microsoft-says-next-windows-10-mobile-build-likely-to-launch-next-week-504593-2

ویندوز ۱۰ موبایل در اوایل سال جاری عرضه شد. این سیستم عامل در دسترس بسیاری از دستگاه های ویندوز فونی محبوب قرار نگرفت، که همین موضوع باعث شد ویندوز ۱۰ موبایل نتواند مقدار زیادی از سهم بازار را به دست بیاورد. اگر به یاد داشته باشید، در گزارش قبلی که مربوط به ماه جولای بود، این سیستم عامل ۱۱.۹ درصد از سهم بازار را در اختیار داشت که در مقایسه با سهم ویندوز فون ۸.۱ بسیار ناچیز است. در ادامه با وینفون همراه باشید.

امروز AdDuplex در گزارشی، آمار مربوط به ماه آگوست دستگاه های ویندوزی را منتشر کرده است. بر اساس این گزارش، این سیستم عامل در حال حاضر ۱۴.۰ درصد از سهم بازار را در اختیار خود گرفته است که نسبت به آمار ماه گذشته، ۲.۱ درصد رشد داشته است. از سوی دیگر، ویندوز فون ۸.۱ نیز در حال حاضر ۷۷.۳ درصد از سهم بازار را در اختیار دارد.

adduplex-windows-device-statistics-report-august-2016-8-638

این گزارش همچنین اظهار می دارد که به روز رسانی سالگرد ویندوز ۱۰ موبایل در حال حاضر، ۵۲.۴ درصد از سهم این سیستم عامل را درست دارد. جالب است که این به روز رسانی، در حال حاضر بیش از نسخه ی ۱۵۱۱ ویندوز ۱۰ موبایل، که در بازار ۴۱.۳ درصد سهم دارد، کاربر دارد. نکته ی جالب تر این است که تنها یک هفته از انتشار رسمی به روز رسانی سالگرد می گذرد!

علاوه بر این، نسخه ی رد استون ۲ ویندوز ۱۰ موبایل (برای اعضای اینسایدر) در حال حاضر بر روی ۶.۳ درصد از دستگاه های ویندوز ۱۰ موبایل در حال اجرا می باشد – که این آمار نیز بسیار قابل توجه است، زیرا مایکروسافت در هفته ی گذشته نخستین بیلد رد استون ۲ را برای اعضای اینسایدر ویندوز ۱۰ موبایل عرضه کرد.

adduplex-windows-device-statistics-report-august-2016-9-638

به آمار سهم گوشی های مختلف بپردازیم، لومیا ۵۳۵ هنوز هم بیش ترین سهم را در میان تمام دستگاه های ویندوز فونی در اختیار دارد و سهم آن در بازار، ۱۲.۳ درصد است. پس از لومیا ۵۳۵ نیز، لومیا ۵۲۰ با ۱۰.۴ درصد، لومیا ۶۴۰ با ۹.۸درصد، لومیا ۶۳۰ با ۸.۱ درصد و لومیا ۶۳۵ با ۶.۳ درصد به ترتیب در جایگاه های بعدی قرار دارند.

adduplex-windows-device-statistics-report-august-2016-5-638

از بازار موبایل که عبور کنیم، در حال حاضر نسخه ی ۱۵۱۱ ویندوز ۱۰ دسکتاپ، ۷۷.۲ درصد از سهم بازار ویندوز ۱۰ رایانه های شخصی را در اختیار خود گرفته است. برای کسانی که با این نسخه ها نا آشنا هستند باید بگوییم که نسخه ی ۱۵۱۱، به روز رسانی نوامبر برای ویندوز ۱۰ می باشد که مایکروسافت در ماه نوامبر سال گذشته منتشر کرده بود. از سوی دیگر، نسخه ی اولیه ی ویندوز ۱۰ هنوز هم بر روی ۶.۱ درصد از تمام رایانه های شخصی مبتنی بر ویندوز ۱۰ در حال اجراست که بسیار جالب است. در نهایت، به روز رسانی سالگرد ویندوز ۱۰ نیز، ۱۶.۲ درصد از سهم تمام رایانه های شخصی ویندوز ۱۰ را در دست دارد – که البته به احتمال زیاد در ماه آینده سهم بسیار بیشتری را در بازار به دست خواهد آورد، زیرا مایکروسافت هنوز این به روز رسانی را برای تمام کاربران منتشر نکرده و عرضه ی آن ادامه دارد. اما در مورد رد استون ۲، تنها ۰.۶ درصد از کاربران در حال استفاده از نسخه ی رد استون ۲ ویندوز ۱۰ بر روی رایانه های خود هستند که در مقایسه با آمار موجود برای ویندوز ۱۰ موبایل، وضعیت بسیار متفاوت است.

