bb-8-windows-10-mobile-hero

آخرین آمار منتشر شده توسط AdDuplex نشان می دهد که ویندوز ۱۰ موبایل سهم خود را در کل بازار ویندوز فون تقریبا ثابت نگه داشته و مقدار آن در ماه ژوئن حدودا ۱۱ درصد است. اگر بخواهیم دقیق تر به آمار نگاه کنیم، هم اکنون ویندوز ۱۰ موبایل ۱۰.۹ درصد ار بازار ویندوز فون را در اختیار دارد که نسبت به ماه گذشته، تنها ۰.۵ درصد افزایش داشته است. در ادامه با وینفون همراه باشید تا این آمار را دقیق تر بررسی کنیم.

هنوز هم سهم عمده ی این بازار، با ۷۸.۸ درصد در دستان ویندوز فون ۸.۱ است. در ادامه، ویندوز فون ۸.۰ با ۷.۴ درصد و ویندوز فون ۷.x با ۲.۹ درصد در مقام های سوم و چهارم قرار دارند.

os-world-june

بدیهی است که اکثر کسانی که توانایی به روز رسانی به ویندوز ۱۰ موبایل را داشته اند، این به روز رسانی را دریافت کرده اند. اگر چه ما انتظار داریم با انتشار ویندوز ۱۰ موبایل برای لومیا آیکون و چند دستگاه دیگر، این آمار تغییراتی داشته باشد، ولی احتمالا این تغییرات بسیار جزئی خواهد بود.

آمار و ارقام ماه گذشته نشان داده بود که ۷۵ درصد از این تعداد، دستگاه های به روز رسانی شده به ویندوز ۱۰ موبایل هستند و دستگاه های تازه خریداری شده نبوده اند.

مایکروسافت تقریبا در انتشار وسیع ویندوز ۱۰ موبایل تکاپوی زیادی نکرده و با عدم انتشار آن برای گوشی های پایین رده که حافظه ی رم ۵۱۲ مگابایتی دارند، باعث شده این آمار پایین بماند. به نظر می رسد اگر مایکروسافت می خواهد که ویندوز ۱۰ موبایل رشد داشته باشد، مجبور است که بر فروش دستگاه های جدید تکیه داشته باشد. علاوه بر این، کاربران برای دریافت ویندوز ۱۰ موبایل نیاز به دانلود یک برنامه ی جداگانه (Upgrade Advisor) دارند، که این نوع انتشار به روز رسانی، روش معمول و استانداردی در به روز رسانی گوشی ها به حساب نمی آید.

در بیش تر ارزیابی هایی که اخیرا بین تمام سیستم عامل ها انجام شده، کل سهم ویندوز فون، ۱ تا ۳ درصد از کل بازار گوشی های هوشمند بوده است. اگر فقط ۱۱ درصد از آن سهم ۱ تا ۳ درصدی را ویندوز ۱۰ موبایل تشکیل دهد، می بینیم که در واقع این سهم بسیار ناچیز است.

آمار ویندوز ۱۰ موبایل به تفکیک مدل گوشی ها:

در حالی که روز به روز شرکت های بیشتری در حال انتشار دستگاه های مبتنی بر ویندوز ۱۰ موبایل هستند، ولی سهم آن ها نسبت به سهم کل این بازار بسیار ناچیز است. اعداد AdDuplex نیز نشان می دهد که نزدیک به ۹۹ درصد (۹۸.۷۴) از سهم کل دستگاه های مبتنی بر ویندوز ۱۰ موبایل (بومی و ارتقا یافته)، در دستان مایکروسافت است. آلکاتل OneTouch با سهم ۰.۵۱ با فاصله ی بسیار زیادی در مقام دوم قرار دارد و شرکت های HTC و BLU به دنبال آن هستند.

w10m-oem-june

از قضا، این موضوع دقیقا برعکس آن چیزی است که مایکروسافت می خواهد. آن ها می خواهند که دیگر شرکت های سازنده ی گوشی، رشد کنند و تولید محصولات پایین رده و میان رده را بر عهده بگیرند، ولی تا کنون چنین اتفاقی نیفتاده است.

بر اساس آمار تفکیک شده، می بینیم که لومیا ۵۳۵ با ۱۳.۴ درصد سهم، در صدر لیست گوشی های مبتنی بر ویندوز ۱۰ موبایل قرار گرفته است و در ادامه، مقام های دوم سوم در اختیار لومیا ۶۴۰ با ۱۱.۹ درصد و لومیا ۵۵۰ با ۱۱.۲ درصد، می باشند.

گوشی گران قیمت لومیا ۹۵۰ نیز با ۶.۱ درصد از بازار ویندوز ۱۰ موبایل، در مقام پنجم قرار دارد. به همین ترتیب، لومیا ۶۵۰ با ۴.۳ درصد در مقام هفتم و  لومیا ۹۵۰ XL با ۳.۶ درصد در مقام نهم قرار دارند. واضح است که لومیا ۹۵۰ فروش بیشتری نسبت به لومیا ۹۵۰ XL داشته است.

windows10m-device-june

مایکروسافت هنوز هم در بخش موبایل نیاز به تلاش زیادی دارد. در حالی که سیستم عامل به طور پیوسته بهبود یافته است، ولی قبل از این که کاربران دوباره شروع به خرید دستگاه ها کنند، نیاز به تلاش بیش تر و سخت افزار جذاب تر وجود دارد.

