آخرین کنفرانس مایکروسافت که به معرفی گوشی هوشمند اختصاص یافت در پاییز سال ۲۰۱۵ برگزار گشت، زمان طولانی از آن کنفرانس تاریخی گذشته است، عدم ارایه پرچمدار جدید، و سکوت خبری مایکروسافت در این زمینه باعث نگرانی برخی از کاربران ویندوز ۱۰ موبایل از آینده این پلتفرم شده است.

در کنفرانس انقلابی پاییز سال ۲۰۱۵ مایکروسافت کوهی از سخت افزار از جمله سرفس بوک، سرفس پرو ۴، لومیا ۹۵۰ و لومیا ۹۵۰ اکس ال را معرفی کرد. اکنون بیش از یک سال و نیم از آن زمان گذشته، اما گوشی پرچمدار جدیدی از سوی این شرکت روانه بازار نشده است. این وقفه ایجاد شده باعث نگرانی بسیاری از طرفداران و کاربران ویندوز ۱۰ موبایل گشته است. در این مقاله قصد داریم تا علل این تاخیر را از زوایای مختلف با هم بررسی و مشاهده کنیم.

واقعیت این است که در طی دهه گذشته سیاست مایکروسافت در زمینه گوشی های هوشمند روال درستی را طی نکرده است، در صورت عدم توجه به گذشته و نقاط ضعف هیچ فرد و یا سازمانی نمی تواند موفقیت را در آینده به دست آورد. پس در ابتدا بایستی علل ناکامی بخش گوشی های هوشمند ردموندی ها را مرور کنیم.

تفاوت دیدگاه دو مدیرعامل

اشتباهات مدیریت قبلی مایکروسافت یعنی استیو بالمر از چند جهت باعث ضربه خوردن این پلتفرم گشت. در وهله اول عدم ورود زودهنگام به این عرصه کار را برای ادامه مسیر سخت کرد. از سوی دیگر علاوه بر این دیر کرد، فقدان دیدگاه آینده نگرانه باعث شد تا شرکت تحت مدیریت وی تمرکز کافی را بر روی بخش موبایل صرف نکند، و دلیل عمده و بزرگ دیگری که باعث عدم رشد مناسب بخش گوشی های هوشمند این شرکت گشته، و البته همین دلیل هم بزرگ ترین عامل در وقفه عرضه گوشی پرچمدار بعدی به حساب می آید تفاوت دیدگاه دو مدیرعامل است.

نادلا نشان داده که تا محصولی خاص و متفاوت با آنچه در بازار یافت می شود، توسعه داده نشود، چیزی از خط تولید به دست مصرف کننده نباید برسد. سرفس استودیو، سرفس بوک، سرفس پرو و سایر محصولات عرضه شده در زمان مدیریت کنونی شرکت گواهی بر این ادعا هستند. کیفیت خارق العاده و هماهنگی بالای سخت افزار و نرم افزار و البته نوآوری عواملی هستند که در همان نگاه اول به این محصولات، شما را مجذوب خود می کند، حتی ممکن است علی رغم عدم نیاز به این محصولات وسوسه خرید آن ها در شما افتاده باشد.

مصداق دیگر این تفکر هالولنز است، مایکروسافت هنوز این محصول انقلابی را برای مصرف کننده نهایی عرضه نکرده است، و عرضه آن صرفا محدود به توسعه دهندگان بوده است. البته که مایکروسافت می توانست این محصول را به صورت انبوه تولید کند و با توجه به خاص و نوآور بودن آن، موج عظیمی از خریداران راهی فروشگاه های مایکروسافت می شدند تا آینده را بر روی چشمان خود لمس کنند. اما در این صورت این موج احساسی اولیه در مدت زمان کوتاهی تبدیل به موج نارضایتی از دستگاه به واسطه عدم آمادگی محتوا برای آن می شد، این وضعیت می توانست به وجهه مایکروسافت آسیب جدی وارد سازد.

حال بیایید دوران بالمر و محصولات ارایه شده در آن دوره را اندکی باهم مرور کنیم، اولین نسل از خانواده سرفس، سرفس RT بود، محصولی که با توجه به عدم پختگی سیستم عامل و فقر استور به شکستی گران قیمت برای مایکروسافت مبدل گشت. شاید برخی بگویند این تبلت پایه گذار برندی شد که در نهایت در سرفس پرو ۳ به موفقیت رسید، اما حقیقت را باید از دیدگاه مشتری و بازار مورد بررسی قرار داد، به واقع روند تحقیق و توسعه این محصول می بایست در داخل شرکت انجام می گرفت، و پس آماده شدن سیستم عامل، محصول نهایی در بازار عرضه می شد. سرفس RT علاوه بر هزینه های گزاف تولید و بازار یابی که بر مایکروسافت تحمیل کرد، منجر به خدشه دار شدن اعتماد مشتریان گردید، مشتریانی که قادر به دریافت نسخه های جدیدتر ویندوز نشدند.

