Windows-10-winphoneir-4

“از زمان انتشار ویندوز 8 و نسخه بهبود یافته آن، یعنی 8.1، ما بر روی توسعه ویندوز 10 کار می کرده ایم” این جمله را یکی از کارمندان مایکروسافت به منابع خبری گفته است. گفته وی نشان دهنده این است که ویندوز 8 که بسیاری آن را یکی از نسخه های نا موفق ویندوز می دانند، در واقع پیش نیازی برای ویندوز 10 و ویندوز مدرن بوده است. با وینفون همراه باشید تا با یکدیگر به بررسی مواردی که باید درمورد ویندوز 10 بدانید بپردازیم.

در طی سالیان گذشته، شرکت مایکروسافت می خواست با ویندوز 8 و به دنبال آن ویندوز 8.1، از سنت های دیرینه خود فاصله گرفته و با نیاز های جامعه پیش رود. چه ما کاربران دوست داشته باشیم و یا خیر، ویندوز به سمت تبدیل شدن به یک سرویس پیش می رود و روز به روز ظاهر مدرن تری به خود می گیرد.

حدود 8 ماه از زمان معرفی ویندوز 10 از سوی مایکروسافت و عرضه اولین نسخه پیش نمایش فنی آن می گذرد و در طول این مدت، ویندوز تغییرات بسیاری به خود دیده. بارها ظاهر آن عوض شده و مشکلات متعدد آن رفع شده اند. همه ی این ها به واسطه یک چیز بود، پروژه اینسایدر!

پروژه اینسایدر را در واقع می توان سازنده اصلی ویندوز 10 دانست! چرا که مایکروسافت اعلام کرد که با باز خوردهایتان به ما، ویندوز را آن طوری که می خواهید طراحی می کنیم. افرادی که در این پروژه ثبت نام کرده اند و به احتمال زیاد شما نیز جزو همین دسته هستید، می بایست با بازخوردهای خود، مشکلات و کاستی های بیلد های مختلف ویندوز 10 را اعلام کنند. همچنین می توانند پیشنهادات خود را برای بهتر شدن ویندوز 10 با مایکروسافت در میان گذاشته و در صورت توافق سایر کاربران با ایده شما، مورد مذکور در نسخه های بعدی ویندوز 10 اعمال می شود. این همان چیزی است که ویندوز 10 را شکل می دهد تا با کم ترین نقص برای عموم عرضه شود.

زمان انتشار نسخه نهایی ویندوز 10 بسیار نزدیک بوده و احتمالا شما هم سوالاتی درباره ویندوز 10 و بخش های مختلف آن دارید. در ادامه به بررسی این سوالات و پاسخ آن ها می پردازیم. پس با ما همراه باشید.

چه زمانی می توانم به روز رسانی کنم؟ ویندوز 10 چه قیمتی خواهد داشت؟

ویندوز 10 در تاریخ 7 مرداد عرضه جهانی خواهد شد. کاربرانی که هم اکنون از ویندوز 7 و ویندوز 8.1 استفاده می کنند، می توانند در یک سال پس از عرضه ویندوز 10، به روز رسانی ها را به صورت رایگان دریافت کنند. اما اگر از نسخه های قدیمی تر ویندوز استفاده می کنید، می بایست ویندوز 10 را خریداری کنید و باید برای نسخه Home آن 119 دلار و برای نسخه Pro آن، 190 دلار بپردازید.

مایکروسافت در هفته گذشته تبلیغاتی را به صورت اعلانیه برای دارندگان ویندوز 7 و 8.1 به نمایش در آورد و در آن از این کاربران خواسته شده بود که ویندوز 10 را رزرو کنند تا هنگامی که ویندوز 10 عرضه شد بتوانند آن را دریافت کنند.

win 10 on tablet

من از رایانه رومیزی، تبلت و گوشی ویندوزی استفاده می کنم، ویندوز 10 بر روی آن ها چگونه است؟

مایکروسافت در هنگام عرضه ویندوز 10 اعلام کرد که این نسخه از ویندوز، نهایت همگام سازی را برای دستگاه های ویندوزی به ارمغان می آورد و هدف شرکت این است که یک ویندوز واحد بسازد. ویندوزی که به راحتی بر روی همه گجت های ویندوزی اجرا شود.

