در حالی که سرعت رشد ویندوز ۱۰ مایکروسافت در سراسر جهان کندتر شده، ولی با این حال همچنان این سیستم عامل جایگاه خوبی دارد و آمار و ارقام ماه گذشته نشان می دهد که این سیستم عامل همچنان بر روی حدود ۵۰ درصد از کامپیوترهای شخصی در حال اجرا است. در ادامه با وینفون همراه باشید.

نسخه ۶۴ بیتی ویندوز ۱۰ در حال حاضر بر روی ۵۰.۰۸ درصد از سیستم هایی که بر روی آن ها Steam نیز نصب شده، در حال اجرا است، که البته نسبت به ماه گذشته یک کاهش ۰.۰۷ درصدی را تجربه کرده است. از سوی دیگر، نسخه ۳۲ بیتی ویندوز ۱۰ در حال حاضر بر روی ۰.۹۹ درصد دستگاه ها اجرا می شود که افت ۰.۰۶ درصدی نسبت به ماه قبل داشته است، اما این بدان معنا است که ویندوز ۱۰ هنوز هم در حال اجرا بر روی بیش از نیمی از رایانه های شخصی با Steam می باشد.

جایگاه دوم در این لیست در اختیار ویندوز ۷ قرار گرفته، به طوری که ۳۰.۸۶ درصد مربوط به نسخه ۶۴ بیتی و ۴.۵۶ درصد مربوط به نسخه ۳۲ بیتی این سیستم عامل است. بر اساس این آمار، نسخه ۶۴ بیتی ویندوز ۷ یک رشد کوچک ۰.۸۹ درصدی داشته است که به احتمال زیاد به این دلیل بوده که برخی از کاربران ویندوز ۱۰ تصمیم به دانگرید گرفته اند.

ویندوز ۸.۱ ۶۴ بیتی نیز با ۷.۴۱ درصد جایگاه سوم در نمودار را در اختیار دارد و افت ۰.۳۱ درصدی را تجربه می کند و هیچ امیدی نیست که جایگاه این سیستم عامل در ماه های آینده بهبود پیدا کند.

به طور کلی، ویندوز با رشد ۰.۰۸ درصدی، در حال حاضر در حال اجرا بر روی ۹۶.۱۳ درصد از سیستم هایی که در آن کاربران استیم بازی های خود را نصب کرده اند است، در حالی که OS X تنها ۲.۹۹ درصد سهم داشته و افت ۰.۱۲ درصدی داشته است. لینوکس نیز با فاصله ی زیاد پشت سر آن ها قرار دارد و تنها ۰.۷۶ درصد سهم داشته و افت ۰.۰۱ درصدی را نسبت به ماه گذشته تجربه کرده است.

منبع :

SOFTPEDIA

1809 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
ss
پاسخ دهید چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396

و متاسفانه کانال حرفه ای (linus) در یوتیوب با یه سری آزمایش های تخصصی پی به بی تاثیر بودن حالت (game mode) در ویندوز ۱۰ بردن!!! نه تنها بی تاثیر بود بلکه در سیستم های پر قدرت حتی باعث میشد fps پایینتر هم بیاد !!!
امیدوارم مایکروسافت در آپدیت های بعدی بتونه فکری به حال این game mode کنه…چون تا الان اکثر قابلیت ها در بروزرسانی کریتورز تاخیر خورده و همین چند تا قابلیت محدود هم خوب عمل نکردن.

  alireza
  پاسخ دهید چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396

  سیستم های قوی که گیم مود نمیخوان!!!
  توی سیستم های ضعیف هم به نظرم بد نیست واسه من خوب کار میکنه

   ss
   پاسخ دهید پنجشنبه 14 اردیبهشت 1396

   دقیقا به این نکته هم اشاره شده بود… و در کل بیشتر بدرد کسانی ممکنه بخوره که سیستمشون ویروسی باشه یا کلی برنامه در پس زمینه فعال باشی.
   البته ممکن هست در آپدیت های بعدی بهتر بشه.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,