شنبه 12 شهریور 1395

یه اپدیت جدید اومد استیم گارد ورژنش شد ۱.۰.۳.۹
اما متاستفانه استیمارد باز نمیشه از شماها هم همینطوره ؟
من حتی ccplayer pro هم باز نمیشه دوستان مشکل از کجاس ؟ ۹۲۰ اپدیت اخر ۱۰

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,