ویندوز 10 قابلیتی دارد که به آن Continuum می گویند. ویندوز 10 با استفاده از این قابلیت می تواند تشخیص دهد که شما از چه نوع دستگاهی استفاده می کنید. اگر از کیبورد و ماوس استفاده کنید، با ویندوز 10 کامل مواجه می شوید اما اگر از دستگاه هایی با صفحه نمایش لمسی استفاده کنید، رابط کاربری ویندوز با توجه به نوع دستگاه شما تغییر یافته و شما با ظاهر تبلت آن مواجه می شوید. در حالت تبلت صفحه استارت ویندوز برای شما نمایان می شود اما در حالت دسکتاپ شما منوی استارت را می بینید.

در دستگاه هایی که هم از کیبورد استفاده می کنند و هم صفحه لمسی دارند، مانند نسل جدید سرفس ها (3 و پرو 3) رابط کاربری ویندوز دوگانه است. یعنی هم دسکتاپ را خواهید داشت و هم رابط کاربری تبلت را و هر کدام را که بخواهید انتخاب می کنید.

هدف ویندوز بر روی تلفن ها کمی متفاوت است. برای گوشی های ویندوزی نسخه خاصی از ویندوز 10 با نام ویندوز 10 موبایل در نظر گرفته شده است و هم اکنون در مراحل ابتدایی توسعه به سر می برد و زمان عرضه آن پاییز سال جاری میلادی در نظر گرفته شده است. با این که نسخه ویندوز بر روی گوشی ها متفاوت است، اما هدف قابلیت Continuum با دو مورد بالا تفاوتی ندارد! یعنی شما با ویندوز 10 موبایل، یک رایانه تبدیل شونده را همراه خود دارید که با اتصال ماوس و کیبورد و همینطور یک صفحه نمایش بزرگ تر، به یک رایانه تبدیل می شود و در صورت جدا کردن آن ها، شما گوشی ویندوزی پیشین را خواهید داشت.

درباره برنامه ها چطور؟

مایکروسافت می خواهد که شما تنها یک برنامه را از استور خریداری کنید و بعد آن را بر روی همه دستگاه های خود اجرا کنید.

به این دسته از نرم افزار ها یونیورسال گفته می شود. یعنی برنامه هایی که با یک بار کد نویسی، می توانند بر روی همه گجت های ویندوزی اجرا شوند. فرقی نمی کند که شما از چه دستگاهی استفاده می کنید. نرم افزار های یونیورسال بر روی تبلت ها، رایانه های شخصی، گوشی های ویندوزی و… رابط کاربری یکسانی خواهند داشت و از برجسته ترین آن ها در حال حاضر می توان به مجموعه آفیس یونیورسال اشاره کرد که رابط کاربری آن بر روی هر دستگاهی یکسان بوده و شما نسخه کامل نرم افزار های پاور پوینت، ورد، اکسل را در اختیار خواهید داشت.

نرم افزار های مدرنی که در حالت تمام صفحه اجرا می شوند چطور؟ چه اتفاقی برای آن ها خواهد افتاد؟

نرم افزار های مدرنی که برای اولین بار در ویندوز 8 دیده شدند و در حالت تمام صفحه اجرا می شوند، در ویندوز 10 نیز حضور خواهند داشت. در واقع در ویندوز 10 این نرم افزار ها انتخابی هستند. یعنی رابط کاربری دوگانه دارند مانند آن چه که در بالا درباره سرفس ها به شما گفتیم. به عنوان مثال به لطف قابلیت Continuum وقتی که شما کیبورد و ماوس را به دستگاه متصل می کنید رابط کاربری سنتی یا همان دسکتاپ را می بینید و در صورت جدا کردن آن ها، وارد محیط مدرن یا صفحه استارت می شوید. محیطی که کاربران ویندوز 8 به خوبی با آن آشنایی دارند.

