_ویندوز پنل جدید

به‌روزرسانی رد استون 5 رسماً به عنوان نسخه 1809 منتشر خواهد شد یک قدم تا نسخه نهایی باقی مانده است...

ساعاتی قبل مایکروسافت بیلد پیش نمایش دیگری از رد استون 5 را با شماره بیلد 17741 در دسترس اینسایدرهای حلقه فست قرار داد. هر چند این بیلد ویژگی‌های جدید زیادی را به همراه نداشت، اما موضوع جالب در این بیلد، تغییر شماره نسخه سیستم عامل است. بر این اساس، همان طور که انتظار داشتیم، رد استون 5 به طور رسمی به عنوان نسخه 1809 عرضه خواهد شد. در ادامه همراه وینفون باشید.

اگر به به‌روزرسانی های بزرگ قبلی ویندوز 10 توجه کرده باشید، حتماً می دانید که شماره نسخه ویندوز 10 بر اساس تاریخی که به‌روزرسانی برای عموم آماده می‌شود انتخاب می‌گردد، به طوری که دو رقم اول شماره نسخه، نشان دهنده سال انتشار و دو رقم بعدی، نشان دهنده ماه انتشار آن هستند. 1809 به معنای سپتامبر 2018 است، بنابراین این زمانی است که شما می‌توانید انتظار داشته باشید که اینسایدرها بیلد نهایی به‌روزرسانی را دریافت کنند. البته، این بدان معنا نیست که به‌روزرسانی در این زمان به طور عمومی منتشر خواهد شد. طبق روند همیشگی، غیراینسایدرها احتمالاً به‌روزرسانی را در ماه اکتبر دریافت خواهند کرد.

در حالی که مشخص شدن شماره نسخه نهایی چیز مهمی برای کاربران ویندوز 10 نیست، ولی این یک نقطه عطف کوچک در چرخه توسعه به شمار می‌آید. به هر حال رد استون 5 ماه‌ها تحت شماره نسخه 1809 توسعه یافته و قرار است به عنوان یک به‌روزرسانی جدید برای ویندوز 10 منتشر شود.

با این وجود، مشاهده این که مایکروسافت چه نامی را برای نسخه بعدی ویندوز 10 در ماه آینده انتخاب خواهد کرد، جالب خواهد بود. مایکروسافت نام رد استون را کنار گذاشته و قصد دارد از یک نام‌گذاری شبیه به شماره نسخه، اما کمی مبهم‌تر برای نام رمز نسخه‌های جدید ویندوز 10 استفاده کند. همان طور که می دانید نسخه بعدی که اکنون در حال توسعه است، 19H1 نام دارد که به معنای نیمه اول سال 2019 است. به نظر می‌رسد که این نسخه نیز احتمالاً در نهایت به همان شکل رایج که همه ما می دانیم نام‌گذاری شود و ردموندی ها در نهایت آن را تحت شماره نسخه 1903 عرضه کنند.

منبع :

NEOWIN

2226 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
mamali
پاسخ دهید شنبه 27 مرداد 1397

سلام
یعنی 10 شهریور ارائه میشه؟

علیرضا
پاسخ دهید یکشنبه 28 مرداد 1397

خوب ویژگیهای جدیدش چه؟؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,