محصول دیگری که به خوبی نشان دهنده تفکر و فرهنگ همراه با عجله در مایکروسافت دوران بالمر بود، اکس باکس وان و به طور دقیق تر شکل عرضه این کنسول بود. مایکروسافت در ابتدای عرضه این کنسول را همراه با کینکت عرضه کرد، و این تصمیم باعث شد تا قیمت نهایی محصول از کنسول رقیب یعنی PS4 بیش تر گردد. در ابتدای شروع فروش کنسول مشتریان با توجه به نو و خاص بودن فناوری کینکت استقبال بالایی از آن کردند، و هجوم مشتریان به فروشگاه های مایکروسافت برای خرید اکس باکس وان باعث شد کنسول فروش خوبی را در آغاز تجربه کند، اما در گذر زمان و با توجه به کمبود بازی و محتوای ویژه کینکت، در مدت کوتاهی تب خرید اکس باکس از سر مشتریان افتاد، از سوی دیگر سونی بیش ترین استفاده را از این شرایط برد و با توجه به کمتر بودن قیمت محصول خود، مایکروسافت را در زمینه تعداد فروش کنسول جاگذاشت، کینکت هم علی رغم بهره گیری از فناوری های خاص و قدرتمند خود در نهایت به دکور اتاق نشیمن خریداران تبدیل گشت.

بالاگرفتن اعتراض کاربران نسبت به این مسئله و فروش بهتر PS4 در نهایت باعث شد تا مایکروسافت کینکت را کنسول جدا کرده، و فروش ان را اختیاری کند. برای فروش و موفقیت یک محصول در دنیای فناوری به جز بایستی توام باهم باشند، سخت افزار، نرم افزار، و در آخر وجود محتوای مناسب.

کینکت به لحاظ سخت افزاری پتانسیل بسیار بالایی دارد، کما اینکه در بسیاری از پروژه های علمی از این محصول استفاده های مختلفی شده است، مشکل کینکت به نه سخت افزار، بلکه کمبود بازی های مخصوص آن است.

در نقطه مقابل این دیدگاه نوع مدیریت نادلا را بررسی کنید، مدت ها از شروع ساخت و تحقیق و توسعه پروژه اسکورپیو گذشته است، اما هنوز از آن رونمایی نشده، در حقیقت در پشت پرده مدیر بخش اکس باکس مداوم در حال سفر است تا توسعه دهندگان بیش تری را همراه اکوسیستم اکس باکس سازد، به هر صورت گیمرها پیش از هر چیز در پی بازی و محتوای مناسب هستند، و عرضه زودهنگام اسکورپیو می توانست به برند اکس باکس ضربه بیش تری وارد کند.

 در بازار گوشی های هوشمند با توجه به رقابت بالای موجود در آن، کوچک ترین اشتباهی از سوی یک شرکت با صدمات جبران ناپذیری برای آن همراه خواهد بود. ری استارت های متعدد سیستم عامل (ویندوز موبایل، ویندوزفون ۷، ویندوزفون ۸) در طی دهه گذشته، که ناشی از عدم دوراندیشی مدیرعامل وقت مایکروسافت، و عدم توجه به خواسته های آتی کاربران از دنیای موبایل نشات گرفته بود، از یک سو باعث سردرگمی کاربران و از سوی دیگر باعث دلسردی توسعه دهندگان گشت، چرا که با هر سیستم عامل جدیدی که مایکروسافت بالمر عرضه می کرد، هسته سیستم عامل کاملا دست خوش تغییر شده، و توسعه دهنده مجبور بود اپلیکیشن یا بازی خود را از ابتدا برای سیستم عامل بنویسد، عاملی که در نهایت باعث دور شدن مهم ترین جز هر اکوسیستم نرم افزاری یعنی توسعه دهندگان از ویندوز فون گردید.

جایی هم برای دیگران بگذار

یکی از مهم ترین دلایل فراگیر شدن و محبوبیت ویندوز (کامپیوتر) تنوع شرکت های سخت افزاری است که در این اکوسیستم مشغول به ساخت سخت افزار هستند، مایکروسافت سال های تامین کننده نرم افزار و سیستم عامل بود و شرکت هایی نظیر HP، Dell، Acer و … سخت افزار دلخواه کاربران را می ساختند، و با برخورداری از بازوهای قدرتمند فروش خود، ویندوز را در سراسر دنیا تبدیل به سیستم عامل شماره یک کامپیوترهای شخصی کردند، مایکروسافت پس از سال ها همکاری با این شرکا دست به تولید محصولات انقلابی خود یعنی سرفس پرو ۳ و سرفس بوک زد، یعنی در حالتی که این شرکا جای خود را در بازار کاملا پیدا کرده بودند، و مشتریان تضمین شده ای داشتند، ردموندی ها بالاخره سخت افزار خود را نیز وارد بازار کردند. این سخت افزار هیچ گاه برای رقابت با دیگر شرکا وارد بازار نشد، سرفس به نوعی چراغ راهی بود برای دیگر شرکا تا به خوبی نحوه ساخت یک سخت افزار مدرن و انقلابی را از مایکروسافت یاد بگیرند، و در حال حاضر بسیاری از این شرکت ها کپی های متعددی از سرفس ها را روانه بازار کرده اند، امری که اتفاقا با استقبال مایکروسافت مواجه شده است، به هر صورت هدف واحد است، توسعه و افزایش سهم ویندوز ۱۰.