من تعدادی از نرم افزار های مدرن را خریداری کرده ام. حال چه اتفاقی برای آن ها خواهد افتاد؟

باز هم می گوییم، در ویندوز 10 به لطف قابلیت Continuum لازم نیست که نگران چیزی باشید. این قابلیت نرم افزار های یونیورسال را به نرم افزار هایی هوشمند تبدیل می کند که قابلیت شناسایی دستگاه در حال استفاده توسط کاربر را دارند و مطابق با نوع دستگاه، رابط کاربری نرم افزار ها را شکل می دهد. اگر شما نرم افزاری را خریداری کرده اید نیازی نیست نگران باشید، چرا که می توانید اکنون از آن در همه گجت های ویندوزی خود استفاده کنید! اگر از رابط کاربری دسکتاپ استفاده می کنید، آن ها در قالب پنجره نمایان می شوند و اگر از رابط کاربری مترو یا همان منوی استارت استفاده کنید، برنامه ها در حالت تمام صفحه اجرا خواهند شد.

چه بر سر منوی استارت خواهد آمد؟

اگر شما صفحه استارت ویندوز 8 را نمی پسندید، اکنون باید خوشحال باشید! چرا که منوی استارت محبوب با ظاهری مدرن به ویندوز 10 آمده است و سعی در جذب کاربران ویندوز 7 به این نسخه از ویندوز دارد.

منوی استارت ویندوز 10 ترکیبی از منوی استارت ویندوز 7 و صفحه استارت ویندوز 8 است. یعنی شما هنگام باز گردن استارت، با کاشی های زنده ویندوز 8 و میانبر ها و اعلانیه های ویندوز 7 رو به رو می شوید و تمام این ها در ظاهری مدرن به نمایش در می آیند. کاشی ها در منوی استارت ویندوز 10 قابلیت شخصی سازی دارند.

باز هم قابلیت Continuum در این مورد خود نمایی می کند و با توجه به نوع دستگاهی که استفاده می کنید، شما را به دسکتاپ و صفحه استارت هدایت می کند.

windows-10start menu

آیا بهبودی در اجرای برنامه ها صورت گرفته است؟

قابلیتی در ویندوز 10 وجود دارد که به شما این امکان را می دهد برنامه ها را در کنار یکدیگر اجرا کنید. در ویندوز 10 صفحه نمایش شما می تواند به 4 بخش تقسیم شود و در هر بخش برنامه ای خاص اجرا شود. همچنین در ویندوز 10 از دسکتاپ های مجازی چندگانه پشتیبانی می شود. یعنی شما می توانید از محیط برنامه های در حال اجرا (بدون قطع برنامه ها) خارج شده و دوباره وارد دسکتاپ شوید. در دسکتاپ جدید برنامه های دیگری را اجرا کنید و بین دسکتاپ ها جا به جا شوید!

در ویندوز 10، دستیار صوتی هوشمند مایکروسافت، یعنی کرتانا حضور دارد. دستیار صوتی کرتانا برای اولین بار با ویندوز فون 8.1 معرفی شد و اکنون پس از مدتی کوتاه به رایانه ها آمده و در ویندوز 10 همراه شماست. کافیست بگویید “Hey, Cortana” تا دستیار صوتی آماده شنیدن دستورات شما شود. علاوه بر چک کردن آب و هوا و جستجو درباره فرمان های صوتی شما، کرتانا می تواند ایمیل و پیام های متنی را برای یک مخاطب خاص ارسال کند! این قابلیت در حال حاضر در نسخه های پیش نمایش حضور ندارد.

