oneclip-lg-g4-surface-lumiaنسخه رداستون ویندوز ۱۰ در سال ۲۰۱۷ قرار است برای کسب و کارها و مشتریانی از این دست جذاب باشد، زیرا مایکروسافت می خواهد در سال آینده بر روی بهره وری محصولات خود کار کند. آن ها می خواهند، ویژگی آفیس هاب را به نوار وظیفه بیاورند، ویژگی که آفیس را بسیار سازماندهی شده خواهد کرد. ویژگی ها این جا به پایان نمی رسد. نرم افزار OneClip قرار است در ویندوز ادغام شده و همچنین نسخه ای از آن در همه پلتفرم ها موجود باشد.

OneClip چیست؟

برای آن ها که قبلا به این نام برخورد نکرده اند، در سال ۲۰۱۵ پروژه ای از واحد Garage (یا گاراژ در فارسی)، به بیرون درز کرد که OneClip نام داشت. این اپ برای پلتفرم های ویندوز، اندروید و iOS توسعه پیدا کرده بود. مایکروسافت بلافاصله پروژه را از دسترس عموم خارج کرد و اجازه استفاده خارج از سازمانی را به کسی نداد. OneClip یک پروژه خاص در مایکروسافت گاراژ است که در نوع خودش اولین محسوب می شود. این اپ به شما اجازه می دهد که یک متن یا عکس را در دستگاهی خواص کپی کرده و همان را در دستگاه دیگری که از حساب کاربری OneClip یکسانی برخوردار است، بچسبانید. این اپ در رایانه ها، تبلت ها و موبایل های همه پلتفرم های رایج کار می کند و از این نظر تنها گزینه محسوب می شود.

اکنون بیش از یک سال است که پروژه از دسترس عموم خارج شده اما این به معنی مرگ آن نیست. بلکه مایکروسافت می خواهد آن را به عنوان یک اپ اول شخص ادغام شده با ویندوز ۱۰ رایانه و موبایل و همچنین آفیس عرضه نماید.

OneClip در ۲۰۱۷

oneclip_internal_0برای آن ها که پیش تر از این پروژه استفاده کرده اند، کلیت برنامه تغییری نخواهد کرد. البته رابط کاربری دچار تغییرات می شود اما عملکرد اصلی همان است: “در یک جا کپی کنی، در همه جا بچسبانید.” البته این اپ دیگر در دست تیم گاراژ نیست و هم اکنون تیم توسعه ویندوز و آفیس بر روی آن کار می کنند. مایکروسافت به دنبال راهی است تا OneClip را به عنوان یک تکه پر بازده از نرم افزار آفیس در سال ۲۰۱۷ عرضه کند. به عنوان سرویس که نه تنها انواع اقسام مدارک را کپی کرده، بلکه از آن ها نسخه پشتیبان تهیه کرده، آن ها را ذخیره نموده و در جست و جو میانشان بپردازد.

به عنوان مثال کاربران می توانند در حین ایجاد یک ارائه با پاورپوینت برای مدرسه، دانشگاه یا حرفه خود، به جست و جوی آنلاین توسط رایانه یا تلفن همراه خود بپردازند. فرض کنید که کاربر مطلب مفیدی را در تلفن همراه خود پس از جست و جو پیدا کرده است و می خواهد آن را به پاورپوینت خود بیفزاید، اما مشکل اینجاست که این مطلب را در رایانه خود که در حال کار بر روی پاور پوینت است ندارد. با استفاده از OneClip می تواند یافته خود را هرچه که هست، چه لینک، عکس، متن یا سند، ذخیره کند. زمانی که کاربر به محل رایانه خود رسید می تواند همان ذخیره را در موبایل کپی کرده و در پاورپوینت رایانه خود بچسباند.

OneclipOneClip و Working set با هم ادغام می شوند و به کاربر این اجازه را می دهد که محتویات ذخیره شده در OneClip را بدون هیچ کار اضافه مشاهده کرده و در اسناد خود وارد نمایید. همچنین می توانید Clip های ذخیره شده خود را بر اساس ترتیب خاصی مرتب کرده و یا در بین آن ها جست و جو کنید. این ویژگی به خصوص برای کسانی که به صورت مرتب مطالبی را بین چند دستگاه کپی کرده و می چسبانند، بسیار مفید خواهد بود. این ها مواردی است که شما می توانید در آینده با استفاده از OneClip کپی نمایید:

  • مورد علاقه (Favorite)
  • تصاویر
  • وب سایت
  • شماره تلفن
  • متن
  • مکان
  • ایمیل

انتظار می رود OneClip در ویندوز ۱۰، ویندوز ۱۰ موبایل، اندروید، iOS و مک در دسترس قرار بگیرد.

Bundle؟

منابع داخلی مایکروسافت گزارش داده اند که نرم افزار OneClip احتمالا به قابلیت Bundle تغییر نام خواهد داد. اکنون که این  اپ قرار است به عنوان سرویس تحت آفیس و به حتی به صورت جداگانه عرضه شود، تعویض نام آن غیر محتمل نیست و البته منابع داخل مایکروسافت نیز Bundle را تایید می کنند.

به عنوان یک سرویس نرم افزاری در حال توسعه ممکن است همه چیز تا روز عرضه توسط مایکروسافت تغییر نماید. تمامی تصاویر و مفاهیمی که در این مقاله مشاهده کردید از منابع داخلی مایکروسافت به دست آمده است، بنابراین برخی از امکانات و همچنین رابط کاربری امکان دارد تا رو عرضه عمومی تغییراتی را به خود ببینند.

منبع :

WINDOWS CENTRAL

306 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. (تکنولوژی دوست داشتنی ترین چیز در دنیا است)
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
سعید
پاسخ دهید سه شنبه 1 شهریور 1395

این همون سرویس کلیپ بورد منیجر هست که ابری استفاده میشه؟ خیلی باید جالب باشه یعنی من یک متن رو تو کامپیوتر کپی میکنم بعد میتونم تو گشی پیست کنم؟ اینطوریه؟ خوب چرا توسعه نمیدند؟ این که خیلی باحال و کاربردیه !!!! من نمیفهمم چرا درز میکنه!؟ خوب اگه دولوپ شده بذارن تو استور استفاده کنیم دیگه حتما باید یوزرها رو دق بدند تا یه اپ رو رلیز کنند؟!!

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,