انقلاب سرفسی مایکروسافت باعث شد تا نه تتها شرکا سخت افزاری سنتی این شرکت نظیر دل، اچ پی، دست به ساخت محصولات هیبریدی بزنند، بلکه باعث شد تا شرکت هایی نظیر سامسونگ، هوآوی که بیش تر در زمینه گوشی های هوشمند شناخته شده اند، دست به کار شده و هرکدام سرفس خود را بسازند!

در دنیای گوشی های هوشمند اندورید بیش ترین سهم بازار را به خود اختصاص داده است، از روز ابتدایی عرضه این سیستم عامل، گوگل صرفا ارایه کننده سیستم عامل بود، و ساخت سخت افزار را دیگر شرکت ها بر عهده گرفتند، وضعیتی دقیقا مشابه مایکروسافت و شرکا آن، همین شرایط باعث شد تا شرکا سخت افزاری زیادی به گوگل ملحق شوند و دست به تولید گوشی اندرویدی بزنند، این وضعیت باعث شد تا از یک سو تنوع سخت افزاری زیادی برای کاربران ایجاد شود، و از سوی دیگر به واسطه شبکه توزیع و فروش قدرتمند این شرکت ها، اندروید در گذر زمان تبدیل به پر کاربرترین سیستم عامل گوشی های هوشمند گشت، گوگل هم بعد از چندین سال همکاری با دیگر شرکت ها بالاخره اولین دست پخت سخت افزاری خود یعنی پیکسل را به بازار معرفی کرد.

بدیهی است اگر در همان سال های ابتدایی پیکسل توسط گوگل وارد بازار می شد، دیگر جایی برای نفس کشیدن دیگر شرکت های سخت افزاری باقی نمی ماند، و این شرکت ها اکوسیستم نوپای اندروید را ترک می کردند.

حال بد نیست به وضعیت ویندوزفون در سال های گذشته نگاهی داشته باشیم، نام ویندوزفون از همان ابتدا با نوکیا گره خورده بود، شرکت قدرتمند و محبوبی که تعلق خاطر بالای کاربران به آن باعث شده بود تا بیش ترین سهم از این سیستم عامل را از آن خود کند، این وضعیت باعث شده بود تا کار برای ورود دیگر سازندگان به دنیای ویندوزفون دشوار شود، تلاش هایی از سوی سامسونگ و هوآوری و اچ تی سی در این زمینه انجام گرفت اما این همواره ناک بزرگ نوکیا را بر بالای خود می دیدند.

 

این وضعیت در صورت تداوم همکاری و حمایت مایکروسافت از دیگر شرکا می توانست تا حدودی متعادل شود، اما خرید نوکیا توسط مایکروسافت آب پاکی را بر روی دست دیگر شرکا سخت افزاری ریخت. خرید نوکیا و عرضه سخت افزار توسط مایکروسافت راه پیشرفت را در این اکوسیستم بر دیگر شرکت ها به بن بست تبدیل کرد، مشخصا زمانی که شرکتی خود سیستم عامل را توسعه می دهد، و خود سخت افزاری با کیفیت را در دست می گیرد، دیگر جایی برای شرکت دیگر باقی نخواهد ماند.

پس از به روی کار آمدن نادلا، وی در محاسبه های مالی این شرکت، خرید نوکیا را به عنوان یکی از زیان های مالی این شرکت در نظر گرفت. چرا که این خرید چند میلیارد دلاری با سود و بازگشت مالی برای ردموندی ها همراه نشد. پس از قرار گرفتن وی بر مسند مدیرعاملی مایکروسافت لومیا ۶۴۰، لومیا ۶۴۰ اکس ال، لومیا ۹۵۰، لومیا ۹۵۰ اکس ال و در آخر لومیا ۶۵۰ وارد بازار شدند، محصولاتی که برخی از آن ها در زمان مدیریت قبلی آماده شده بودند و مدیریت جدید صرفا پرده برداری از آن ها را انجام داد. اکنون مدت ها است که مایکروسافت گوشی جدیدی وارد بازار نکرده است، این توقف عرضه اتفاقی شرایطی را فراهم کرده تا شرکت هایی نظیر HP و Alcatel و Acer بتوانند به فروش نسبتا مطلوبی دست یابند و به نوعی خود را در بین طرفداران این سیستم عامل مطرح سازند.