آیا اینترنت اکسپلورر در ویندوز 10 حضور دارد؟

جواب را می توان این گونه گفت: بله و خیر! اینترنت اکسپلورر را همه ما به عنوان بخشی از ویندوز می شناسیم و به نوعی نمی توان عدم وجود آن در ویندوز را تصور کرد. اما در ویندوز 10 مرورگری به مراتب قوی تر و سریع تر به نام مایکروسافت اج حضور دارد. مایکروسافت اج هر آن چه را که کاربران از یک مرورگر مدرن انتظار دارند را همراه خود دارد. پشتیبانی از افزونه ها، حالت reading mode و… همه و همه در این مرورگر دیده می شوند. مایکروسافت اج از یک موتور رندرینگ جدید نیز بهره می برد که مرور صفحات وب را چندین برابر برای کاربران سریع تر خواهد کرد. جالب است بدانید مایکروسافت اج با وجود این که در حال حاضر در نسخه آزمایشی است، توانسته در بنچمارک های معروف، از لحاظ عملکرد مرورگر های مطرح مانند کروم، فایر فاکس و… را شکست دهد.

microsoft edge winphone

علاوه بر موارد نام برده شده، در مایکروسافت اج موارد جدیدی نیز وجود دارند که پیش تر در مرورگر های مطرح ندیده ایم. دستیار صوتی مایکروسافت، یعنی کرتانا، با مرورگر مایکروسافت اج همگام شده و در موارد مختلف به شما کمک می کند. کرتانا می تواند در این مرورگر به سوالات مختلف شما پاسخ دهد، لغات نا مفهوم را ترجمه کند، درباره وب سایت ها به شما اطلاعات دهد و… . شما می توانید در این مرورگر با کلیک بر روی گزینه Web Note، بر روی سایت های مختلف یادداشت نویسی کنید. نام این مرورگر در حال حاضر پروژه اسپارتان است و به نظر می رسد تا بیلد های آخر، این نام تغییر نکند.

با توجه به ویژگی هایی که گفتیم به نظر نمی رسد نیازی به اینترنت اکسپلورر باشد. اما باید دید که مایکروسافت این مرورگر را نیز نگه خواهد داشت یا خیر.

آیا دستگاه من توانایی اجرای ویندوز 10 را دارد؟

tla3k1mq6pjwvzgrftpz

اگر رایانه شما تنها چند سال سن دارد (به عنوان مثال هم سن ویندوز 7 است) می تواند ویندوز 10 را نیز اجرا کند. مایکروسافت حداقل سیستم مورد نیاز جهت اجرای ویندوز 10 را چندی پیش اعلام کرد که در زیر آن ها را می خوانیم:

 • برای به روز رسانی از داخل ویندوز، می بایست بر روی رایانه شما ویندوز ۷ سرویس پک ۱ و یا آخرین آپدیت ویندوز ۸.۱ نصب باشد.
 • پردازنده: ۱.۲ گیگاهرتز و یا سریع تر
 • حافظه رَم: ۱ گیگابایت برای نسخه ۳۲ بیتی و ۲ گیگابایت برای نسخه ۶۴ بیتی
 • حافظه خالی در دسترس: ۱۶ گیگابایت برای نسخه ۳۲ بیتی و ۲۰ گیگابایت برای نسخه ۶۴ بیتی
 • کارت گرافیک: دایرکت اکس ۹ و یا بالاتر به همراه پشتیبانی از WDDM 1.0
 • صفحه نمایش: رزولوشن 600×1024

برخی از رایانه های قدیمی در اجرای ویندوز 10 به مشکل بر خواهند خورد و علت آن هم نرم افزار های پیش فرض و مواردی است که بر روی ویندوز 10 نصب هستند. پس اگر شما نیز از رایانه های قدیمی استفاده می کنید و می خواهید که ویندوز 10 را تجربه کنید، می بایست به فکر تعویض رایانه خود باشید.

در نهایت امیدواریم که این مقاله توانسته باشد بخشی از سوالات شما درباره ویندوز 10 را پاسخ دهد.

