windows-10-video-stream-player-IE

پس از پشتیبانی پیش فرض از فرمت های مختلف صوتی و تصویری، این بار ویندوز 10 از فرمت های محبوب زیر نویس نیز به صورت پیش فرض پشتیبانی خواهد کرد! این خبر را امروز گابریل آئول، سرپرست تیم ویندوز اینسایدر در توییتر خود منتشر کرده است.

او در پاسخ به یکی از کاربران مایکروسافت که در مورد پشتیبانی ویندوز 10 از فرمت های مختلف زیرنویس برای ویدیو ها پرسیده بود، می نویسد:

“بله، ما فرمت های SSA، ASS و SRT که UTF8 فرمت نشده است را خواهیم داشت. خیلی هیجان انگیز است!”

فرمت SRT که مخفف SubRip است و یک فایل نوشتاری محسوب می شود، فرمتی است که به وسیله ی نرم افزاری با اسم مشابه ساخته می شود و امکان تغییر زمان بندی و خارج کردن و ویرایش متن زیرنویس را به کاربر می دهد.

فرمت SSA نیز مخفف Sub Station Alpha است و یک فرمت پیشرفته تر محسوب می شود و زیرنویس را روی ویدیو همپوشانی می کند. از این فرمت خیلی در انیمه های ژاپنی استفاده می شود که در آن زیرنویس انگلیسی ساخته شده توسط طرفداران را می توان در هر جای تصویر قرار داد.

فرمت ASS نیز مخفف Advanced Sub Station Alpha است. این فرمت همانطور که از اسمش نیز پیداست، مدل پیشرفته ی زیرنویس با فرمت SSA است و خصوصیات بیش تر و پیشرفته تری دارد.

گابریل آئول قبلا پشتیبانی ویندوز 10 از فرمت های ویدیویی با فرمت MKV به همراه کدینگ HEVC (کدینگ بسیار موثر ویدیو) را نیز اعلام کرده بود.

منبع: Windows Central