حدود یک هفته پیش بود که مایکروسافت بیلد 17025 ویندوز 10 دسکتاپ را برای کاربران اینسایدر حلقه فست منتشر کرد. حالا لحظاتی پیش مطلع شدیم که این شرکت اقدام به انتشار این بیلد برای اینسایدرهای حلقه Slow کرده است تا کاربران این دسته نیز بتواند تغییرات صورت گرفته در این نسخه را آزمایش کنند. در ادامه با وینفون همراه باشید.

در حقیقت بیلد 17025 نخستین بیلد از به روز رسانی رد استون 4 است که در دسترس اعضای اینسایدر حلقه Slow قرار می گیرد. این بیلد جدید تغییراتی را در بخش های سیستم طراحی فلوئنت، Ease-of-Access و موارد دیگر به ارمغان آورده و همچنین اشکالات متعددی را رفع کرده است.

چه موارد جدیدی وجود دارد؟

  • بازنگری در تنظیمات Ease of Access: این بیلد تنظیمات جدیدی را به Ease of Access اضافه می کند تا دستگاه شما برای استفاده ساده تر شود و تناسب بیشتری با نیازهای شما داشته باشد. مایکروسافت همچنین تنظیمات مرتبط را با یکدیگر دسته بندی کرده تا به شما در دیدن، شنیدن یا تعامل با کامپیوتر خود برای کمک به یافتن سریع تر تنظیمات کمک کند. علاوه بر این، به بازخوردهای کاربران توجه شده و توضیحات تنظیمات برای کمک به درک کاربران از ویژگی های قابلیت دسترسی بهبود یافته اند. به بخش Ease of Access در تنظیمات بروید تا با آنچه که برای استفاده راحت تر از کامپیوتر خود در دسترس است آشنا شوید.
  • کنترل وظایف Startup خود: در این نسخه گزینه های پیشرفته بیشتری در مسیر Settings > Apps & Features به روز رسانی شده اند، به طوری که برنامه های یونیورسال که برای اجرا در هنگام راه اندازی پیکربندی شده اند، اکنون گزینه جدیدی برای دیدن همه وظایف موجود مشخص شده توسط توسعه دهنده نرم افزار و وضعیت آن ها را دارند.
  • تکامل فونت Microsoft Yahei: فونت Microsoft Yahei فونتی است که مایکروسافت برای نمایش متن رابط کاربری ویندوز در زبان چینی (Simplified) استفاده کرده است. در واکنش به بازخورد اینسایدرها، این فونت به منظور بهبود خوانایی، تقارن و ظاهر به روز رسانی شده است.
  • در ادامه تلاش ها در جهت طراحی فلوئنت، در این بیلد متوجه خواهید شد که مایکروسافت بر اساس بازخوردها، نه تنها افکت light را ملایم تر کرده، همچنین افکت Reveal را به صورت پیش فرض در CalendarView فعال ساخته است (به عنوان مثال، در ساعت و تقویم شناور قابل مشاهده است). اپلیکیشن های UWP با استفاده از Preview SDK برای این بیلد یا بالاتر، این تغییر را به صورت خودکار دریافت خواهند کرد.

در حال حاضر این به روز رسانی جدید در دسترس اینسایدرهای حلقه Slow قرار دارد و اگر شما یکی از اعضای این حلقه باشید می توانید آن را دریافت کنید.

منبع :

WINDOWSCENTRAL

2175 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,