در چند ماه آینده، ما باید نظاره گر این باشیم که آیا HP با گوشی HP Elite x3 که “super phone” لقب گرفته، موفقیتی کسب خواهد کرد.

نظر شما چیست؟ آیا در آینده شاهد افزایش سهم این سیستم عامل خواهیم بود؟

منبع :

WINDOWSCENTRAL

1141 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
اسمارت
💔 0 پاسخ دهید پنج شنبه ۳ تیر ۱۳۹۵

منهم بعد از بررسی هایی که کردم قراره وارد این ۱۱ درصد بشم و لومیا ۶۵۰ بخرم تا یه مدت ببینم چی میشه.فقط نمیدونم یه سیم بخرم بهتره یا دو سیم.چون یه گوشی ساده هم دارم که حداقل پنج روز شارژ نگهمیداره! حالا کسی اگه اطلاع داره بگه یک سیمکارته آیا مزیتی داره نسبت به دو سیم کارته اش؟ مثلا از نظر مصرف باتری و بقیه موارد؟

  پروفسور زووم
  💔 0 پاسخ دهید جمعه ۴ تیر ۱۳۹۵

  گوشی خوبیه. حالش رو ببر
  خدایش این پیشنهاد خرید سرفیس بوک رو ببینید، سرفیس بوک بعلاوه لومیا ۹۵۰ همون قیمت پایه ۱۶۵۰ یورو، تازه قسطی طی یک سال بدون سود
  https://www.cyberport.de/microsoft-surface-book-core-i5-128-gb-8gb-win-10-pro-plus-lumia-950-ds-white-1H16-10L_11155.html

   اسمارت
   💔 0 پاسخ دهید جمعه ۴ تیر ۱۳۹۵

   یه سیم یا دو سیم؟! 😐

    mohAmad
    💔 0 پاسخ دهید جمعه ۴ تیر ۱۳۹۵

    MN 650 tk sim daram
    Khyli raziyam moshkli hm nadashte fqt org mikhm k nadade fln
    Tk sim b marateb bhtare o moshkelat kmtari dare

  -Arash-
  💔 0 پاسخ دهید جمعه ۴ تیر ۱۳۹۵

  سلام. من دو سیم دارم مصرف باطریش خیلی خوبه، یعنی فراتر از حد انتظار از یه گوشی پنج اینچیه، دلیل اصلیش هم فکر کنم به خاطر اسنپدراگون ۲۱۲ باشه که سومین یا چهارمین چیپست از نسل ۲xx هست که خوب بهینه شده.
  از نظر مزیت که دو سیم به تک سیم مزیت داره. مشکل خاصی هم نداره توی بیلد های رسمی. اما توی بیلد های پیش نمایش فعلی میگن گوشی های دو سیم مشکل دارن که توی آپدیت رسمی حل میشه.
  در کل دو سیم بگیری بهتره، سیم دوم یه روزی به کارت میاد

Alireza
💔 0 پاسخ دهید جمعه ۴ تیر ۱۳۹۵

من از مسئولآن وینفون یه سوال دارم
این راهنمای استفاده از گفیت کارت که قرار دادید آیا برای ویندوز ۱۰ هم همین روش رو باید استفاده کنیم؟؟؟

  علی گلشن
  💔 0 پاسخ دهید جمعه ۴ تیر ۱۳۹۵

  عزیز آموزش بخش گیفت به روز رسانی شده و نحوه ی خرید از استور ویندوز ۱۰ موبایل رو هم توش نوشتیم

امین
💔 2 پاسخ دهید جمعه ۴ تیر ۱۳۹۵

سلام
انصافا این بیلد آخریه خیلی سریع و روونه . منظورم بیلد رسمیه . رو گوشی خواهرم خیلی خوب جواب میده .

امیرمحمد
💔 4 پاسخ دهید جمعه ۴ تیر ۱۳۹۵

چقد زیاد ….

Amir
💔 11 پاسخ دهید جمعه ۴ تیر ۱۳۹۵

خبر خنده داری بود
اخه مورچه چیه کله پاچش چی باشه

  نیما
  💔 2 پاسخ دهید جمعه ۴ تیر ۱۳۹۵

  من که دیگه از لومیا ۹۳۰ ناامید شدم تو بیلد رسمی اخری دو دقیقه بازی میکنی گوشی بخاری برقی میشه
  میکروفونش داغونه و ظاهرا هیچ راهی به جز تعمیر سخت افزاری نیست
  دوربینشم با ویندوز۱۰ دیگه مثل ۸.۱ چنگی به دل نمیزنه
  فعلا نه پولی واسه تعمیرش دارم نه پولی واسه خرید گوشی جدید
  شده یه پاره اجر که جلو چشممه و کارش در اوردن حرص منه
  کسی همین طوری خریداره تا حداقل جلو چشمم نباشه!!!؟!!!

farhad delavar
💔 2 پاسخ دهید جمعه ۴ تیر ۱۳۹۵

بیچاره کسایی که از ویندوز فون ۷ استفاده میکنند…
چطور باهاش کار میکنند،بدون حتی یک قابلیت…بیچاره ها…

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,