در شرایط فعلی سهم فروش گوشی های ویندوزی از بازار گوشی های هوشمند کاهش یافته است، اما در نقطه دیگر سهم شرکا مایکروسافت در بین گوشی های ویندوزی افزایش داشته، امری که می تواند نوید حضور بیش تر دیگر سازندگان را بدهد. به هر صورت بدون حضور شرکا متعدد و بهره گیری از شبکه فروش آن ها، مایکروسافت به تنهایی نمی تواند خدمات سخت افزاری مناسبی را در نقاط مختلف دنیا ارایه دهد.

مایکروسافت پس از عرضه لومیا ۹۵۰ و لومیا ۹۵۰ اکس ال می توانست یک گوشی جدید با پردازنده قوی و چند گیگ رم ارایه کند، این گوشی شاید می توانست به فروش متوسطی هم دست پیدا کند، اما از یک سو به سبب فراهم نبودن نسخه ۶۴ بیتی ویندوز ۱۰ موبایل، و پروژه ویندوز روی آرم، این محصول نمی توانست توجه زیادی را به سوی خود جلب کند، و در نهایت باعث نارضایتی کاربران از گوشی جدید خود می شد، از سوی دیگر عرضه این گوشی به شدت بر فروش دیگر شرکا تاثیر منفی می گذاشت.

مایکروسافت نادلا تا الان شخصیتی شکیبا را از خود نشان داده، و هنگام برداشتن هر قدمی کاملا سنجیده عمل می کند، این وضعیت به خوبی مصداق ضرب المثل کار نیکو کردن از پر کردن است، می باشد. در وضعیت فعلی بسیاری از طرفداران نسبت به آینده ویندوز ۱۰ موبایل نگران و سردرگم هستند، و شاید یک سوال در ذهن بیش تر کاربران وجود داشته باشد: مایکروسافت چگونه می تواند ورق را برگرداند؟ سوالی که در نوشته های آتی بیش تر بدان خواهیم پرداخت.

نظر شما چیست؟ به نظر شما مایکروسافت چگونه می تواند اقتدار خود در دنیای کامپیوترهای شخصی را به دنیای گوشی های هوشمند بسط دهد؟

منبع : وینفون
1206 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
علی
پاسخ دهید سه شنبه 5 اردیبهشت 1396

۹۹/۹۹۹ درصد تحلیل های این سایت در خصوص آینده آبکی از آب درومدن

محمود
پاسخ دهید سه شنبه 5 اردیبهشت 1396

حتی شک هم نباید کرد که موفق میشه صد درصد با حضور وسیع برنامه نویسان و حضور سازندگان جدید مثل سامسونگ شیاومی،ویوو ،میزو،وایو،ودر اخر هم نوکیا حتی ذره ای نباید شک کنید ماکروسافت یونیورسالو اورد که با هر اپدیت دیگه برنامه نویسا بدبخت نشن و مجبور به بازنویسی نشن موفق شد و پروژه یونیورسال بسیار فراتر از حد انتظار پیشرفت و موفقیت نهایی شرکت هم با همین مورد رقم میخوره زمانی که برنامه با کیفیت باشه کاربر نا خوداگاه زیاد میشه و در اخر هم ساخت گوشی جدید که کاملا معقوله فعلا سامی و شیاومی هم وارد گود شدن تا گوشی ویندوزی بدن بعد از این دو گوشی تحریک رقبا برای ساخت گوشی جدید واقعا دیدنی میشه

Reza Mahdavian
پاسخ دهید سه شنبه 5 اردیبهشت 1396

موبایلی که نادلا میخواد معرفی کنه صددرصد مثل بمب میترکونه. هیچ وقت برای شروع دیر نیست. چند سال پیش خبری از سرفیس ها نبود و کسی سراغشون نمیرفت ولی الان سرفیس ترکونده. یا حتی ایکس باکس. این دو سال اخیر ایکس باکس خیلی موفق بوده.

  Mr UNTD
  پاسخ دهید سه شنبه 5 اردیبهشت 1396

  جالبه هاااا، شما کوچکترین مدرکی دال بر اینکه مایکروسافت در حال تولید یه گوشی که ردخور نداشته باشه رو در دست نداری ولی اومدی راحت ابراز اطمینان میکنی !!
  نظر شخصی من اینه که مایکروسافت منتظر هست تا ویندوز موبایل رو به اون پختگی و ثبات برسونه که بشه رو سرفیس فون بریزه و بده به مشتریا. فقط هم گوشی بالا رده بزنه و میان رده و احتمالا پایین رده رو واگذار کنه به شرکای سخت افزاری. این یوزرای الانم کلا همشون چه اینایی که تو اینسایدر ثبت نام کردن چه اونایی که نکردن همه یجورایی اینسایدرن و مایکروسافت داره استفاده میکنه ازشون برای آماده سازی نهایی ویندوز ۱۰ موبایل.