adduplex-windows-device-statistics-report-august-2016-10-638

با نگاه به این گزارش، به نظر می رسد سیاست جدید این غول بزرگ، یعنی ارائه ی ویندوز به عنوان یک سرویس، به خوبی حواب داده است. بیش از ۱۶ درصد از کاربران در حال حاضر در حال استفاده از جدید ترین به روز رسانی  ویندوز ۱۰ بر روی رایانه ی خود هستند و بیش از ۵۰ درصد از کاربران ویندوز ۱۰ موبایل  نیز در حال اجرای آخرین به روز رسانی عرضه شده هستند که در مقایسه با به روز رسانی های قبلی، کاملا یک پیشرفت بسیار بزرگ برای این شرکت محسوب می شود.

نظر شما در مورد این آمار و ارقام چیست؟

منبع :

MSPOWERUSER

1983 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
AmirNSR
پاسخ دهید چهارشنبه 2 شهریور 1395

یه سوال نا مرتبط.
آپدیت رد استون گوشی رو زدم آپدیت بشه الان نزدیک سه روزه روشنه گوشی و حدود ۵۰ گیگ از حجم منو خورده اما تموم نمیشه.
چکار باید کرد؟

  hooman
  پاسخ دهید چهارشنبه 2 شهریور 1395

  تنها راهش ریست کردن گوشی بعد گرفتن آبدیته

   H@med
   پاسخ دهید پنجشنبه 3 شهریور 1395

   ریست هم فایده نداره ! گوشی داداش منم همینطوریه (۷۳۰) ، ریست که هیچی دانگرید به ۸.۱ و آپدیت دوباره به ۱۰ و آپدیت به رداستون ، دوباره رو یه درصد گیر کرد . کسی راه حل بهتری سراغ نداره ؟؟

    AmirNSR
    پاسخ دهید دوشنبه 7 شهریور 1395

    دقیقا. منم دانگرید کردم به ۸.۱ دوباره آپگرید به ۱۰ و بازم تو آپدیت گیر میکنه

  امین
  پاسخ دهید چهارشنبه 2 شهریور 1395

  دابل تب گوشی من هر وقت دوست داشته باشه کار میکنه کلا چه مشکلی داره به نظرتون؟ لومیا ۷۳۰

امین
پاسخ دهید چهارشنبه 2 شهریور 1395

سلام
نمیدونید حالا که گوشیهای جدید سایر شرکت ها مثل اون شرکت اسپانیاییه یا شرکت ژاپنیه عرضه شدن سهم ویندوزموبایل در کل بین تمام پلتفرما چقدر شده؟ حالا البته اچ پی هنوز عرضه نشده . ولی در کل اماری ندارید؟

  امیر زمانی
  پاسخ دهید چهارشنبه 2 شهریور 1395

  سلام
  هیچ آماری به صورت خاص برای اون گوشی ها منتشر نشده فعلا. البته این آمار مربوط به سیستم عامل، شامل تمام گوشی های ویندوزی میشه و توی نمودار مربوط به گوشی ها، others همین دستگاه ها هستن

kourosh
پاسخ دهید چهارشنبه 2 شهریور 1395

اینهمه گوشی ۸.۱ موندن؟
چه حوصله ای دارن اینا !!!
البته منم اشتباه کردم دانگرید کردم که دوباره ۱۰ رو بگیرم.الان ۵ روزه هر ترفندی بوده رو اجرا کردم ولی دیگه بیلد ۱۰ رو نمیگیره !!۱
لومیا ۹۲۰
گریه و اشک و آه و حسرت………..

