در این اواخر مایکروسافت ویژگی های جدید بسیاری را به ویندوز ۱۰ دسکتاپ اضافه کرد، اما متأسفانه از اضافه کردن بعضی از آنها به ویندوز ۱۰ موبایل خودداری کرد. این فهرست شامل ۵ ویژگی منتخب است که در ویندوز ۱۰ وجود دارد اما ویندوز موبایل فاقد آنها است و همگان امیدوارند قبل از کنار گذاشته شدن این سیستم عامل، به آن اضافه گردد. در ادامه با وینفون همراه باشید.

بر هیچکس پوشیده نیست که دارندگان گوشی های ویندوزی، احتمالا به روز رسانی بزرگ دیگری را تجربه نخواهند کرد، و تا معرفی گوشی جدید مایکروسافت زمان زیادی باقی مانده است. در این حین، همگان امیدوارند که قبل از روی کار آمدن نسل جدید گوشی های ویندوزی، این ۵ ویژگی به ویندوز ۱۰ موبایل راه پیدا کند. البته این فهرست شامل هیچگونه تغییرات بزرگ و دور از دسترس نیست و با در نظر گرفتن موقعیت ویندوز موبایل، کمی هم حیاتی به شمار می رود.

بازگشت به نقطه رها شده

ویژگی “ادامه از نقطه‌ی رها شده” ویژگی تازه ای نیست و به همراه به روز رسانی کریترز معرفی شد. اسباب تعجب است که چنین ویژگی بسیار کاربردی ای هنوز وارد ویندوز ۱۰ موبایل نشده است. این قابلیت به کرتانا اجازه اشتراک داده بین برنامه های دستگاه های مختلف را داده و به کاربر این امکان را می دهد تا کار خود را در دستگاهی دیگر از قسمت رها شده ادامه دهد.

این ویژگی در حال حاضر تنها بین دستگاه های با سیستم عامل ویندوز ۱۰ موجود است و مایکروسافت، ویندوز ۱۰ موبایل را از استفاده از این ویژگی محروم کرده است. ویندوز موبایل در صورت بهره بری از این ویژگی سود بسیاری خواهد برد و دستگاهی بسیار کاربردی تر خواهد شد.

تصور کنید که در حال خواندن مقاله ای در مرورگر اج رایانه خود هستید و ناگهان به ناچار مجبور می شوید خانه را ترک کنید، اگر گوشی ویندوزی شما از این قابلیت استفاده می کرد، می توانستید در راه به خواندن مقاله خود در مرورگر اج موبایل ادامه دهید. فقدان این ویژگی در ویندوز موبایل می تواند بسیار آزار دهنده باشد.

حالت شب (Night Light)

مایکروسافت مدتی قبل بدون تأیین کردن زمانی مشخص اعلام کرد که این ویژگی برای مدتی به ویندوز ۱۰ موبایل اضافه نخواهد شد. باید گفت که حضور این ویژگی در ویندوز موبایل بسیار ضروری تر از حضور آن در ویندوز ۱۰ دسکتاپ است و احتمال آنکه کاربران قبل از خواب با موبایل خود کار کنند بسیار بیشتر از آن است که با رایانه خود کار کنند و با در نظر گرفتن این امر، حضور ویژگی حالت شب در موبایل به قدری کاربردی تر از حضور آن در رایانه های شخصی است. در این اواخر مردم ترجیح می دهند از موبایل خود استفاده کنند تا از رایانه خود.

با در نظر گرفتن اینکه سری گوشی های لومیا از قابلیت تغییر رنگ های صفحه نمایش برخودار اند، مایکروسافت شاید قابلیتی را برای تنظیم رنگ های سرد تر و یا گرم تر به اقتضای موقعیت تدارک ببیند.

ایموجی های بیشتر

مایکروسافت آخرین بار دسته‌ی جدید ایموجی های خود را به همراه بیلد ۱۶۲۲۶ منتشر کرد. اگر مایکروسافت تصمیم بگیرد که این دسته جدید ایموجی را برای ویندوز ۱۰ موبایل عرضه کند، کمک شایانی به پیام رسانی کاربران کرده است.

عواقب وارد نکردن این ایموجی ها در ویندوز موبایل به مرور زمان، مربع هایی به معنای ساپورت نشدن این ایموجی ها در سیستم عامل کاربران ویندوز ۱۰ موبایل در هنگام نوشتن خواهد بود، که توسط برنامه پیام رسان ویندوز ۱۰ دسکتاپ به یک ویندوز ۱۰ موبایل فرستاده شده است؛ این امر به تنهایی می تواند تجربه پیام رسانی کاربران را غیر قابل تحمل کند.

البته اگر شما از آن دسته کاربرانی هستید که از ایموجی استفاده نمی کنند، جایی برای نگرانی نیست. با این حال امروزه همگان از ایموجی ها استفاده می کنند، و این موضوع می توانند باعث نارضایتی بسیاری از کاربران گردد.