  خشایار
  پاسخ دهید چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396

  کسی که این مطلب رو نوشته کاملا تو خواب خرگوشی هست، شماهم ببخشید ولی جو میدین.
  مایکروسافت همین الان یک گوشی خفن بده، به چه درد میخوره؟؟؟
  هیچ نرم افزاری براش نیست، همین چند تا نرم افزار درست حسابی هم که بود رفتن، تو همین ایران نصف بیشتر بانکا ویندوز فون رو پشتیبانی نمیکنن، اسنپ و تپسی و … اصلا، یک استیج پخش میشد نمیتونستی شرکت کنی. بازی های درست حسابی نه. همین قابلیت مکالمه صوتی تلگرام هنوز رو ویندوز ۱۰ نیامده و …!!!
  این وضعیت تو خارج کشور به مراطب بدتره، هیچ کدوم از بانک های درست حسابیشون ساپورت نمیکنه، اوبر ساپورت نمیکنه و …
  اصلا همین الان سرفیس فون معرفی شد، دهن همه وا موند، هرکی میخره ۱ ماه نه ۲ماه استفاده میکنه، خسته میشه!
  ویندوز کامل اصلا با فتوشاپ و ویژوآل استودیو و اس کیو ال سرور رو گوشی به چه درد میخوره؟؟؟
  شما رو گوشیتون اسنپ بیشتر میخوای یا فتوشاپ؟؟؟؟ همراه بانک و گوگل مپ میخوای یا نسخه کامل پاور پوینت؟؟؟
  مایکروسافت هیچ برنامه ای نداره، اگه داشت حداقل تو این مدت با پولم شده شرکت هارو مثل فیسبوک تشویق میکردن به نوشتن برنامه های یونیورسال، یا حداقل همون قبــــــــلی هارو نگه میداشت!

  M
  پاسخ دهید پنجشنبه 7 اردیبهشت 1396

  دوست عزیز…حرفت درست…موبایلی ک نادلا معرفی کنه انده موبایله و میترکونه…
  ولی تا حالا ب این فک کردی ک چن درصد توان خریدش رو دارن؟
  چ برچسب قیمتی داره؟
  وقتی همه میدونن مایکروسافت هدفش بازار کسب و کاره پس این موبایل برای آدمای عادی مثل ما چ فایده ای داره؟
  و حرف آخرم ک قبلنم گفتم…
  مایکروسافت اگه کامپیوتر جیبی هم بزنه با این استور و وضعیت هیچ کاری نمیتونه پیش ببره….
  همه برنامه ها یا از دو تا سیستم عامل دیگه عقبترن یا کمبودهایی دارن…
  کرش هم ک خیلی زیاده خیلی….مخصوصا تو بازیا…
  من ب نظرم اصلا برنامه نویسا نظرات ویندوزفونیا رو نمیخونن…چ بازی چ برنامه…برای همین تلگرام و اینستا چند ماه فیدبک دادیم هممون؟
  تلگرامم اگه حجم ایمیل ها و فیدبکا اینقد بالا نمیرفت همینقدم تغییرش نمیدادن…
  خودم برای بازی فیفا ۱۷ چندبار ایمیل زدمو فیدبک دادم حتی تو صفحه اینستا و توییتر فیفا کامنت گذاشتم چندبار اما هنوزم همون مشکلات هستش…ن فقط من خیلیا کامنتاشون هست میتونید برید ببینید اما اصلا انگار ن انگار…
  منی ک اینقد ویندوزفونو دوس داشتم و متعصب بودم الان ازش متنفر شدم

محمود
پاسخ دهید سه شنبه 5 اردیبهشت 1396

الان شرکت میزو نمونه ای از گوشی میزو پرو ۷ رو با نسخه ویندوز ده برای شروع همکاری با ماکروسافت اماده میکنه حتما هم در تمام دنیا فروخته میشه هم شیاومی هم سامسونگ وهم میزو هر ۳ عرضه جهانی و انلاک هستنپس نگران اومدن به ایران نباشید این ۳ گوشی حتما وارد ایران میشن حتما

soroosh930
پاسخ دهید سه شنبه 5 اردیبهشت 1396

نادلا هرچی رو رو نمایی کرده تا الان لنقلابی بوده. موبایل هم اگر بخواد بده قطعاً انقلابی میده. الکی نیومده با کوالکام قرارداد ساخت تراشه آرم ببنده. حالا هم که کارخونه طولید موبایل هم داره. ویندوز ۱۰ موبایل رو هم که داره تلاش میکنه فیکس کنه و استورشم هر روز داره بهتر میکنه. فقط کافیه وین ۱۰ کامل رو روی موبایل بیاره اونوقته که حتی توسعه دهندگان اندروید و ای او اس هم بیاد واسه وین ۱۰ اپ بنویسن. فرض کن شما توصعه دهنده باشی. نمیای واسه وین ۱۰ یونیورسال که روی همه ی هالو لنز ها- تبلت ها – پی سی ها- هاب ها- موبایل ها. لبتاپ ها در حال استفاده ست اپ بنویسی ؟ استفاده و درامد از اپ ش ده برابر باقی سیتم عاملا میشه
من خوشبینم. هرچند این وینفون که دستمه داره اذییت میکنه. ولی میدونم این مال نادلا نیست و به دل نمیگیرم

  soroosh930
  پاسخ دهید سه شنبه 5 اردیبهشت 1396

  چقد غلط املایی داشتم 🙂 شما ببخشید دیگه سرم تو کیبورد بود :). مدیران سایت لطفا مثل زومیت گذینه ی ویرایش کامنت اضاف کنین