  امیر زمانی
  پاسخ دهید چهارشنبه 2 شهریور 1395

  شما به خودت نگاه نکن کوروش جان. خیلی از کاربران هستن که گوشی رو فقط در حد استفاده ی معمولی میگیرن و توی سایت ها نمیچرخن و از خیلی چیزها اطلاع ندارن. بنابراین اصلا متوجه نیستن که ویندوز ۱۰ وجود داره. در مورد آپدیت گوشیتون، از این روش باید استفاده کنید که تست شده:
  http://winphone.ir/installing-windows-10-mobile-on-old-lumia-phones/

   امین
   پاسخ دهید چهارشنبه 2 شهریور 1395

   داداش کلا ویندوز فون به طور پیش فرض چک اپدیت داره، حالا اون کسایی که خیلی سطحی از نت استفاده میکنن و تو تنظیمات گوشی هم نمی افتند پیام اپدیت نیومده براشون یعنی؟؟؟

    امیر زمانی
    پاسخ دهید چهارشنبه 2 شهریور 1395

    نه دیگه امین جان، یه مورد هست 🙂
    اگه یادت باشه برای آپدیت از ۸.۱ به ۱۰ نیاز به نصب یک اپلیکیشن به نام upgrade advisor وجود داشت. حالا چند نفر از مردم اطلاع دارن که باید چنین برنامه ای رو نصب کنن؟؟ مطمئن باش خیلی از افراد عامه متوجه نمیشن…

     امین
     پاسخ دهید چهارشنبه 2 شهریور 1395

     ولی خوب ماکروسافت تقریبا به همه ایمیل داد، البته درست میگی شاید اون ادما دیگه خیلی شوت تشریف دارن، همون بهتر توی ۸،۱ بمونن

     Microsoft Lumia 640 XL Dual SIM 3G
     پاسخ دهید چهارشنبه 2 شهریور 1395

     یعنی درصد بالایی از کاربران ویندوزفون افراد بی سواد هستند ؟
     که نمی دونند ویندوز ۱۰ موبایل اومده ؟
     !!!

      امیر زمانی
      پاسخ دهید پنجشنبه 3 شهریور 1395

      دوست عزیز کسی از بی سوادی حرف نزد. شما یه فرد معمولی رو در نظر بگیر. همه که مثل من و شما توی سایت ها نمیچرخن و از اخبار روز اطلاع ندارن. فقط هم شامل کاربران ویندوز نمیشه واسه همه شرکت ها هست. این افراد یه گوشی رو میخرن و فقط استفاده میکنن و درگیر آپدیت و هک و این چیزا نیستن…

       Microsoft Lumia 640 XL Dual SIM 3G
       پاسخ دهید پنجشنبه 3 شهریور 1395

       آقای زمانی
       اتفاقآ نکته ی مهم همینجاست : شما همه ی موارد رو در نظر میگیرید الا اینکه یکی از دلایل اصلی بخاطر ثبات و پایداری شدید ویندوزفون ۸.۱ نسبت به ویندوزفون ۱۰ بود . اون عده از افرادی که بقول شما جزو عامه هستند که به سایت ها سر نمیزنند و از اطلاعات بروز خبر ندارند درصد زیادی از کاربران رو تشکیل میدهند و بقول معروف بازار هدف هستند .
       حالا اینکه چرا مایکروسافت برای این تعداد زیاد پیغام بروز رسانی رو از طریق آپدیت معمولی ارائه نمیکنه ؟
       و برخلاف ویندوز ۱۰ دسکتاپ هیچ اصرار و ضرب العجلی برای تشویق کاربران به مهاجرت به ورژن جدید تر رو نداره ،
       دقیقآ عملکردی صد در صد بر خلاف گفته های مدیرعامل این شرکت هست که شعار هیچ تفاوتی در ویندوز ها قایل نیستیم ، سر میدهد .
       که اگر چنین بود و ویندوزفون همانند ویندوز ۱۰ دارای آنچنان تبلیغات ،پشتیبانی و پایداری می بود ،
       در حال حاضر شاهد آماری کاملآ بر عکس آمار کنونی می بودیم بصورتیکه که نه تنها درصد زیادی از کاربران ویندوزفون به ویندوز ۱۰ مهاجرت کرده بودند بلکه سهم ویندوزفون در بازار موبایل جهشی بی سابقه میداشت . همانطور که خودتون بهتر میدونید این مباحث جدی درون سازمانی و در حاشیه مطرح هست . که در تعویض هیت مدیره ها و تغییر سیاست های سازمانی شرکت ها نقش اصلی رو ایفا میکنه . مطمئنآ چون تمرکز و اولویت اصلی مایکروسافت فعلآ ویندوزفون نیست جناب مدیرعامل آقای نادلا باخیال راحت اینطور مصاحبه میکند .
       وگرنه از این دست مصاحبه ها رو جناب پالمر هم داشتند که همه چیز رو خوب جلوه میداد و افقی روشنی رو در آینده متصور بود اما در نهایت با چشمانی گریان مایکروسافت رو ترک کرد .