کاشی های با اندازه بزرگتر

این ویژگی مورد انتظار بسیاری از کاربران است و تاکنون بسیاری از مردم منتظر توسعه این ویژگی برای ویندوز ۱۰ موبایل بوده اند. این ویژگی نخستین بار در اولین بیلد اینسایدر منتشر شده وجود داشت اما پس از مدت کوتاهی مایکروسافت تصمیم گرفت آن را از ویندوز موبایل حذف کند.

مایکروسافت در حال آزمایش ویژگی گفته شده بر روی گوشی های مبتنی بر CShell است، اما بعید به نظر می رسد که CShell به گوشی های کنونی راه پیدا کند. در صورت حضور این ویژگی در ویندوز ۱۰ موبایل، کاربران قادر خواهند بود تا استارت اسکرین گوشی خود را مانند منو استارت رایانه خود نظم دهند.

بهبود Windows Hello

Windows Hello در ویندوز ۱۰ موبایل به صورت تحمل ناپذیری کند عمل می کند. در حقیقت، سرعت عملکرد این حسگر با حسگر های امنیتی و تصدیق هویت اندروید و iOS قابل قیاس نیست و انیمیشن سنگینی که مایکروسافت برای حسگر عنبیه لومیا ۹۵۰ و ۹۵۰XL قرار داده است سبب این تأخیر می شود.

این موضوع هنگامی درک شد که مایکروسافت در یکی از بیلد های آزمایشی خود به طور اتفاقی انیمیشن حسگر عنبیه را از کار انداخته بود و در نتیجه، سرعت حسگر عنبیه در این بیلد بسیار بالا رفته بود.

مایکروسافت به فقدان این انیمیشن پی برد و در بیلد های بعدی آن را برگرداند که این امر دوباره به کند شدن این حسگر انجامید. بسیاری از کاربران باور دارند که سرعت عملکرد حسگر بسیار مهم تر از انیمیشن آن است. اما متأسفانه هنوز در این رابطه اقدامی از سوی مایکروسافت صورت نگرفته است.

شما در این رابطه از مایکروسافت چه انتظاراتی دارید؟ لطفا نظرات خود را در بخش نظرات اعلام کنید.

منبع :

WINDOWSCENTRAL

32 پست
آریان خانجانی
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
a_041
پاسخ دهید یکشنبه 11 تیر 1396

تکلیف مارو روشن کنین . یکیتون میگه قراره کنار گذاشته بشه یکیتون میگه قرار نیست کنار گذاشته بشه . اگه قراره کنارش بذارن بگین ما هم بریم سراغ یه سیستم عامل دیگه !!!

  امیر زمانی
  پاسخ دهید یکشنبه 11 تیر 1396

  دوست عزیز بر اساس اخبار و شایعات به نظر میرسه این ویندوز موبایل که الان ما میشناسیم دیگه قرار نیست ادامه پیدا کنه (منظور عدم پشتیبانی نیست) و قرار هست پوسته تطبیق پذیر CShell آینده موبایل رو رقم بزنه

امیرمحمد
پاسخ دهید یکشنبه 11 تیر 1396

تمام این به اصطلاح ویژگی ها ، میتونست توی یک آپدیت اضافه بشه و آپدیت های بعدی و ترافیکی که ما صرف اون آپدیت میکنیم ، برای نوآوری های یهتر و بیشتر صرف میشد ! اما متأسفانه این موارد آرزوی کاربران ویندوز موبایل شده ! برای تحقق همین وعده ها میخواد همچنان اندک هوادارایی رو که داره دنبال خودش بکشه ، که بله یه روزی کاشی بزرگتر هم اضافه میکنم ، یه روزی اکشن سنتر فعالتر میشه یه روزی اکشن سنتر شیشه ای میشه و خیلی چیزای دیگه ! چیزایی که سبستم عاملای دیگه واسشون خاطره شده !

محمد
پاسخ دهید یکشنبه 11 تیر 1396

اگه مایکروسافت ویندوز ۱۰ رو کنار بذاره برا ما مشکل پیش میاد؟؟؟

  امیر زمانی
  پاسخ دهید یکشنبه 11 تیر 1396

  اگه منظورتون ویندوز ۱۰ موبایله که فعلا پشتیبانی میشه، همونطور که در یکسال اخیر هیچ گوشی جدیدی نیومده ولی بیلدها مرتبا منتشر شدن. توسعه ویندوز موبایل ادامه داره، ولی شاید به شاخه جدیدی منتقل بشه و خیلی کاملتر بشه. در نهایت برنامه های یونیورسال هم ادامه دارن و اینطور نیست که کنار گذاشته بشه

Alireza
پاسخ دهید یکشنبه 11 تیر 1396

این اپدیت کریتورز تنها چیزی که برام آورد کلی باگ جدید بود.
اگه دست خودم بود هیچ وقت از anniversary به Creators آپدیت نمیکردم.