منبع: CNET

منبع :

CNET

998 پست
عرفان مرادی
علاقه مند به مایکروسافت و سرویس های این شرکت
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
آشوب
پاسخ دهید یکشنبه 18 خرداد 1394

آقا عرفان من دِل ۵۰۱۰ دارم رام ۲ گرافیک هم از مادربورد استفاده میکنه نمیدونم اصطلاحی که براش به کار میبرن چیه، خب حالا ویندوز ده روش اجرا میشه؟درایور هاش چی؟
من الان ویندوز ده روش دارم نسخه ی ۱۰۰۷۴ خیلی دیر عمل میکنه انگار صحنه اهسته میره البته نه همش زمانی توی وب دسته ی کنار صفحه رو بالا پایین میکنم موجی میشه یا مثلا زمانی منوی استارت رو کوچیک بزرگ میکنم با اون فلش سمت راست بالا

armanfeizi
پاسخ دهید یکشنبه 18 خرداد 1394

آقا یه نکته رو نگفت
الان توی ایران وین7یا 8 کرک شده 10تومنه
اگه اول اون رو بریزیم بعدش میتونیم رایگان به وین10 پرو آپدیتش کنیم؟{نسخه ی اورجینال و دائمی نه فری تریال}

  MosTEC
  پاسخ دهید یکشنبه 18 خرداد 1394

  فقط برای یک سال می تونی

MR.president
پاسخ دهید یکشنبه 18 خرداد 1394

اووووووووووووووووووووووف چ شوووووووووووووووووووووووووودددددد ایولا حاجی های مایکرو

mahammad
پاسخ دهید یکشنبه 18 خرداد 1394

سلام.ببخشیدلب تاب من که صفحش لمسی هست نسخه ی ویندوز2گانه رودریافت میکنم؟
سوال دیگه ای که جوابش درمقاله نبوداین هست که وقتی به ویندوز10مهاجرت کردیم میتونیم ویندوزرورفرش کنیم یاخیر.(من نسخه ی ویندوز8.1لب تابم بعدازرفرش کردن به ویندوز8اولیه برگشت).ممنون میشم راهنمایی کنید.
یک دنیاممنون

  فرد
  پاسخ دهید یکشنبه 18 خرداد 1394

  Continuum نسخه جدا گانه نداره، تو همه نسخه ها هست، فقط چون Laptop همیشه Keyboard و Mouse بهش وصل هستش، دستی باید بین دو تا حالت Switch کنی

SHAYANN
پاسخ دهید یکشنبه 18 خرداد 1394

دوستان کسی از دیجی کالا لومیا 535 خریده؟اگه بی مشکل بوده مثبت بدین و اگه مشکل دار منفی

saman
پاسخ دهید یکشنبه 18 خرداد 1394

یه سوال ویندوز ۱۰ کرک شدش مثل قبلتا در دسترس ما ایرانیا قرار میگیره؟

mory
پاسخ دهید یکشنبه 18 خرداد 1394

سلام
میدونم ربطی نداره ویل اگه میشه کمک کنید
من تو قسمت APP CORNER وقتی لانچ رو میزنم این ارور رو میده
apps are installing.youll able to launch apps corner when the installation is complte
مشکل چیه؟؟؟

  Elizabeth
  پاسخ دهید سه شنبه 3 تیر 1394

  از توی استور برنامه‌هایی رو که در حال دانلود یا منتظر دانلود و نصب هستند رو کنسل کنید. وقتی که برنامه‌ای قراره نصب یا به‌روزرسانی شه، اپ کرنر کار نمی‌کنه.

Amirns
پاسخ دهید یکشنبه 18 خرداد 1394

سلام
ممنون بابت مقاله
دوستان کمک
گوشی من 3 روز پیش شارژش تموم شد و شارزر همراهم نداشتم شارژش کنم. بعد وقتی اومد خونه به شارژ زدم، آرم نوکیا میاد بعدش توی صفحه سیاه آیکون شارژ باطری رو میاره. بعد از اون خاموش و روشن میشه دوباره آرم نوکیا و آیکون شارژ باطری میاد. حتی 1 ساعت هم به شارژ فقط همینطور آیکون نوکیا میاد بعدش خاموش میشه و دوباره آیکون نوکیا میاد.
یه روز قبلش هم ویندوز 10 بیلد 10080 رو نصب کردم و حتی هارد ریست کردم.
مشکلش چیه؟

  HassanZ
  پاسخ دهید یکشنبه 18 خرداد 1394

  آره عزیز بدون هیچ مشکلی میتونی آپدیت کنی فقط یکسال رایگانه بعدش باید خریداری بشه اما من میگم تا اون موقع کرک ویندوز 10 هم میاد

  psh
  پاسخ دهید یکشنبه 18 خرداد 1394

  اگر داخل گوشی اس دی کارت دارید اون رو خارج کنید و بعد روشنش کنید .
  ممکنه اس دی کارتتون خراب شده باشه.

