پس از یک رشد چشمگیر در یک دوره زمانی، در چند ماه گذشته، سهم ویندوز ۱۰ در میان کاربران استیم با کاهش و یا رکود همراه بود. اکنون به نظر می رسد این دوران به پایان رسیده باشد، زیرا که در ماه جاری، این سیستم عامل سرانجام افزایش سهم را تجربه کرده و سهم آن با ۵۱.۲۳ درصد، به بالاترین سطح تا کنون رسیده است. در ادامه با وینفون همراه باشید.

بر اساس گزارش استیم در ماه ژوئن ۲۰۱۷، نسخه ۶۴ بیتی ویندوز ۱۰ توسط ۵۰.۳۳ درصد از کاربران مورد استفاده قرار می گیرد، در حالی که ۰.۹۰ درصد از کاربران در حال اجرای نسخه ۳۲ بیتی هستند. با در نظر گرفتن این دو نسخه، مشاهده می شود که ۵۱.۲۳ درصد از کاربران استیم از سیستم عامل ویندوز ۱۰ استفاده می کنند. اگر چه این سهم تنها اندکی بیشتر از ۵۱.۲۰ درصد که در ماه آوریل گزارش شده بود است، اما سبب شده سهم این سیستم عامل به بالاترین حد خود تا کنون برسد.

در همین حال، این گزارش نشان می دهد میزان کاربران ویندوز ۷ در مقایسه با ماه گذشته که ۳۶.۷۵ درصد بودند، به ۳۶.۱۴ درصد کاهش یافته است. در حالی که تمام نسخه های ویندوز، به جز ویندوز ۱۰ با کاهش هم مواجه شده اند، سهم این سیستم عامل همچنان به ۹۶.۲۴ درصد افزایش یافته است.

از سوی دیگر، میزان کاربران OS X اپل با اندکی کاهش مواجه شده و به ۲.۹۵ درصد رسیده است. MacOS 10.12.5 تنها نسخه ای بوده که افزایش سهم را تجربه کرده است. متاسفانه، امسال سالِ لینوکس بر روی دسکتاپ نیست، زیرا که سهم آن به ۰.۷۲ درصد کاهش یافته است.

از لحاظ سخت افزار، آمار همان روند مشابهی که ما برای مدت زمان زیادی شاهد آن بوده ایم را نشان می دهد. میزان حافظه رم ۸ گیگابایت همچنان پرطرفدارترین پیکربندی می باشد و پر استفاده ترین رزولوشن صفحه نمایش برای صفحه نمایش های تکی و چندگانه به ترتیب ۱۹۲۰ درصد ۱۰۸۰ و ۳۸۴۰ درصد ۱۰۸۰ پیکسل بوده است.

در حالی که این گزارش حاوی اطلاعات جالب توجهی است، ولی توجه داشته باشید که گزارش ماهانه ی استیم بر اساس بررسی ها و نظرسنجی های تصادفی به دست می آید و به همین دلیل ممکن است آمار های به دست آمده، وضعیت را به طور کاملا دقیق به تصویر نکشند. هر چند که این روش بر پایه ی اصول و مبنایی مشخص، مدت هاست که مورد استفاده قرار دارد.

منبع :

NEOWIN

1873 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,