اونایی که ۹۵۰ دارن میفهمن چی میگم…
همه میفهمن ولی …. اصلا به درک.

reddeah
پاسخ دهید یکشنبه 11 تیر 1396

خوشحال نباشید برید سراغ سیستم عامل های دیگه !
قطعا اینده ویندوز موبایل برای گروه خاصی طراحی شده همون شرکت های enterprise و کارمندان تجاری ! نه یک کاربر عادی !
تمامی سرویس های مایکروسافت هم توی بقیه سیستم عامل ها عالی کار میکنه ! تعصب بیجا رو کنار بزارید. واقعیت حال حاظر همینه . گوشی های ویندوز موبایل حداقل نمیشه گفت هوشمند . اضافه کردن چنتا ویژگی کوچیک هیچ صدمه ای به سخت افزار نمیزنه ، دلیل اضافه نکردن هم واضح نمیخوان اضافه کنن. با قاطعیت میگم نمیخوان اگر میخواستن تاحالا حد اقل برای پرچم دار ها اضافه شده بود . اشتباه نکنید گوشی ویندوزی بخرید چون واقعا توی کشورمون حداقل نمیشه فروخت ! وقتی به مغازه ای سر میزنی که کلا قاب فروشی داره ولی وقتی گوشی ویندوزی نشونش میدی میگه قابی براش توی کل پاساژ نیست یعنی صاحب اول و اخرش خودتی !
صلاح مملکت خویش خسروان دانند.

  HMzendani
  پاسخ دهید یکشنبه 11 تیر 1396

  بنده برا مدت یکی دوماه لومیا رو قرض دادم ب یکی از دوستام و هواوی پی ۹ شو گرفتم، واقعا عذاب اوره اندروید برا من، ی سری اپ ها مث تلگرام خیلی بهترن تو اندروید ولی کلیت سیستم عامل اون حس صمیمیت ویندوزو نمیده یه سادگی خاص و باحال و معتاد کننده ای داره ویندوز
  لحظه شماری میکنم دوباره ببینمش گوشی خودمو بگیرم ازش…

   فرزام
   پاسخ دهید دوشنبه 12 تیر 1396

   حاضرم با کمال میل لومیا ۶۵۰ی رو که دارم با اون هواوی عوض کنم هم شما بیشتر از این دلتنگ ویندوزموبایل نشید هم اینکه تا عمر دارم دعاگو باشم😁

ostadnart
پاسخ دهید یکشنبه 11 تیر 1396

من لومیا ۱۵۲۰ دارم از دو تا آپدیت تجمعی قبل گوشیم دچار مشکل شده..تو تلگرام و چند تا برنامه دیگه صفحه نمایش بالا پایین میره واسه خودش و تا صفحه رو با پاور لاک و آنلاک نکنم درست نمیشه…با این حال من این ویندوزفون قدیمی رو با جدیدترین غولهای آندرویید عوض نمیکنم.

red death
پاسخ دهید دوشنبه 12 تیر 1396

یعنی یه جور تعصب گرفته بعضیارو !
حاضرن یه خونه قشنگ داشته باشن ولی اب و برق و گاز نداشته باشه و زجر بکشن ولی سمت خونه متوسط با همه چیز نرن .
یکم دهم کارایی که با اندروید میشه کرد رو نمیشه با ویندوز موبایل انجام داد .
ویندوز موبایل دارم با چنتا کاشی و چنتا رنگ و خیلی خوشحالم که هیچ غلطی نمیتونم باهاش بکنم ولی نمیرم سراغ سیستم عامل های دیگه که بتونن کارمو راه بندازم .
یه بنده خدایی اسم اندروید گذاشت هنگدروید ، هنوز که هنوز ملت تصور میکنن هنگ داره . مشکل اینه طرف نمیخواد تحقیق کنه و از تغییر میترسه. بهونه دور هنگ کردن گوشی میگیره. بهونه نیار مرد باش بگو اشتباه کردم.
بیا گوشی ویندوز موبایل نشونت بدم صد برابر اندروید هنگ داره. فاز شماها خیلی باحاله . کسی که به خواب زده خودشو نمیشه بیدار کرد. اسم این سلیقه نیست اسمش مجذوب و تعصب چیزی که هیچ کاربردی نداره . یه عده کلا نمیخوان قبول کنن کارایی ویندوز موبایل در حد اندازه سایر سیستم عامل ها نیست .

  MagMag
  پاسخ دهید دوشنبه 12 تیر 1396

  دوست عزیز کارایی چی تعریف میکنی شما؟ بیل قراره بزنه؟ الان کارایی لومیا ۳۸۰تومنی من از اندروید ۱میلیونی مامانم خیلی خیلی بیشتره

  و این بحثی که داری میکنی هیچ ربطی به کارایی سیستم عامل نداره ها😊
  بحث درمورد کارایی و قدرت سیستم عامل در حد و اندازه من و شما و قطعاً ۹۰٪ افراد اینجا نیست

   red death
   پاسخ دهید دوشنبه 12 تیر 1396

   کارم بازی سازیه !
   کم میاری سوت بزن .
   تست نفوذ با ویندوز موبایل ممکن نیست. یه برنامه بگو دسترسی داشته باشه .
   شخصی سازی ویندوز موبایل صفر درصده .
   امکاناتش در حد اندروید ۲ .
   صد میلیون رای دادن به صدتا چیز ، یکیشم اضافه نشده .
   فازتون چیه نمیدونم . ولی خوش باشین با فازتون .

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,