windows-10-store

درست مانند ویندوز ۸، مایکروسافت ورود به حساب کاربری را برای دریافت اپلیکیشن از فروشگاه ویندوز الزامی کرده بود. اما گویی این قضیه از این پس اجرایی نخواهد شد و کاربران نسخه‌ی Pro ویندوز ۱۰ می‌توانند بدون ورود به حساب مایکروسافت خود، اقدام به دریافت و نصب اپلیکیشن از فروشگاه ویندوز ۱۰ کنند. در ادامه برای کسب اطلاعات بیش‌تر با وینفون همراه باشید.

اخیرا وب‌سایت آلمانی WIndowsArea فاش ساخته که مایکروسافت تغییر جدیدی را در قوانین خود برای ویندوز ۱۰ اعمال کرده است که به‌موجب آن، کاربران ویندوز ۱۰ Pro می‌توانند بدون ورود به حساب‌کاربری مایکروسافت خود، اقدام به دریافت و نصب اپلیکیشن‌های رایگان فروشگاه ویندوز ۱۰ کنند.

البته محدودیت‌های نیز برای این بخش در نظر گرفته شده است. نخست، با استفاده از این روش شما تنها می‌توانید اپلیکیشن‌های رایگان را از طریق فروشگاه ویندوز ۱۰ دریافت کنید. بنابراین اگر قصد دارید اپلیکیشنی را از این روش خریداری کنید، باید ابتدا به حساب‌کاربری مایکروسافت خود وارد شوید.

مورد بعدی مربوط به به‌روزرسانی اپلیکیشن‌های پولی می‌شود. اگر قصد دارید اپلیکیشن غیر رایگان خود را به‌روزرسانی کنید، بازهم نیاز به حساب مایکروسافت خود دارید.

مایکروسافت هنوز هیچ توضیحی درباره‌ی این تغییر نداده است اما با توجه به اینکه این تغییر تنها بر روی نسخه‌ی Pro ویندوز ۱۰ رخ داده است، به‌نظر می‌رسد که مایکروسافت آن‌دسته از شرکت‌هایی را هدف قرار داده که قصد کنترل بیش‌تری بر روی نصب اپلیکیشن‌ها توسط کاربران‌شان را دارند.

البته هنوز مشخص نیست که آیا این تغییر برای نسخه‌ی Enterprise نیز رخ خواهد داد یا خیر زیرا، درحالی‌که برخی از کاربران خبر از این تغییر بر روی این نسخه از ویندوز ۱۰ می‌دهند اما گروهی دیگر خبر از عدم اعمال این تغییر می‌دهند.

بی‌شک این حرکت از سوی مایکروسافت کمک شایانی در افزایش آمار نصب اپلیکیشن از فروشگاه ویندوز ۱۰ خواهد کرد.

آیا دوست دارید این ویژگی بر روی نسخه‌های دیگر ویندوز ۱۰ نیز اعمال گردد؟ دیدگاه خود را در این زمینه با ما درمیان بگذارید.

منبع :

SOFTPEDIA

417 پست
كيان زرعكانی
او دانشجوی رشته‌ی نرم‌افزار در دانشگاه شهید بهشتی کرج است. به خواندن کتاب‌ها به خصوص رمان‌های ادبی علاقه‌مند است. کدنویسی یکی از تفریحاتش به‌حساب می‌رود و سعی می‌کند اوقات فراغت خودش را صرف یادگیری زبان‌های برنامه‌نویسی کند. کیان اکنون دبیر بخش اکس‌باکس است.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
MojtabaHere
پاسخ دهید دوشنبه 8 آذر 1395

به ویندوز ۱۰ موبایل هم بیاد خوب میشه 🙂

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,