یکی از بهترین چیزها در مورد ویندوز ۱۰ اس این است که از قابلیت ارتقا به ویندوز ۱۰ پرو پشتیبانی می کند، یعنی که کاربرانی که دوست ندارند با سیستم عاملی محدود به برنامه های استور ویندوز کار کنند، به سادگی می توانند با استفاده از این قابلیت دستگاه خود را به نسخه پرو سوئیچ کرده و در نتیجه پشتیبانی کامل از تمام برنامه های Win32 را دریافت کنند. اکنون اطلاعات بیش تری در رابطه با این موضوع منتشر شده است. در ادامه با وینفون همراه باشید.

در حالی که این ویژگی برای هر کسی که یک دستگاه ویندوز ۱۰ اس را خریداری می کند به وضوح قابلیت خوب و چشمگیری است، ولی یکی از مدیران اجرایی مایکروسافت توضیح داده است که پس از این که دستگاه به ویندوز ۱۰ پرو ارتقا داده شود، شما هیچ راهی برای دانگرید و بازگشت به نسخه قبلی نخواهید داشت.

این بدان معناست که اگر شما تصمیم بگیرید دستگاه خود را از ویندوز ۱۰ اس به ویندوز ۱۰ پرو ارتقا دهید، شما دیگر نمی توانید به ویندوز ۱۰ اس بازگردید، که البته این موضوع به خاطر دلایل امنیتی می باشد.

رابرت اپستین، مدیر بازاریابی محصول برای ویندوز در انگلستان، توضیح می دهد که مایکروسافت نمی تواند راهی را به کاربران برای دانگرید از نسخه ویندوز ۱۰ پرو به ویندوز ۱۰ اس ارائه دهد، چون که این سیستم عامل محدود به استور ویندوز تماما بر امنیت تمرکز دارد و بازگشت از یک نسخه ی بدون محدودیت درب هایی را به سوی مسائل امنیتی باز می کند که پس از آن می تواند باعث سوء استفاده و مشکلاتی شود.

اپستین توضح داد:

هنگامی که شما در آن جا هستید [بر روی ویندوز ۱۰ پرو] شما نمی توانید به عقب بازگردید. زیرا که ما نمی توانیم تضمین نماییم در زمانی که شما در محیط آزاد تر بوده اید، چه چیزی ممکن است اتفاق افتاده و یا نصب شده باشد.

تنها راه برای بازگشت به ویندوز ۱۰ اس از ویندوز ۱۰ پرو، استفاده از یک فایل ایمیج سیستم عامل کارخانه ای می باشد که شرکت ها معمولا ارائه می دهند، هر چند این روش به وضوح فرآیندی است که به مهارت های بیش تر نیاز دارد و همچنین در جریان آن، تمام اطلاعات شما از دست خواهند رفت.

وی افزود:

بله، بنابراین اگر شما کاملا آماده هستید که به طور کامل همه چیز را از دستگاه حذف کرده و به آن ایمیج کارخانه بازگردید، بستگی به این دارد که آن تولید کننده چگونه دستگاه را پیکربندی کرده باشد. تولید کننده ها اغلب یک پارتیشن کوچک که بر روی آن پیکربندی کارخانه قرار گرفته را ایجاد می کنند، و اگر شما برای از دست دادن همه چیز بر روی دستگاه و دانگرید آماده هستید، پس بله، شما می توانید به ویندوز ۱۰ اس بازگردید.

ویندوز ۱۰ اس به طور خاص بخش آموزشی را هدف قرار داده است، بنابراین مدیران فناوری اطلاعات باید پیش از ارتقا به ویندوز ۱۰ پرو بیش تر فکر کنند. برای مربیان و دانش آموزان، ویندوز ۱۰ اس انتخاب کاملا ایده آلی است، زیرا در یک سیستم عامل قفل شده امنیت دستگاه سخت تر به خطر خواهد افتاد، در حالی که ویندوز ۱۰ پرو می تواند راه ها را به سوی برخی تهدیدات که بازار آموزشی احتمالا تمایلی به آن ها ندارد، باز کند.

منبع :

SOFTPEDIA

1778 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
فرهاد
پاسخ دهید پنجشنبه 4 خرداد 1396

مایکروسافت هر روز محدود تر از دیروز

    ຖ໐rt໐ຖ
    پاسخ دهید پنجشنبه 4 خرداد 1396

    آخه کدوم آدمی از ویندوز ۱۰ پرو حاضره بره به ویندوز ۱۰ اس؟؟؟
    جدی جدی گفتی واقعا این حرفتو؟؟؟

سعید
پاسخ دهید پنجشنبه 4 خرداد 1396

این یونیگرام هنوزم پره باگ وایراده و به درد نمیخوره.
خدا چی میشد این ایرانی جماعت هم از واتس اپ استفاده میکردن😭

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,