_سخت افزار پنل جدید

دستگاه های مبتنی بر ویندوز ۱۰ روی آرم تا آخر سال جاری میلادی عرضه خواهند شد آماده نسل جدید دستگاه های ویندوزی باشید

ویندوز ۱۰ روی آرم را باید جدی ترین تلاش مایکروسافت برای نفوذ بیشتر در بازار تبلت ها و دستگاه های بهره مند از پردازنده های آرم دانست. اما این اواخر این پروژه تا حدی در یک سکوت خبری به‌سر می‌برد و اخبار چندانی از آن به‌گوش نمی‌رسید. مایکروسافت و شرکا سخت افزاری آن قول داده اند که دستگاه های همیشه متصل به اینترنت مبتنی بر پردازنده های آرم در اواخر سال جاری از راه برسند، اما جزییات زیادی تاکنون مطرح نشده بود. امروز اما اخبار دقیق تری از این پروژه منتشر شده است.

پیش از این مایکروسافت و شرکت های سخت افزاری که سالها است با این غول ردموندی همکاری دارند، اعلام کرده بودند که دستگاه های جدیدی مبتنی بر پلتفرم ویندوز ۱۰ روی آرم تا اواخر سال جاری میلادی وارد بازار خواهند شد. برطبق اعلام پیشین این شرکت ها، نسل اول کامپیوترهای مبتنی بر ویندوز ۱۰ روی آرم از چیپ مجتمع اسنپ دراگون ۸۳۵ بهره خواهند برد. پردازنده های آرم امکان ساخت دستگاه هایی با طول عمر باتری بالا و اتصال دایم به اینترنت را میسر می‌سازند.

در چند مدت اخیر، مایکروسافت اخبار چندانی در مورد پلتفرم آتی خود مطرح نکرده بود، این مسئله باعث ایجاد این شبهه شده بود که شاید دستگاه های مبتنی بر ویندوز ۱۰ روی آرم پیش از فصل تعطیلات و آغاز سال جدید میلادی نتوانند رنگ بازار را به خود ببینند، موضع گیری های اخیر اینتل در مورد این پروژه به افزایش شبهه در میان کاربران و منتقدان دنیای فناوری دامن زده بود.

اما امروز و در طی برگزاری نمایشگاه IFA این سکوت خبری شکسته شد، چرا که مایکروسافت و دیگر شرکا سخت افزاری آن برنامه های خود برای عرضه دستگاه های مبتنی بر این پلتفرم را مشخص و اعلام کردند. یکی از سخنگویان شرکت مایکروسافت امروز اعلام داشته که:

ما در حال پیگیری هستیم تا دستگاه های ویندوزی مبتنی بر اسنپ دراگون مطابق برنامه از پیش تعیین شده تا انتهای سال جاری عرضه شوند. مایکروسافت و کوالکوم به همکاری نزدیک خود با دیگر شرکت های سخت افزاری نظیر ایسوس، اچ پی و لنوو ادامه خواهند داد تا دستگاه های همیشه متصل به اینترنت و برخوردار از عمر باتری بالا را در موعد مقرر وارد بازار سازند.

در صحبت های سخنگوی مایکروسافت یک نکته مهم وجود دارد، برطبق اظهارات وی تمامی شرکت های سخت افزاری مطرح در نسل اول این پروژه شرکت نخواهند داشت، در این برنامه ایسوس، اچ پی و لنوو سه شرکتی هستند که پیش قدم شده اند تا دستگاه های مبتنی بر ویندوز ۱۰ روی آرم را تا انتهای سال جاری وارد بازار سازند. البته شرکت لنوو اعلام کرده که کامپیوترهای مبتنی بر ویندوز ۱۰ آرم این شرکت در اوایل سال ۲۰۱۸ میلادی وارد بازار خواهند شد، مقامات این شرکت در ادامه توضیح داده اند که آنها پیش از این قول عرضه این دسته از محصولات خود را تا پیش از انتهای سال ۲۰۱۷ نداده اند.

مایکروسافت تاکنون دموهای متعددی از کارکرد ویندوز ۱۰ روی آرم را منتشر کرده است و البته به سختی مشغول کار روی بهبود آن است. با توجه به برگزاری کنفرانس مایکروسافت در نمایشگاه IFA 2017 احتمالا صحبت های بیشتری در این زمینه گفته خواهد شد، که ما متعاقب آن خدمت شما عزیزان اطلاع رسانی خواهیم کرد.

منبع :

MSPU

1206 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
فرهاد
پاسخ دهید جمعه 10 شهریور 1396

حالا اونقدر لفتش میدن تا اسنپ دراگون ۸۴۵ بیاد اون وقت دیگه هیچکس نیاد پول بده بالای سخت افزار یک سال پیش

احسان
پاسخ دهید شنبه 11 شهریور 1396

فرهاد جان اگه مطابق برنامه پیش برن سرفس موبایل با جدیدترین پردازنده عرضه خواهد شد. برای همین گذاشتن آخر ۲۰۱۷ یا اول ۲۰۱۸ عزیزجان

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , ,