_ویندوز پنل جدید

نسخه 1709 ویندوز 10 دیگر از امروز پشتیبانی نخواهد شد وقت خداحافظی با به‌روزرسانی فال کریترز فرا رسیده است

سهشنبه‌ای دیگر فرا رسیده و طبق روال ماهانه، امروز محصولات متعددی از مایکروسافت به‌روزرسانی‌های جدیدی دریافت می‌کنند، اما در عین حال محصولات دیگری نیز از چرخه پشتیبانی به بیرون رانده می‌شوند. یکی از این محصولات نسخه 1709 ویندوز 10 است که به عنوان به‌روزرسانی فال کریترز نیز شناخته می‌شود. در ادامه با وینفون همراه باشید.

ویرایش‌های Home، Pro، Pro for Workstations و IoT نسخه 1709 ویندوز 10 در حال حاضر شامل این برنامه می‌شوند. پس از امروز، اگر شما بخواهید از امنیت و کارکرد درست سیستم عامل خود مطمئن باشید، باید حتماً دستگاه خود را به یک نسخه جدیدتر از ویندوز 10 ارتقا دهید. همچنین توجه داشته باشید که اگر شما از ویرایش‌های Enterprise یا Education استفاده می‌کنید، هنوز یک سال دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی خواهید شد، زیرا این دو نسخه 30 ماه کامل پشتیبانی می‌شوند.

در این راستا، برای کاربران نسخه 1607 و یا به‌روزرسانی سالگرد ویندوز 10 Enterprise و Education نیز زمان به اتمام رسیده است. البته این نسخه از سیستم عامل برای کسانی که در کانال سرویس طولانی مدت (LTSC) قرار دارند و کاربران ویندوز سرور 2016، پشتیبانی می‌شود. همچنین این نسخه از ویندوز 10 همچنان برای رایانه‌های مجهز به پردازنده‌های اینتل Clover Trail که هرگز قابل ارتقا به نسخه 1703 نبودند نیز پشتیبانی می‌شود.

دیگر محصولاتی که امروز چرخه عمر آنها به پایان می‌رسد عبارتند از System Center Virtual Machine Manager 2008، 2008 R2 و ویندوز Embedded POSReady 2009. محصولاتی که پشتیبانی اصلی از آنها به پایان می‌رسد (اما هنوز هم در پشتیبانی گسترده قرار دارند) شامل Deployment Agent 2013، Diagnostics and Recovery Toolset 8.1، User Experience Virtualization 2.0، Visual Studio 2013، Team Foundation Server 2013، Release Management Server for Team Foundation Server 2013، Test Agent و Test Controller می‌شود.

اگر شما نیز هنوز در حال اجرای نسخه 1709 ویندوز 10 هستید، پیشنهاد می‌کنیم هر چه زودتر دستگاه خود را به جدیدترین نسخه این سیستم عامل ارتقا دهید تا همچنان تحت پشتیبانی مایکروسافت باقی بمانید.

منبع :

NEOWIN

2236 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,