  محمود
  پاسخ دهید سه شنبه 5 اردیبهشت 1396

  دوست من حرف شما کاملا اشتباهه کاملا میدونی چرا همه جا هم گفتم اینجا هم میگم با اطلاعات دقیق بنده هرگز و هرگز ویندوز ده بر روی موبایل نخاهد اومد هرگز چون پوسته های متفاوت و تاچینگو اسکرین متفاوتی داره حرف شما عقب گرد به کارهای مدیر عامل قبلی هست اخه اگه ماکروسافت ویندوز ده رو روی ای ار ام بر روی موبایل بیاره یعنی همون کار مدیرای قبلی هر دو سال یه سیستم عامل و باز هم اجرا نشدن برنامه ها در گوشی های قدیمی برنامه های x86خب به نظر خودت اینقدر عقلسشونو از دست دادن که اگه قصد انجام این کارو دارن دیگه رد استون ۳ برای چیشونه یک راست ویندوز ده موبایلو میزارن کنار میگن شکست خوردیم رفتیم سراغ ویندوز ده پی سی روی موبایل پس اینو بدون ویندوز ده موبایل همینی که هست خواهد بود و هیچ وقت پای ویندوز ده پیسی به موبایل باز نمیشه ونخواهد شد چون رسما اعلام شکست پروژه موبایل خواهد بود چون باز هم باید هسته و پوسته ویندوز ده پی سی رو برای اجرا در موبایل دستکاری کنن بازم خرج اضافه کلی باگ و راهی به مراتب سخت تر از الان هیچ وقت این اتفاق نمیوفته دلتونو خوش نکنید این سیستم عامل ویندوز ده پی سی مال پی سی هست و خواهد بود اگه میبینید ماکروسافت میخاد روی ای ار ام ویندوز پی سی رو بیاره دلیلش اینه که پردازنده ارزونه دوم اینکه مصرف باتری ۵ برابر بهتر از اینتل هست و به راحتی میتونن لپ تاب ارزون بسازن کا کار سرفیس رو انجام میده اما ارزونه و باتری بسیار بهتری داره این دلیل اوردن ویندوز پی سی روی ای ار ام هست باتری هزینه کمتر فروش بالاتر در لپتاب وتبلت همین نه اینکه بیان بازو باز پسرفتو بپذیرن دوباره عقب گرد کنن و سیستم عامل جدیدی بیارن مثل ویندوزفون ۷ یا ۸ که باهر اپدیت نصفگوشیا به هیچ دردی میخوردن ماکرو این ایرادو یه بار برای همیشه حل کردو تمومش کرد شما چه اولین بیلد ازمایشی ۱۰۵۰مال دو سال پیش رو داشته باشی چه اخرین بیلد رد ۳ همه برنامه ها در هر دو گوشی قابل نصبه دیگه گوشی قدیمیا از کار افتاده و بدرد نخور نمیشن اگه ماکروسافت بخاد این کاری که شما مد نظرته بکنههمین فردا باید اعلام کنه توسعه ویندوزموبایل ده به پایان رسید چون قراره بازم یه سیستم عامل جدید بزاریم رو موبایلامون ویندوز ده موبایل تنها سیستم عامل موبایل باقی هستو خواهد بود دلتونو خوش نکنید ماکروسافت به هیچ وجه ممکن این اشتباهو دوباره نمیکنه

   یاسر
   پاسخ دهید سه شنبه 5 اردیبهشت 1396

   منطقی ترین حالت همین هست امکان اومدن سیستم عامل با ز طراحی روی موبایل یه جورایی نشدنیه کاملا درسته ممنون اقا محمو از تحلیل بسیار قشنگتون کاملا منطقی و با استدلال صحبت میکنید همیشه دنبال کامنتای شما میگردم در سایت از دوستان سایت خواهشا ایشون رو جزو نویسندگان سایت قرار بدید سایت به همچین ادمایی که با اطلاعات مفید میتونن کمک کنن احتیاج داره از این اقا محمود پیامبر بخواید نویسنده بشه اقای زمانی تا حالا بهشون نگفتید نویسنده بشن ازشون بخواید

   soroosh930
   پاسخ دهید چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396