       ادامه ی این موضوع مبحث جالبی میتونه باشه !

ناصر
پاسخ دهید چهارشنبه 2 شهریور 1395

حرف شما متین اما خیلی ها هم نمیتونن بیان ده . رم ۵۱۲ اذیت میکنه . ۵۲۰ من تو ۱۰ بیچارم کرده از هنگ و باگ و فریز 😐

  امیر زمانی
  پاسخ دهید چهارشنبه 2 شهریور 1395

  ۱۰۰ درصد همینطوره. اونی که من گفتم یه مثال بود، وگرنه خیلی عوامل موثر هستن 😉

   kourosh
   پاسخ دهید چهارشنبه 2 شهریور 1395

   @امیر زمانی
   اقای زمانی گل. دقیقا تو همین روش گیر کردم.اگه کامنتارو ببینین ۲۰ تا کامنت دادم تو این مقاله.(سپاس بابت اموزش خوبتون)
   برای من اپدیت نمیاره.حدود ۱۵ بار مو به مو انجامش دادم ولی نشد.توی فروم xda توی تاپیکش هم دارم میپرسم ولی راهنمایی ها افاقه نمیکنه.نمیدونم چرا نمیشه.از یوتیوب هم استفاده کردم تصویری! خلاصه ۸.۱ چسبیده به ما ول هم نمیکنه!!!!!۱

    امیر زمانی
    پاسخ دهید پنجشنبه 3 شهریور 1395

    کوروش جان اون مقاله کار من نیست ولی دوست عزیزی که نوشته قبلش تست کرد و به خوبی جواب داد. حالا دلیل مشکل شما رو نمیدونم چیه. بازم پرس و جو میکنم شاید راه حل مشکل شما هم پیدا شد 😉

Archangel
پاسخ دهید چهارشنبه 2 شهریور 1395

سلام دوستان یه سوال دارم از شما به عنوان افراد مطلع تر، آیا الان خرید لومیا ۹۵۰ یا ۹۵۰xl درست هست؟ حدودا چقدر تا معرفی وعرضه سرفیس فون فاصله داریم؟
۹۵۰ با ۹۵۰xl چقدر تفاوت داره و کدوم رو بگیرم (نسبت به قیمت) hp elite x3 چطور؟؟
همه ی اینا با توجه به اینکه واسه خرید هیچ عجله ای ندارم و فقط میخوام بهترین تجربه از windows phone رو داشته باشم (البته با قیمت مناسب)
سوال دیگه : تو ویندوز فون پشتیبانی از اپ های vr چطوره؟ اونایی که با کاردبورد های ارزون قیمت کار کنن، مثل گوگل کاردبورد آندروید…

  kian
  پاسخ دهید چهارشنبه 2 شهریور 1395

  اگه می تونید چهار پنج ماه صبر کنید , این کار رو بکنید تا ببینیم تصمیم مایکروسافت برای ۲۰۱۷ چیه برای پلتفرم موبایلش
  اگه واقعا اصرار به خرید دارد
  ۹۵۰XL پیشنهاد میشه (به خاطر پشتبانزی خود مایکروسافت وگرنه الیت بهتره)
  درضمن توی ویندوزفون vr وجود نداره

   Archangel
   پاسخ دهید چهارشنبه 2 شهریور 1395

   متشکرم از راهنمایی کیان جان، پس صبر بهترین کاره
   عجیبه که از vr پشتیبانی نمیکنه، به نظرم هیچ مشکلی از این بابت نباید داشته باشه. به هر حال تجربه ی vr به صورت ارزان قیمت با گوشی هوشمند قسمت مهمی هست که سریعا در حال پیشرفت هست، کاشکی میشد پیگیری کرد تا مایکی اینو هم اضافه کنه…

    kian
    پاسخ دهید چهارشنبه 2 شهریور 1395

    برای منم عجیبه
    ولی به نظرم یکی از زیبایی های این پلتفرم , پویا بودن و رشد نسبتا خوب و آپدیت های متداومشه
    به نظرم اگه تحمل کمی محدودیت رو دارید و با دیدن چهار تا باگ عصبانی نمی شید و گوشیتون رو از پنجره پرت نمی کنید بیرون
    به نظرم امتحانش کنید
    ولی اگه حال و حوصله اینجور کارا رو ندارید و یه چیز کامل و شیک و پرکاربرد می خواید , به پلتفرم های دیگه فکر کنید