مجید
پاسخ دهید یکشنبه 18 خرداد 1394

مرسی عاااااالی بود

MQ1379
پاسخ دهید یکشنبه 18 خرداد 1394

با گرافیک 512 هم میشه ویندوز 10 را اجرا کرد؟ من زیاد از قطعات کامپیوتر سر در نمیارم ولی دیگر مشخصات کامپیوترم میخوره

مهدی
پاسخ دهید یکشنبه 18 خرداد 1394

سلام، من چند روزیه که تو سایت های خارجی میبینم که برای کسیانی که ویدوز دارن یک آیکون رزرو ویندوز 10 میاد، ولی هنوز برای من نیومده! میخوام بدونم که برای اینه که توی ایرانیم اینجوریه یا برای بقیه اومده فقط برای من اینحوریه ؟!

صادق
پاسخ دهید یکشنبه 18 خرداد 1394

سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان وینفونی و مسئولین سایت
آقا این سایت کی درست میشه ، هنوزم که هنوزه تو بعضی از پستایی که میزارین مشکل تو مرورگر موبایل هست و صفحه و متن اصلا نمیاد

HassanZ
پاسخ دهید یکشنبه 18 خرداد 1394

آقا من و بقیه دوستان این مشکل رو با ویندوز 10 داریم از بیلد 9926 بگیر تا بیلد 10130 عملیات خاموش کردن هیچ مشکلی نداره اما ری استارت نمیکنه یعنی صفحه نمایش خاموش میشه اما چراغ هارد و پاور روشن میمونه تا خودت دستی با نگه داشتن دکمه پاور خاموشش کنی در ضمن فیدبک هم زدم مایکرو اما جواب ندادن و مشکل برقراره > تست شده روی dell5010+vostro3700+asus k53sv

motv
پاسخ دهید یکشنبه 18 خرداد 1394

پاسختون به سوال اول ناقصه:
من ویندوز 8.1 اینترپرایس دارم و تا به حال مایکروسافت آگهی نداده که آپدیت به ویندوز 10 رو که سال اول رایگانه رو رزرو کنم. باید برای اینترپرایس هم میگفتید که نگفتید

علی
پاسخ دهید یکشنبه 18 خرداد 1394

آقا کرتانای من چرا نیست ؟؟؟؟

microsoft
پاسخ دهید یکشنبه 18 خرداد 1394

من سخت افزارو نفهمیدم که برای سیستم من اجرا میشه یا !!!!
سیستم دقیق خودمو یادم نیست خیلی وقته دارم چیزایی که سیستم نوشته :
رم 2
گرافیک 512
processor : pentium(R) Dual-Core CPU E5400 @ 2.70GHz 1.30GHz
32 بیتی ویندوز 7 آلتیمیت
روی این سخت افزار ویندوز نصب میشه یا نه ؟؟؟؟؟؟
لطفا جواب بدین

  alireza
  پاسخ دهید چهارشنبه 25 تیر 1394

  سلام دوست عزیز
  شما میتونید حتی نسخه 64 بیت رو اجرا کنید اما با توجه به رم 2 که دارید نسخه 32 بیت بهتر هست.