   رفیقم. ویندوز ۱۰ برای صفحات لمسی طراحی شده. و در صفحات با سایز مختلف میتونه مچ بشه پس میشه همونطور که روی تبلت های ۹ اینچی وین ۱۰ کامل رو دارن میفروشن. روی گوشی ۶ اینچی هم بذارن. و بعد مایکروسافت پتنت تبدیل گوشی به تبلت رو ثبک کرده و روزی روی اون هم قرار میده. بعدش هم در همین لحظه هم توسعه دهنده ها در حال ساخت برنامه یونیورسال هستند. برنام ای که روی پی سی هم اجرا میشه. پس سیستم عامل جدیدی به حساب نمیاد اگر بخواد رو گوشی بزنه. باز هم همون رویه ادامه پیدا میکنه چه بسا شوق و انگیزه بیشتری هم میگیرن. در ضمن اگر هم بخواد وین ۱۰ کامل رو روی گوشی بیاره قطعا زمانی میتونی ازش استفاده کنی که به صفحه نمایش بزرگتر متصل بشه. یعنی همین وین فون روی گوشی هست پس همونطور که گفتی رد استون ۳ هم ادامه داره. هسته رو وین ۱۰ ۶۴ بیتی روی موبایل قرار میگیره نرم افزار های یونیورسال رو استفاده میکنیم. و با اتصالش به نمایشگر بزرگ یک وین ۱۰ کامل رو داریم. کاملاً منطقی بنظر میاد. با اینکارش یک انقلاب میکنه.. اصلا تنها راهی که مونده برای نجات ویندوزفون همینه.
   اونوقت برای کسانی که کار های دفتری. آماری. محاسباتی. دانشجویان. حتی دانش آموزان یک دیوایس رویایی خواهد بود. دیگه نیازی به حمل لبتاپ ندارن.
   بنظرم شدنی هستش و خیلی انقلابی. همه چیزشم دارن در حال حاضر

    hamed
    پاسخ دهید چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396

    @sorosh
    ببین کانتینیوم همچنین هم خوب نیست، نمیدونم تجربشو داری یا نه
    همیشه نیاز به برق داری، همیشه نیاز به مانیتور و موس و حالا کیبورد، تازه داک هم می خواد حمل کنی،داک نباشه باید کامپیوتر وین ۱۰ باشه
    .
    پس جای لپتاپو با وضع الانش نمیتونه بگیره، به نظرم مایکروسافت بتونه یه ماژوله پروژکتور همراه داک درست کنه، اونوقت فقط اتصال به برق باشه و فقط همونو حمل کنیم و از خود گوشی به عنوان موس و کیبورد استفاده کرد، غیر این به نظرم کانتینیوم مسخره بازیه و ویژگی ای نیست که باهاش بشه گوشیو فروخت

   hamed
   پاسخ دهید چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396

   دوست عزیز چی میگی کجاش همه نرم افزار ها روی بیلد های اولی تا اخری اجرا میشن، وقتی پشتیبانی بیلد های اولی تموم میشه، توسعه دهندگان هم سیستم نرم افزاری مورد نیاز رو بروز می کنن که نرم افزارشون بهتر کار کنه اونوقت روی بیلد …۱۰….۵۰ کار نمی کنه.خودم یه تعدادی نرم افزار رو توی ویندوز ۱۰ اولیه پیدا نکردم، حالا این به کنار
   کلا همتون بگین کم بودن نرم افزار مشکل مایکروسافت سیستم عامل عوض میشد مشکل جذب توسعه هنده بود ولی خب تا کاربر باشه توسعه دهنده هست کاربر نمی تونست نمی تواند جذب کند
   ولی شما متعصبید درک نمی کنی رابط کاربری و کاشی هارو دوست دارید
   با جابه‌جایی کاشی ها و تصویر زمینه دلخوشید
   اما کاربری که ازادی اندروید تو رابط کاربری رو چشیده تو سریع دم دست بودن همه چی رو دیده، بهترین قابلیت های شخصی سازی رو دیده
   وقتی میاد سمت لومیا اول می بینه دوتا بخش داره یکی مترو یکی نرم افزارا، خوب خوبه دم دسته همه چیز، ولی بعد یه ماه دلشو میزنه اخه سمت چپ چیزی نیست چرا؟ معلوم نیست؟
   نمیشد یه چیز مثل بلک بری هاب یا اصن خود اوتلوک رو سمت چپ قرار میداد؟
   ببینید قبول کنید رابط کاربری ضعیفه سلیقه ها و نیاز دنیارو پاسخگو نیست
   من هنوز تو کف ارولانچر مایکروسافتم واسه اونا یه لانچر خوب و سریع و نرم میسازه تازه سمت چپشم یه بخش معرکه داره بدرد بخوره حتما ببینید
   اونوقت رابط کاربری خودش…. خداییش
   هوففف من که دوستندارم امیدوار باشم خداییش با این رابط کاربری منو دیگه متقاعد نمی کنه

