windows uwp

با آمدن ویندوز ۱۰ امکان عرضه و توسعه اپلیکیشن های یونیورسال ویندوز بسیار آسان تر شد زیرا برای تمامی دستگاه ها از یک نوع API استفاده می شود، اپلیکیشن ها پکیج های یکسان دارند و از همه مهم تر این که همگی در یک استور یکپارچه قرار می گیرند و در دستگاه هایی نظیر رایانه های شخصی، تبلت ها، تلفن های همراه ویندوزی و… قابل استفاده خواهند بود.

یک اپلیکیشن یونیورسال می تواند به راحتی دستگاه هایی با اندازه صفحه مختلف را پشتیبانی کند و تفاوتی ندارد که دستگاه لمسی باشد و یا از ماوس و کیبورد و دسته بازی و قلم برای کنترل آن استفاده شود، یک اپلیکیشن یونیورسال توانایی این را خواهد داشت که از تمامی این دستگاه ها پشتیبانی کند و تجربه یکسانی را در سرتاسر این دستگاه ها در اختیار کاربر بگذارد و کارایی این نوع اپلیکیشن ها در همه دستگاه ها برابر خواهد بود. به عنوان مثال اگر شما اپلیکیشنی را برای موبایل طراحی کنید، به راحتی می توانید آن را برای رایانه ای که از ویندوز ۱۰ استفاده می کند نیز عرضه کنید.

حال به نظر می رسد که مایکروسافت تصمیم گرفته تا اپلیکیشن های یونیورسال را به اکس باکس وان بیاورد! طبق گزارشی که از سوی وب سایت اسپانیایی Microsoft Insider ارائه شده، ساتیا نادلا در جریان برگزاری کنفرانس dotNet که در مادرید، اسپانیا برگزار شده است تایید کرده که اپلیکیشن های یونیورسال استور ویندوز “خیلی زود” برای اکس باکس وان نیز عرضه خواهند شد و این کنسول می تواند اپلیکیشن های یونیورسال را اجرا کند. با آمدن استور ویندوز به اکس باکس وان، این کنسول به مجموعه ای گسترده از اپلیکیشن های یونیورسال دسترسی می یابد.

علاوه بر این ها، پیش تر گزارش داده شده بود که مایکروسافت در نظر دارد تا نسخه ای سبک از اکس باکس وان را برای رقابت با اپل تی وی معرفی کند، اگر این چنین باشد، عرضه اپلیکیشن های یوینورسال برای اکس باکس وان می توانند کمک بزرگی به پیشرفت این کنسول کنند.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع :

MSPOWERUSER

998 پست
عرفان مرادی
علاقه مند به مایکروسافت و سرویس های این شرکت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
حسین
پاسخ دهید پنجشنبه 6 اسفند 1394

آقایون ایکس باکسی کسی تو این سایت نیست مگه بیاد اظهار نظر کنه

ArashQ
پاسخ دهید پنجشنبه 6 اسفند 1394

چرا هستیم فقط غر نمیزنیم چون از اکس باکس راضی هستیم.

بهنام
پاسخ دهید پنجشنبه 6 اسفند 1394

سلام
جان دلم ، من هستم از طرفداران دو اتیشه کمپانی بزرگ ماکروسافت

اگر گیمرتک داری برای بازی در لایو، بیا با هم بازی کینم
گیمرتک من در ایکس باکس لایو : peyman08

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,