    Microsoft Lumia 640 XL Dual SIM 3G
    پاسخ دهید شنبه 5 شهریور 1395

    برای داشتن تجربه از ویندوزفون یه گوشی میان رده بگیری بهتره .
    گوشی پرچمدار ویندوزفون بخری در حال حاضر بیشتر تو ذوقت میخوره تا اینکه لذت ببری . همه منتظر سرفس فونیم !

dariush2th
پاسخ دهید چهارشنبه 2 شهریور 1395

دوستان سلام،
گوشیم لومیا ۱۵۲۰ هستش، و چند روزی هست که از ویندوز ۸.۱ دنیم به ویندوز ۱۰ آپدیت کردم.

میخوام بدونم چه گوشی هایی آپدیت رد استون ۲ رو میگیرند؟؟ آیا ۱۵۲۰ هم رداستون ۲ رو میگیره؟؟؟
دوستان متخصص لطفا” پاسخ روشن بدن، ممنونم.

  kian
  پاسخ دهید چهارشنبه 2 شهریور 1395

  گوشیایی که سال ۲۰۱۴ به بعد اومدن شامل :۹۳۰,۸۳۰ , ۶۴۰ , ۹۵۰ و….
  چون مایکروسافت موظف هر گوشیو برای سه سال ساپورت کنه و از اونجایی که رد استون ۲ توی ۲۰۱۷ بیاد برای این گوشیایی که از ۲۰۱۴ به بعد اومدن
  شاید گوشیای دیگه هم اضافه بشه ولی قطعی نیست

امیرمهدی
پاسخ دهید چهارشنبه 2 شهریور 1395

این آمار نشون میده تولید گوشیهای با کیفیت در رنج قیمت اقتصادی و گوشیهای پرچم داری که دارای حرف جدیدی در حوزه فناوری باشند، باید در دستور کار مایکی قرار بگیره و الا …
دقیقا مثل کاری که نوکیا در سال ۲۰۱۲ انجام میداد. یه نموره ریسکشم بالاست که البته مایکروسافت این جسارتو داره.

mramir
پاسخ دهید چهارشنبه 2 شهریور 1395

با نگاه به این گزارش، به نظر می رسد سیاست جدید این غول بزرگ، یعنی ارائه ی ویندوز به عنوان یک سرویس، به خوبی حواب داده است. بیش از ۱۶ درصد از کاربران در حال حاضر در حال استفاده از جدید ترین به روز رسانی  ویندوز ۱۰ بر روی رایانه ی خود هستند و بیش از ۵۰ درصد از کاربران ویندوز ۱۰ موبایل  نیز در حال اجرای آخرین به روز رسانی عرضه شده هستند که در مقایسه با به روز رسانی های قبلی، کاملا یک پیشرفت بسیار بزرگ برای این شرکت محسوب می شود

vahid
پاسخ دهید پنجشنبه 3 شهریور 1395

چرا تو این بیلدهای ویندوز۱۰ ، اینترنت سیم کارتمو اشتراک گذاری میکنم ، بعد صفحه موبایل خاموش میکنم اینترنت اشتراکی قطع میشه،
خیلی این مشکل عذابم میده ، بنظرتون باید چیکار کنم

محمد جواد
پاسخ دهید پنجشنبه 3 شهریور 1395

وحید جان گوشیت چیه؟

  vahid
  پاسخ دهید پنجشنبه 3 شهریور 1395

  من لومیا ۹۲۰ دارم ، تو آپدیت های اول این مشکل نداشت ، بعد از یه آپدیا به بعد اینطوری شد

علي
پاسخ دهید پنجشنبه 3 شهریور 1395

سلام
دوستان من آپدیت کردم به ویندوز ۱۰ ولی اینترنت گوشیم کار نمیکنه . کسی اگه اطلاعی داره یه کمکی ، راهنمایی بکنه یا اگه تو قسمت تنظیمات باید کاری بکنم . ممنون میشم . گوشیم ۹۳۰ هست .

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,