new store for windows 10 redston

مایکروسافت اخیرا با انتشار به روز رسانی نسخه ۱۴۳۵۲ ویندوز ۱۰، یک رابط کاربری جدید را برای استور ارائه داد. این به روز رسانی برای برنامه ی استور شامل ویژگی های جدیدی بود. اما تا چند روز قبل یکی از ویژگی قابل رویت نبود که به تازگی کاربران آن را مشاهده کردند. این ویژگی نمایش قسمت system requirements یا همان “سیستم مورد نیاز” برای برنامه هاست که قبل از دانلود برنامه به شما ارائه می شود. با وینفون همراه باشید.

این بیلد شامل یک استور با رابط کاربری جدید است، بنابرین بهبود بخشی به قسمت “نیازمندی های برنامه” امری اساسی است. این قسمت با نام system requirements در صفحه ی اول هر برنامه نمایش داده می شود. کافیست تا کمی صفحه را به پایین بکشید تا آن را ببینید.

اطلاعاتی که این بخش به شما می دهد شامل حداقل سیستم مورد نیاز است، مانند سیستم عامل و میزان قدرت قطعات سخت افزاری. اما همیشه یک مشخصات پیشنهادی برای برنامه ها توصیه می شود که بهترین حالت اجرا را می توان در سخت افزاری با این مشخصات انجام داد. سایر موارد مورد نیاز از قبیل لمس، دوربین، انواع حسگر ها و … بنابر نوع برنامه و نیاز های آن، در این قسمت ذکر می شوند.

windows-10-users-finally-seeing-app-system-requirements-in-the-store-504560-2[1]

مثلا صفحه ی برنامه ی Flipgram را در استور نگاه کنید. شما شاهد دو جدول هستید که یکی حداقل سیستم مورد نیاز و دیگری سیستم پیشنهادی را برای برنامه نشان می دهد. همانطور که می بینید، برای اجرای این برنامه باید حداقل ویندوز ۱۰ ، نسخه ی ۱۰۰۴۹.۰ را داشت. یک تگ قرمز رنگ با عنوان Required نیز در جلوی این قسمت قرار دارد. این نشان می دهد که اگر شما این ویژگی را نداشته باشید، یعنی نسخه ی ویندوز شما از ۱۰۰۴۹.۰ پایین تر باشد، این برنامه اجرا نمی شود. همچنین یک تیک سبز رنگ در جلوی این قسمت وجود دارد. این بدان معنی است که استور خود سخت افزار شما را بررسی کرده و وجود این ویژگی را در رایانه شما تایید می کند.

قسمت “سیستم مورد نیاز” در ویندوز موبایل نیز وجود دارد:

بسیاری از کاربران گوشی هایی با سخت افزار متوسط یا ضعیف دارند. برای آن ها بسیار مفید خواهد بود بدانند که آیا برنامه ای که می خواهند نصب کنند، بدون مشکل اجرا می شود یا خیر. یا بدانند برای اجرای چه برنامه هایی چه گوشی هایی بهتر هستند. در نتیجه اگر بدانند که برنامه ای مناسب گوشی شان نیست، مجبور نخواهند شد که برای دانلود آن ،بیهوده از حجم اینترنتشان مصرف کنند.

گزارش ها نشان می دهند که ویژگی هایی بسیار مشابهی به ویندوز موبایل اضافه شده است که کاملا قابل مشاهده است. با توجه به این نکته، در می یابیم که مایکروسافت سعی دارد در بین تمام دستگاه های ویندوزی هماهنگی به وجود بیاورد.

این ویژگی در به روز رسانی سالیانه ی ویندوز که در اواخر تابستان آتی منتشر می شود، وجود خواهد داشت و در معرض استفاده ی همگان قرار خواهد گرفت. همچنین کاربران اینسایدر می توانند زود تر از سایرین این ویژگی را داشته باشند. این ویژگی نمایی از استور با رابط کاربری جدید است. بنابرین اگر شما هم استور جدید را دارید، شانس دیدن این ویژگی را خواهید داشت.

windows-10-users-finally-seeing-app-system-requirements-in-the-store-504560-3[1]

منبع :

softpedia

237 پست
محمد مهدی هوشیار بخش
24mmhb@gmail.com
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
esmaeil930
پاسخ دهید یکشنبه 8 خرداد 1395

ای وای بدبخت شدم کمک
گوشیم خورد زمین یطرف صفحه گوشیم زرد شد میدونم امیدی نیس ولی هرکی میتونه کمک کنه تمییرگاهی سراغ داره معرفی کنه ..کرج هستم..اقایان سایت وینفون کمک..گوشیم بدون مشکل کار میکنه ولی یطرف صفحه گوشیم زرد شده

    poorya_1
    پاسخ دهید یکشنبه 8 خرداد 1395

    نه بده همین وینفون خودمون برات تعمیر می کنن

ATB
پاسخ دهید یکشنبه 8 خرداد 1395

پ زیادم بدبخت نشدی…بده ساری تک ظاهرا برات تعمیرش میکنه
http://www.sari-tech.com

Sina
پاسخ دهید یکشنبه 8 خرداد 1395

خودمینما
یه لحظه مطلب به صورت ناقص رفت رو سایت 😀
بخش دومش ناقص بود هنوز . اینجاشو میگم :

“قسمت “سیستم مورد نیاز” در ویندوز موبایل نیز وجود دارد:

بسیاری از کاربران گوشی هایی با سخت افزار”

اشتباهی از طرف نویسنده منتشر شد گمونم 😀

sadegh
پاسخ دهید یکشنبه 8 خرداد 1395

ری‌اکشن کاربرای سایت mspoweruser به این خبر رو با واکنش کاربرای winphone مقایسه کنید!
واقعا با مقایسه ی کاربرای ایرانی و خارجی، میشه خیلی چیزها رو متوجه شد…

کاربر
پاسخ دهید یکشنبه 8 خرداد 1395

سلام سوالی داشتم تو شرایط سخت افزاری جدید که برای اپدیت ویندوز ۱۰ مطلبشو گذاشتین ذکر شده قابلیت secure boot لازم هست و باید فعال باشه در صورتی که این قابلیت رو نسخه های ۳۲ بیتی فعال نمیشه این تناقض نیست ؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , ,