گرچه به هنگام جستجوی وب در مود ناشناس، مرورگر بعد از اتمام جلسه (session) فعلی، با از بین بردن تاریخچه مرورگر، کوکی‌ها، و داده‌های ورودی شما در فرم‌های موجود در وب سایت‌ها، سطحی از حریم خصوصی را به شما ارائه می‌دهد، ولی استثناهای خاصی نیز وجود دارد. برای مثال، اگر قابلیت پیش بینی متن در ویندوز 10 فعال باشد، ورودی صفحه کلید شما همچنان کنترل می‌شود، حتی اگر در مود ناشناس باشید.

خوشبختانه به نظر می‌رسد مایکروسافت برای کاربران آگاه به حریم خصوصی، در حال کار بر روی این قابلیت جدید است که آن را کاملا تغییر می‌دهد، و فرض بر این است که این ویژگی در دسترس عموم قرار خواهد گرفت. بر اساس پستی در Chromium Gerrit، زمانی که در مود ناشناس و با استفاده از مرورگرهای مبتنی بر کرومیوم (وب گردی InPrivate برای اج)، در حال جستجو در وب هستید، این ویژگی جدید، ویندوز 10 را از یادگیری آنچه که در صفحه کلید تایپ می‌کنید منع می‌کند. شرایط مشابه‌ایی برای زمان وبگردی در مود مهمان نیز اعمال می‌شود.

شایان ذکر است، در حال حاضر، مرورگرهای وب به تنهایی نمی‌توانند ورودی صفحه کلید را در مود ناشناس ذخیره کنند. با این حال، ویژگی پیش بینی متن ویندوز 10 این کار را انجام می‌دهد، مگر اینکه مرورگر را تنظیم کنید.

البته، زمانی که از این مودها استفاده می‌کنید، این قابلیت جدید توانایی سیستم عامل برای پیش بینی متن بر پایه جلسات وب‌گردی گذشته را غیرفعال می‌کند. گفته شده، این قابلیت با حفظ داده‌های بی‌نهایت محرمانه از ردیابی شدن، حریم خصوصی شما را بهبود می‌بخشد. در حال حاضر، این ویژگی در مراحل اولیه توسعه خود قرار دارد و نمی‌توان درباره زمانی که به طور گسترده برای مشتریان ارائه خواهد شد، اظهار نظری کرد.

منبع :

NEOWIN

187 پست
نجمه عنایتی
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,