_ویندوز پنل جدید

ویندوز 10 در تعقیب ویندوز 7؛ تنها یک قدم مانده است! ویندوز 10 تا پایان سال محبوب ترین سیستم عامل دسکتاپ خواهد شد

مایکروسافت با معرفی ویندوز 10، اهداف بسیار بلندپروازانه ای را دنبال می کرد که تا کنون تا حدودی به آن ها دست یافته است. برنامه اصلی این شرکت، پایین کشیدن سیستم عامل تقریبا کهنسال، ولی قدرتمند خود از تخت پادشاهی بود، اما به رغم مقاومت شدید ویندوز 7، ویندوز 10 موفق شد سهم نسبتا زیادی را در اختیار بگیرد و هر روز این قلمرو را توسعه دهد. اکنون آمار جدیدی منتشر شده که نشان می دهد ویندوز 10 تنها یک قدم با ویندوز 7 فاصله دارد. در ادامه همراه وینفون باشید.

در حالی که NetMarketShare می گوید ویندوز 10 در ماه گذشته تنها توانسته سهم خود را اندکی بهبود ببخشد، ولی اطلاعات موسسه معروف StatCounter نشان می دهد که آخرین نسخه سیستم عامل دسکتاپ مایکروسافت احتمالا تا پایان امسال از ویندوز 7 پیشی می گیرد و به محبوب ترین سیستم عامل دسکتاپ در جهان تبدیل می شود.

StatCounter ادعا می کند که ویندوز 7 با سهم 42.67 درصدی خود، همچنان سیستم عامل دسکتاپ برتر در جهان است، ولی نسبت به سهم 43.99 درصدی در ماه گذشته، بخشی از کاربران خود را از دست داده است. در سوی دیگر، ویندوز 10 در طول ماه گذشته رشد  قابل توجهی داشته و سهم آن از 39.3 درصد به 40.95 درصد افزایش یافته است.

اگر این روند به همین صورت ادامه یابد، به زودی و در همین ماه آینده ممکن است جایگاه این سیستم عامل ها جابجا شود، اگر چه بهتر است این طور بگوییم که ویندوز 10 تا پایان سال می تواند جایگاه ویندوز 7 را به خطر بیندازد.

تمام نسخه های دیگر ویندوز با فاصله ای زیاد عقب هستند، به طوری که ویندوز 8.1 با 9.03 درصد در جایگاه سوم و ویندوز XP با 3.89 درصد پس از آن قرار دارد. در واقع این نیز یک خبر خوب دیگر است، زیرا ویندوز XP سرانجام در مسیر افول قرار گرفته و سهم بازار آن کاهش یافته است که نشان می دهد هر ماه کاربران بیشتری در حال مهاجرت به نسخه های جدیدتر ویندوز هستند.

در ماه گذشته ویندوز ویستا نیز بخشی از سهم بازار خود را از دست داده است، که کاملا خوب است، زیرا مایکروسافت دیگر از این سیستم عامل پشتیبانی نمی کند، به این معنی که هر دستگاهی که آن را اجرا می کند، در معرض حملات و آسیب های امنیتی قرار می گیرد.

با نگاهی به آمار این ماه، مشاهده می شود که اصلا دور از انتظار نیست که سرانجام پس از سال های زیاد، سلطنت ویندوز 7 به پایان برسد و ویندوز 10 بتواند به سیستم عامل شماره یک دسکتاپ در جهان تبدیل شود.

منبع :

SOFTPEDIA

2236 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
صابر
پاسخ دهید پنجشنبه 11 آبان 1396

میخواین وینفون رو ببندین؟ چجوری میشه وارد شد تا برای ارسال نظر هر دفعه لازم نباشه به عنوان مهمان وارد بشیم .

mahyar
پاسخ دهید جمعه 12 آبان 1396

سایت مایکروسافت امروز روی کاربران ایرانی مسدود شد چرا اعلام نمی کنید؟

    امیر زمانی
    پاسخ دهید جمعه 12 آبان 1396

    دوست عزیز چنین اتفاقی رخ نداده، حتما مشکل از سمت خودتون هست.

Slender Man
پاسخ دهید یکشنبه 14 آبان 1396

بنده دارم مایکروسافت رو به هر شرکت دیگری ترجیح میدم. اما این ویندوز 10 خیلی رو مخه! پر از باگه! اون مایکروسافت اج که واویلا! هر نسخه که از وین 10 داره می یاد داره یه قابلیت های جدید بهش اضافه میشه + باگ های جدید! از منبع خواریشم بگذریم! خیلی از نرم افزار های استور پر از باگن!! خسته شدم! ویندوز 7 درسته که هیچی نداشت ولی اینجوری نبود! همش به خاطر اینه که مایکروسافت می خواد همه چیزش از پلاتفرم یونیوسال باشه! که پر از باگه! حالا دقیقا باید چیکار کنیم؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,