در ۲۴ ساعت گذشته، بسیاری از کاربران با بالا آمدن ویندوز خود متوجه شده‌اند که نسخه قانونی ویندوز آن‌ها با مشکل فعال سازی مواجه شده است. ظاهرا کسانی که با این مشکل مواجه شده‌اند، هشداری برای آن‌ها نمایش داده می‌شود که لایسنس نسخه پرو آن‌ها دیگر کار نمی‌کند و برای ادامه کار بایستی نسخه هوم ( Home ) را نصب کنند.

در تماس‌هایی که با واحد پشتیبانی مایکروسافت گرفته شده است، ظاهرا این مشکل به خاطر وجود یک ایراد فنی در سرور مربوط به فعال‌سازی نسخه‌های ویندوز به وجود آمده است. این مشکل البته کسانی را تحت تاثیر قرار داده‌ است که با استفاده از لاینس ویندوز ۷ یا ۸.۱ قدیمی خود به ویندوز ۱۰ به‌روز رسانی کرده‌اند و دستگاه‌هایی که از ابتدا با ویندوز ۱۰ عرضه شده‌اند، دچار چنین مشکلی نشده‌اند.

در ضمن کسانی که این خطا را می‌گیرند در واقع مجبور به دانگرید به نسخه هوم نمی‌شوند، بلکه ظاهرا ویندوز فکر می‌کند که آن‌ها نسخه اشتباه را نصب کرده‌اند و از آن‌ها درخواست می‌کند که به نسخه هوم بروند اما ویندوز آن‌ها به خوبی کار می‌کند.

البته مایکروسافت می‌گوید که مشکل در سرور مربوطه کاملا مرتفع شده است و کسانی که با این پیام مواجه شده‌اند بایستی حداکثر تا ۲۴ ساعت، خطا بر روی رایانه آن‌ها به صورت خودکار از بین برود. اما اگر شما با این مشکل مواجه شده‌اید و برای از بین رفتن این خطا عجله دارید، می توانید به مسیر  Settings > Update & security > Activation رفته و در آنجا به صورت دستی بر روی گزینه Activation Troubleshooter کلیک کنید. این کار بایستی مشکل را به صورت کامل حل کند.

 

منبع :

WINDOWS CENTRAL

396 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. گیک، برنامه‌نویس پایتون. دوستدار لینوکس و مایکروسافت به صورت هم‌زمان!!
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,