محمد
پاسخ دهید یکشنبه 18 خرداد 1394

همه این ها به کنار!
اون عکس بالای صفحه که آب روی سنگ ها یخ زده چقد خوبه 😐

mohammad_garoos
پاسخ دهید دوشنبه 19 خرداد 1394

سلام من ویندوز اصل دارم 8.1 تمامی اپدیت ها رو هم گرفتم ولی پیام رزو برای من نیومده باید چیکار کنم ؟؟

نوید
پاسخ دهید دوشنبه 19 خرداد 1394

سلام
یعنی ویدوز 10 برا موبایل پاییز میاد؟؟؟
گوشی های پرچمدار لومیا چی؟؟؟

سعید سرمدی
پاسخ دهید سه شنبه 20 خرداد 1394

سلام
ممنون بخاطر مطلبی که گذاشتید
یک مطلبی رو شنید درباره اینکه در ویندوز فون 10 میشه برنامه های و بازی های اندروید و ios رو نصب کرد ؟
و اینکه آیا بازی کلش برای ویندوز فون منتشر خواهد شد؟
و یک سوال دیگه اینکه در عکس زیر گوشیی که قرار داده شده lumia 830 هست؟
https://c.s-microsoft.com/en-us/CMSImages/Win_10BuildBG_0420_1600x560_EN_US.jpg?version=d585f05a-42f6-8d12-6ed7-70d1df13bcdf

  سعید سرمدی
  پاسخ دهید دوشنبه 26 خرداد 1394

  کسی نمیدونه این گوشی در عکس بالا چیه ؟
  آیا 830 هست؟

sajjad
پاسخ دهید چهارشنبه 21 خرداد 1394

با سلام
آیا ویندوزفون هم بعد از یک سال استفاده پولی میشود؟ یعنی برای اپدیت باید پول پرداخت کرد؟
با تشکر

رضا عبدی
پاسخ دهید پنجشنبه 22 خرداد 1394

ببخشید میخواستم بدونم من ویندوزم هشت ویک هست میتونم تو آپدیت ویندوز 10 رو دریافت کنم؟
اخه نمیخوام ویندوزمو حزف کنم

سعید سرمدی
پاسخ دهید چهارشنبه 28 خرداد 1394

یک سوال دیگه اینکه در عکس زیر گوشیی که قرار داده شده lumia 830 هست؟
https://c.s-microsoft.com/en-us/CMSImages/Win_10BuildBG_0420_1600x560_EN_US.jpg?version=d585f05a-42f6-8d12-6ed7-70d1df13bcdf

fatiiima777
پاسخ دهید پنجشنبه 29 خرداد 1394

چجوری باید رزرو کنیم؟

Yasser
پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

آقا من چنتا سوال داشتم:
یکی اینکه کلن چن روش برای نصب ویندوز ۱۰ وجود داره؟
دوم: اطلاعات روی هارد و برنامه ها چی میشن؟
سوم چجوری میشه ویندوز ۷ رو نگه دارم در کنارش ۱۰ رو نصب کنم.
ویندوز ۷ آلتیمیت روش نصبه.
ممنون میشم جوابمو بدید

ali
پاسخ دهید دوشنبه 2 تیر 1394

سلام وقت دوستان بخیر
بعد از آپدیت ویندوز (7 به 10) اطلاعات درایو C پاک خواهد شد ؟
و اینکه چطور میتونم DVD بکاپ از ویندوز جدید تهیه کنم ؟
ممنون

MGh
پاسخ دهید چهارشنبه 11 تیر 1394

سلام
من یه چیزیو نفهمیدم
اگه یک اپ یونیور سال بخریم و دانلود کنیم همون رو میتونیم روی تبلت و پی سی و گوشی ویندوز 10ی خودمون نصب کنیم؟
یا باید برای گوشی جدا کنی برای پیسی هم جدا؟

ستار
پاسخ دهید چهارشنبه 25 تیر 1394

سلام ، من اپدیت ویندوز رو انجام دادم روی گوشی مدل ۹۲۵ واقعا عالیه ، البته خیلی کم مشکلاتی دیده میشه ولی در کل ویندوز ۱۰ عالیه حرف نداره

میلاد
پاسخ دهید شنبه 4 مرداد 1394

ببخشید من یک سوال داشتم اینه که ویندوز فون من ۸ باید ۸.۱ بشه تا بتونم آپدیت کنم به ویندوز ۱۰؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,