Windows_Store_lede

مایکروسافت برنامه Torrenty  را به دلیل داشتن ابزار های تبلیغاتی مزاحم از استور ویندوز ۱۰ حذف کرد. این برنامه باعث دانلود ابزاری برای نمایش تبلیغات مزاحم و در مواردی باعث خدشه در امنیت کاربران می شد.

اِد بات از وب سایت ZNET به این موضوع پی برد که در داخل برنامه دکمه ای برای دانلود به روز رسانی قرار داشت. این دکمه به رزو رسانی نبود بلکه باعث دانلود ابزاری با عنوان Setup.exe می شد که تبلیغات ناخواسته را به نمایش می گذاشت. این ابزار به صورت add-ones در مرورگر نصب می شد که تبلیغات را بدون اجازه کاربر در صفحه مرور گر نمایان می کرد و همین یک نقض حریم خصوصی و امنیت کاربر محسوب می شود.

مایکروسافت در این باره گفت که در پی تصدیق برنامه ها برای قرار دادن آنها در استور اقدامات کلی انجام می شود اما هیچ اقدام کامل و بی نقصی وجود ندارد. از کابران درخواست شده تا مواردی از این قبیل را گزارش کنند. کاربران می توانند با استفاده از گزینه ی “Report concern to Microsoft”، که در استور ویندوز موجود است، گزارشات و مشکلات برنامه ها را اعلام کرده و از عواقب برنامه های مخرب جلو گیری به عمل آید. راه دیگر برای گزارشات از طریق ارسال ایمیل به آدرس reportapp@microsoft.com است.

علاوه بر مشکوک بودن این برنامه، هدف اصلی Torrnty این بود که فایل ها را از طریق روش bittorrent دانلود کند. در این روش می توان فایلها را بدون اینکه مکان مشخصی داشته باشند دانلود کرد که نیازمند همکاری خود کاربران است. فایلها می توانند به صورت غیر قانونی کپی شده یا اینکه مدارک و اسناد مهمی بین کاربران رد و بدل شود.

منبع :

WINBETA

296 پست
آرش ابراهیم زاده
:)
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
hamed
💔 0 پاسخ دهید چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵

torrenty
یا
torrently
چون من torrentyدارم و الان تو استور نیست…

    آرش ابراهیم زاده
    💔 0 پاسخ دهید چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵

    torrenty درسته 🙂

حامد
💔 0 پاسخ دهید چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵

اون فایل ستاپ اولشو دانلود نذاشتم بکنه وقتی رفتم توش قطع کردم نرم افزار خوبیه

hamed
💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵

براش اپدیت اومده مگه حذف نشده از استور 😐

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , ,

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت

افزایش ممبر افزایش ممبر تلگرام