laptop-2-948x630

بر هیچ کس پوشیده نیست که سرعت رشد ویندوز ۱۰ تا کنون نسبت به نسخه های پیشین این سیستم عامل فوق العاده بوده است. البته پس از پایان یافتن پیشنهاد ارتقای رایگان، سرعت رشد آن کاهش یافت ولی هنوز هم رشد آهسته ی آن ادامه دارد. با توجه به گزارش جدید Netmarketshare، ویندوز ۱۰ در ماه نوامبر ۲۰۱۶ توانسته تقریبا ۲۴ درصد از سهم بازار در اختیار بگیرد. در ادامه با وینفون همراه باشید.

در پایان ماه گذشته، این سیستم عامل سهمی در حدود ۲۲.۶ درصد را از آن خود کرده بود و حالا با اندکی افزایش نسبت به رقم ماه گذشته، سهم ویندوز ۱۰ در این ماه به ۲۳.۷۲ درصد رسیده است.

cynptrhxcaafzs4

هنوز هم به نظر می رسد بزرگ ترین مشکل مایکروسافت که جلوی گسترش ویندوز ۱۰ را گرفته، ویندوز ۷ است. این سیستم عامل هنوز هم به عنوان یکی از نسخه های پر کاربرد و پایدار ویندوز، مورد توجه قرار دارد، به طوری که کاربران ویندوز ۷ قصد ندارند که از آن دست بکشند و نسخه ی دیگری را امتحان کنند. در حالی که این نسخه نسبت به ماه گذشته مقداری از سهم خود را در بازار از دست داده، ولی هنوز هم با ۴۷.۱۷ درصد استفاده در میان کاربران، پر استفاده ترین سیستم عامل کامپیوتر های شخصی است.

در این مدت ویندوز ۸.۱ نیز بخشی از سهم بازار را از دست داده است، که احتمالا دلیل آن این بوده است که کاربران بیش تری سیستم عامل خود را به ویندوز ۱۰ ارتقا داده اند.

cynps03weaarvpr

مایکروسافت در نظر دارد ویندوز ۱۰ بر روی بیش تر دستگاه های بازار اجرا شود، و طبق برنامه ریزی قبلی، هدف آن ها رسیدن به یک میلیارد کاربران در کم تر از ۵ سال پس از عرضه بوده است. هر چند، با توجه به مشکلات سر راه ویندوز فون و رکود صنعت کامپیوتر، به نظر می رسد این هدف مایکروسافت، بلند پروازانه و یا حتی دست نیافتنی باشد.

در همین حال، اپل OSX و لینوکس هنوز هم سهم بسیار کوچکی را در بازار در اختیار دارند.

آیا شما فکر می کنید که مایکروسافت هنوز هم می تواند به هدف ۱ میلیارد کاربر ویندوز پیش از سال ۲۰۲۰ دست یابد؟

منبع :

MSPU

2236 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Alireza
پاسخ دهید جمعه 12 آذر 1395

الان که حساب کردم کاربران ویندوز ۱۰ ، ۴۲۰ ۴۳۰ میلیون هستن.احتمالا تا پایان امسال ۵۵۰ میلیون کاربر خواهد داشت. تا سال ۲۰۲۰ هم به احتمال زیاد به یک میلیارد کاربر دست پیدا نکنه ولی حتما ۸۰۰، ۹۰۰ میلیون کاربر رو خواهد داشت.

hosseinad
پاسخ دهید جمعه 12 آذر 1395

دوستان گلم سلام
مرورگر uc browser رو داخل استور پیدا نمیکنم،لطفا لینک دانلودش رو بگین
تشکر از دوستام

اشکان
پاسخ دهید جمعه 12 آذر 1395

به دلیل استفاده از تبلت های هیبریدی ویندوزی حتما این اوضاع تغییر خواهد کرد.و سرعت بیشتری خواهد گرفت.(شرکت های دیگه هم به این سمت رفتن.)
میمونه ویندوز موبایل.که آیا میتونه انقلابی به پا کنه تو سال ۲۰۱۸ یا نه؟

    morteza_mgss
    پاسخ دهید جمعه 12 آذر 1395

    گه قسمت موبایلو اورولایت کنه ردیفه

فرهاد
پاسخ دهید جمعه 12 آذر 1395

دوباره آپگرید به ویندوز ۱۰ رو مجانی کنه تا سرعت افزایش سهمش از بازار بیشتر بشه
راه های جدید و بهتری برای درآمد زایی میتونه پیدا کنه

یلدا
پاسخ دهید شنبه 13 آذر 1395

خخخخخخخخخخخخخخخخخخ
اپل
۴ درصد…

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,