  Mr UNTD
  پاسخ دهید چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396

  داداش جسارتا بنظر میاد که شما تو این زمینه سررشته اصلا نداری. لازمه عرض کنم که ویندوز دسکتاپ هرگز روی موبایل نمیتونه بیاد و نمیاد. این رو از فکرتون کامل بیرون کنید. اصلا امکان نداره.
  بنظر من اگه همین پروژه یونیورسال جواب میداد کافی بود. ولی متاسفانه به قول توسعه دهنده برنامه AIMP که گفت بستر یونیورسال بشدت ضعیف و ناپایداره، متاسفانه پروژه یونیورسال هم تا الان جوابگو نبوده. نرم افزارایی که بر اساس این بستر ساخته میشن چه تو موبایل چه کامپیوتر بشدت ناپایدارن. ضعیف هم هستن البته، بعنوان مثال مرورگرها
  من خودم دلم با اسن سیستم عامله و برای اولین باره که تو زندگیم یه گوشی رو برای مدت بیشتر از یه سال نگه داشتم و داره دو ساله میشه، ولی بنظرم ویندوز موبایل آینده‌ای نداره

HaMeD
پاسخ دهید سه شنبه 5 اردیبهشت 1396

خیلی حال میکنم با این تحلیل هایی که با دلایل قانع کننده بیان میشه، اصلا لذتی که تو حرف منطقی زدن هست تو روندن پورشه نیست😉 حالا چه بهتر که مثل این پست در راستای مثبت اندیشی هم باشه و امیدوار کننده❤

iman
پاسخ دهید سه شنبه 5 اردیبهشت 1396

Microsoft =! Mobile

HP Elite X3
پاسخ دهید سه شنبه 5 اردیبهشت 1396

وقتی رسیدم به عکس HP Elite X3 دیگه نتونستم ادامشو بخونم !!!
.
.
مدیرای محترم سایت …
کی این گوشیو موجود میکنین پس ؟؟؟

RedDeath
پاسخ دهید سه شنبه 5 اردیبهشت 1396

کاور پست خیلی زشته عوض کنید ! انگار با paint ساخته شده !

ehsann682000
پاسخ دهید سه شنبه 5 اردیبهشت 1396

نگرانی چیه؟ اینا ما رو به پشمشون هم نگرفتن. بیرون کشید باید از این ورطه رخت خویش

h
پاسخ دهید سه شنبه 5 اردیبهشت 1396

یونیورسال امیدوار کنندهست . اگه گوشیهای مبتنی بر ویندوز ده بیاد به خاطر پروژه یونیورسال به ویندوز موبایل هم توفیق میرسه .

mosi
پاسخ دهید سه شنبه 5 اردیبهشت 1396

من ک ی هفتست از شرش خلاص شدم و نوکیا و ویندوز رو بوسیدم گذاشتم کنار و از اس ۷ ادج خودمم خیلی راضیم

  hamed
  پاسخ دهید چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396

  مبارکت باشه. لذت ببر، یه لینوکسم کنارش نصب کن با اسکرینشیر مثل کانتینیوم دسکتاپم داشته باش کار نداره موس و کیبورد میخواد،اصن رام رمیکس او اس بریز کانینیوم رو پیشفرض داره نمیدونم داک میخواد یا نه، دابلتپ و گلنسم که داری، …من که می خوام کلا برم سمت لینوکس و متن باز خخ ،بدرد من نمی خوره

Reza Mahdavian
پاسخ دهید سه شنبه 5 اردیبهشت 1396

ایمیل نرم افزار ایرانی و پرکاربرد اسنپ
info@snapp.cab
همه دوستان واسه نسخه ویندوزی درخواست بدن

Ali
پاسخ دهید سه شنبه 5 اردیبهشت 1396

واقعا زیبا تحلیل شده بود لذت بردیم سپاس 🙏 نادلا واقعا مدیر لایقی هست حتما برای موبایل هم برنامه ریزی بلند مدتی داره

sayan
پاسخ دهید چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396

نزدیک به دو سال از آپدیت ویندوز ۸.۱ به ده میگذره ، و خیلی از گوشی ها بترتیب از دور آپدیت های بعدی خارج میشوند و مایکی چند درصد کاربرانش رو از دست داد و اشتباه بزرگی انجام داد این هم مختص ساتیا نادلا است بلاخره هر مدیری اشتباهاتی دارد ، چرا که عوض اینهمه آپدیت ویندوز ده ، ویندوز ۸.۱ رو تا نسخه ۹ آپدیت میداد و گوشی ها ی متنوع ویندوزی میزد حداقل تعداد کاربرانش رو چند برابر کرده بود ، نه اینکه کاربرانش رو ازدست بده که مبخواد سرفیس فون موبایل بده که شاخ موبایل ها بشه ، البته هر وقت این شاخ موبایلش هر موقع بهینه شد میتوانست بده بیرون و با یک تیر دو نشان میزد ، افسوس که زمان به عقب بر نمیگرده تانادلا اشتباهش را جبران کنه سرفیس فون هم بیاد باز مایکی تو موبایل خواهد لنگید همانطور که غول نوکیا تو این سبستم عامل شکست خورد و علتش مایکی خودش بود ،،،،،،

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , ,