ویندوز ۱۰ همچنان در حال حرکت به سوی تکامل است و هر روز شاهد اضافه شدن ویژگی های جدید و تغییرات بیشتر در آن هستیم. سرانجام به نظر می رسد مایکروسافت قرار است یکی از ویژگی های بسیار مورد نیاز را به ویندوز ۱۰ اضافه کند. این غول نرم افزاری در حال آزمایش یک ویژگی جدید در به روز رسانی فال کریترز ویندوز ۱۰ بر روی اینسایدرها است که سبب می شود بازیابی رمز عبور حساب مایکروسافت کاربران بسیار ساده تر شود. در ادامه با وینفون همراه باشید.

در آخرین بیلد پیش نمایش به روز رسانی فال کریترز ویندوز ۱۰ که چند روز قبل منتشر شد، مایکروسافت گزینه “I forgot my password” یا “من رمز عبور خود را فراموش کرده ام” را برای کسانی که از رمز عبور برای قفل کردن کامپیوترهای خود استفاده می کنند اضافه کرده است. بنابراین کاربرانی که از ویندوز هلو یا یک رمز عبور استفاده می کنند قادر خواهند بود با رفتن به سایر گزینه های ورود به سیستم، به گزینه های تنظیم مجدد رمز عبور جدید دسترسی داشته باشند. هنگامی که فرآیند بازنشانی رمز عبور را شروع می کنید، ویندوز ۱۰ شما را به تجربه راه اندازی اولیه می برد که در آن کرتانا به شما در تنظیم مجدد رمز عبور کمک می کند. در این بخش اول از همه از شما خواسته می شود تا خودتان را با استفاده از یک ایمیل ثانویه، شماره تلفن خود یا Microsoft Authenticator تأیید کنید. پس از تأیید، شما می توانید رمز عبور را مجددا تنظیم کنید که بسیار خوب است.

در حالی که این قابلیت ممکن است یک ویژگی جزئی به نظر برسد، ولی در حقیقت چیزی است که کمبود آن در ویندوز ۱۰ به شدت حس می شد. پیش از این کاربران مجبور بودند از یک دستگاه دیگر برای تنظیم مجدد رمز عبور حساب کاربری خود استفاده کنند که کاملا آزار دهنده و مشکل ساز بود، اما این موضوع دیگر در به روز رسانی فال کریترز ویندوز ۱۰ که در اوایل سپتامبر امسال منتشر می شود رفع خواهد شد.

نظر شما در مورد اضافه شدن قابلیت بازیابی رمز عبور از لاک اسکرین چیست؟

منبع :

MSPU

1932 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
کاظم فلاحی خواه
پاسخ دهید دوشنبه 19 تیر 1396

عالیه

seyed
پاسخ دهید چهارشنبه 21 تیر 1396

نحوه ی کار با Microsoft authenticator رو اگه میشه توضیح بدید، من هرچی سعی کردم نتونستم فعالش کنم

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,