ساعاتی قبل در خبری به اطلاع شما رساندیم که سه نسخه جدید از ویندوز ۱۰ در راه هستند، این اطلاعات به واسطه انتشار اتفاقی بیلد ۱۶۲۱۲ به دست آمده بود، اکنون اطلاعات بیش تری در مورد یکی از این سه نسخه مشخص شده است.

در خبری که ساعاتی قبل در وینفون منتشر شد، دیدیم که نام یکی از نسخه های جدید ویندوز ۱۰، Windows 10 Pro for Advanced PCs خواهد بود. اکنون جزییات بیش تری از این نسخه به دست آمده است.

مایکروسافت این نسخه از ویندوز ۱۰ را برای کامیپوترهایی با چندین سی پی یو، حجم بالای رم و چند پتابایت فضای ذخیره سازی توسعه داده است، ویندوز ۱۰ پرو برای کامپیوترهای پیشرفته این امکان را به کاربر می دهد تا بهینه سازی ها و شخصی سازی های بیش تری برای استفاده از توان سخت افزاری اعمال کند.

ساعاتی قبل مدارک رسمی مربوط به این نسخه از ویندوز ۱۰ بر روی اکانت رسمی توییتر مایکروسافت قرار گرفت، با توجه به اسلایدی که در صفحه توییتر مایکروسافت قرار گرفته نام دیگر ویندوز ۱۰ پرو برای کامپیوترهای پیشرفته، Windows 10 Pro for Workstation PCs خواهد بود.

ویندوز ۱۰ پرو برای ورک استیشن ها شامل تغییراتی است که در بر چهار جنبه تمرکز دارند:

  • Workstation Mode: حالتی است که با فعال شدن توسط کاربر، سیستم عامل حداکثر توان سخت افزاری پردازنده و توان گرافیکی کارت گرافیک را به کار خواهد گرفت.
  • جایگزین جدید برای NTFS: سال هاست که فایل سیستم NTFS همراه ویندوز بوده است، اکنون خلف آن یعنی فایل سیستم ReSF با ویژگی ها و قابلیت هایی نظیر بهینه بودن برای نظارت بر حجم بالای اطلاعات، قابلیت اصلاح خودکار، و تحمل بیش تر در مقابل خطاها و البته سازگاری با نسل قبلی یعنی NTFS در این نسخه از ویندوز وارد شده است.
  • به اشتراک گذاری سریع تر فایل ها: مایکروسافت در Windows 10 Pro for Workstations مدیریت به اشتراک گذاری فایل های مبتنی بر پروتوکل SMBDirect را در گنجانده است. این پروتوکل امکان به اشتراک گذاری حجم بالایی فایل با تاخیر کمتر و مصرف کمتر منابع سخت افزاری، بر بستر شبکه فراهم می آورد.
  • افزایش طیف سخت افزاری تحت پوشش: مایکروسافت طیف سخت افزارهایی که در ویندوز ۱۰ پرو ورک استیشن مورد پشتیبانی است را افزایش داده است. اکنون کاربران قادر هستند تا کامپیوترهایی با ۴ پردازنده (اکنون سقف این مورد ۲ پردازنده است) و فضای ذخیره سازی تا ۶ ترابایت را به ویندوز ۱۰ پرو ورک استیشن راه اندازی کنند.

مایکروسافت در حال رایزنی با کاربران حرفه ای و تخصصی است تا ویژگی ها و قابلیت های بیش تری مطابق خواست آن ها به این نسخه جدید از ویندوز ۱۰ اضافه کند.

منبع :

MSPU

1345 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
meisamking
پاسخ دهید دوشنبه 15 خرداد 1396

موبایل هم طبق معمول پر 😐

Iman Balaa
پاسخ دهید دوشنبه 15 خرداد 1396

این آپدیت کریترز دوست نداره بیاد ؟ 🙂

red Death
پاسخ دهید دوشنبه 15 خرداد 1396

دموکراسی توی سایت داره پایین میاد ! یعنی چی برای پست بخش کامنت ها بسته میشه ؟!

    amrollah
    پاسخ دهید دوشنبه 15 خرداد 1396

    احسنتم………..اولش خیال کردم صفحه درست لود نشده…..نگو بسته بودنش…..نیروهای آبی پوش سازمان ملل کجان؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,